256 Yaşındaki Adam Ve Uzun Yaşamın Sırları...

HyBRiSSS

Katılımcı Üye
2 Nis 2016
651
0
o7g94X.jpg
Çinli dövüş sanatları ustası ve uzun yaşam araştırmacısı olarak nam salan Li Ching-Yuen'i tanıyor musunuz?
İnanılmaz ama gerçek. Çinli Li Ching-Yuen'in 256 yaşında öldüğü iddia ediliyor. Üstelik bu iddia dünyanın en prestijli dergisi olan Time'da bile yer buldu. Dergi Yuen'in 256 yaşına kadar yaşamasının sırrının ‘Köpek – güvercin – kablumbağa' üçlüsünde olduğunu yazdı.

Çinli bir bitki bilimci, dövüş sporcusu ve taktik veren olan Li Ching-Yuen, 1736'da doğduğunu söylese de kayıtlarda 1677 olarak gözüküyor. Bu doğum tarihlerine göre 1933 yılında öldüğünde ya 197 ya da 256 yaşında olması gerekiyor. İki halde de dünyanın en çok yaşayan insanı.

‘Li Ching-Yuen 1677'de Chyi Jiang Hsie, Szechuan köyünde doğmuş olması gerekiyor. Hayatının çoğunu dağların eteklerinde bitkiler toplayarak ve uzun yaşamın sırlarını araştırarak geçirdi.

1748 senesinde 71 yaşındayken Çin ordusuna dövüş öğretmeni ve taktik danışmanı olarak katılmak üzere Kai Hsien'e taşındı. 1927'de kendisi komutan Yang Sen tarafından davet edildi. Komutan yaşına rağmen onun gençliğinden, gücünden ve yiğitliğinden oldukça etkilenmişti.”

Eve döndükten bir yıl sonra öldü. Bazıları onun doğal nedenler yüzünden öldüğünü söylese de bazıları arkadaşları ölmeden önce ‘Bu dünyada yapmam gereken herşeyi yaptım. Artık eve gidiyorum' dediğini iddia ediyor.

Uzun yaşamın sırrı sorulduğunda Usta Li’nin cevabı her zaman şunlardı:

-Temiz bir kalbin olsun
-Bir kaplumbağa gibi otur
-Bir güvercin kadar hayat dolu yürü
-Bir köpek gibi uyu.

Son düzenleme:

2nokta

Yaşayan Forum Efsanesi
28 Şub 2013
16,689
16
Uzun yaşamasına yaşamış ama tavsiteleri pek iç açıcı değil :D

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
388
Ankara
Guinnes'e göre dünyanın en yaşlı erkeği 110 küsür yaşında idi, o da Auswitchz'den bile kurtulan bir yahudi idi..

Temelden sallama.. 256 ne ya?

2nokta

Yaşayan Forum Efsanesi
28 Şub 2013
16,689
16
Belki Bize Mantıksız Gelen Tavsiyeler,Hayatımızı Değiştirebilir.
Denemeden Bilemeyiz Öyle Değilmi... :) :)

Öylede.Garip yani. Ben daha mantıklı şeyler beklerdim.
Ot gibi yaşayın demiş adam.öyle yaşamaktansa kısa ömür daha evla :D

Guinnes'e göre dünyanın en yaşlı erkeği 110 küsür yaşında idi, o da Auswitchz'den bile kurtulan bir yahudi idi..

Temelden sallama.. 256 ne ya?

kafadan 2 asır koymuşlar adamın yaşa :) hatta 2 buçuk asır
150-070 filan dese inanırdım :)

HyBRiSSS

Katılımcı Üye
2 Nis 2016
651
0
O sayfayı sen de oku üstad.. Anahtar kelime "iddia edilmiş"..

Ben 3000 yaşındayım. İnandın mı? Yerse...

Kod:
Çinli dövüş sanatları ustası ve uzun yaşam araştırmacısı olarak nam salan Li Ching-Yuen'i tanıyor musunuz?
İnanılmaz ama gerçek. Çinli Li Ching-Yuen'in 256 yaşında öldüğü iddia ediliyor.
Açıklama Yerinde ''İddia Ediliyor'' Yazdım,
Zaten Kesin Diye Bir Şey Söylemedim...

Son düzenleme:

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
388
Ankara
Kod:
İnanılmaz ama gerçek. Çinli Li Ching-Yuen'in 256 yaşında öldüğü iddia ediliyor.
Açıklama Yerinde ''İddia Ediliyor'' Yazdım,
Zaten Kesin Diye Bir Şey Söylemedim...

Doğru... Ben 256'ya odaklanıp görmemişim.. Kusura bakma. Bu arada, ben 3000 yaşında değilim. 35 anca :D

Mr Nonexistent

Katılımcı Üye
14 May 2016
329
0
Gotham
Çin ve japonya çok iyi dövüş sanatları öğretiyorlar, ustaları ise devamlı spor yaptıkları için bu yaşa kadar yaşama şansı var.

Organik yiyecekler tükettiyse bizim gibi bol yağda hamburger veya abur cubur yemediyse tabi neden olmasın 170 yaşına kadar yaşayanı gördüm ben, düzenli beslendikten sonra o doktora gidip ah buram ağrıyor ah buram acıyor diyipde adamların verdiği hapları içmezsek yaşarız !

Ath

Uzman üye
29 Nis 2016
1,016
0
Forum içerisinde araştırırsanız 150 küsür yıl yaşayan T.C. Vatandaşını görebilirsiniz.

Efy

Kadim Üye
11 Ara 2015
5,629
5
Öteki Taraf
Tavsiyeymiş :) gülüyorum bu tür şeylere

ALLAH ömrü de veren o alanda o kaderde ondan ecelde her şey ALLAH cc izni iledir

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.