25K'ya Kadar Laptop Önerisi

kEZqC

Yeni üye
1 Ara 2022
18
6
Ekran kartı da bana yeterli ama işlemci sıkıntı biraz :(
İşlemci 12 çekirdek diye gördüm hocam
Gönderdiğiniz cihaz 14 çekirdek zaten ama siz bilirsiniz bana kalırsa çok da bi fark yok

Hocam işlemci 6 çekirdekli az değil mi?

Phobos'

Uzman üye
22 Nis 2022
1,744
1,364
Bu daha iyi bence de.
İşlemci 12 çekirdek diye gördüm hocam
Gönderdiğiniz cihaz 14 çekirdek zaten ama siz bilirsiniz bana kalırsa çok da bi fark yok
Hocam işlemci 6 çekirdekli az değil mi?
Düşük ama o fiyata önemi daha az gibi.

anchor07

Yeni üye
5 Şub 2023
4
2
Amd işlemcilerin intel işlemcilere göre ömrü daha az diye biliyorum ve performansta düşüş yaşanıyor ondan pek amd ye olumlu bakmıyorum.

kEZqC

Yeni üye
1 Ara 2022
18
6
@Phobos' hocam ama internette daha önce gördüğüm ve duyduğum kadarıyla HP lerin kasası plastik oluyormuş
Ama eğer sadece evde kullanıcaksanız göz ardı edilebilir

TurkGokay

Uzman üye
4 Ara 2022
1,020
544
Kemalizm
O bütçede sadece şu iki laptobu almak mantıklı hem 3060 var hem de işlemcileri fena değil.

Ben de IdeaPad Gaming'in başka bir modelini kullanıyorum soğutma vs. bir sorunu yok.
Diğer laptoblara hiç bakmak Monster bile önermişler 😂 Evde soba çalıştırmak istemiyorsan alabilirsin ancak diğer türlü sakın alma
ASUS x515J kendim de kullanıyorum ve gerçekten hoşuma gidiyor. 20 bin TL verdim.
8 GB RAM
500 GB SSD
11. NESİL İ5 İŞLEMCİ
Ekran kartı bulunmuyor fakat kendisi işlemciden karşılıyor. (4 GB)
Onun dışında ekran boyutu ve şarj süresi ile beni gerçekten tatmin etmeyi başarıyor.
Şarja takılı olmadan 6 saat gidiyor ve fazla ısınma sorunu yok.

Phobos'

Uzman üye
22 Nis 2022
1,744
1,364
@Phobos' hocam ama internette daha önce gördüğüm ve duyduğum kadarıyla HP lerin kasası plastik oluyormuş
Ama eğer sadece evde kullanıcaksanız göz ardı edilebilir
Evet, evde kullanacağım. Benim için sıkıntı değil.
ASUS x515J kendim de kullanıyorum ve gerçekten hoşuma gidiyor. 20 bin TL verdim.
8 GB RAM
500 GB SSD
11. NESİL İ5 İŞLEMCİ
Onun dışında ekran boyutu ve şarj süresi ile beni gerçekten tatmin etmeyi başarıyor.
Bilgilendirme için teşekkürler. Maalesef grafik tasarım programlarım 16 GB RAM istiyor ve de işlemcinin de render alması için daha güçlü olması gerekiyor.

anchor07

Yeni üye
5 Şub 2023
4
2
Bilgilendirme için teşekkür ederim.
25 26k az bir para değil sonuçta uzun süre kullanacağımız bir elektronik eşya alacaz bunun için en iyi araştırmayı yapıp en iyisini alırsınız umarım.Bende aynı durumdayım şuan. Size son bir tavsiyem alırken Mux Switch özelliğinin olmasına da dikkat edin size ekstrası olacaktır.

Shade6161

Katılımcı Üye
18 Haz 2022
351
96
Bu daha iyi bence de.

Düşük ama o fiyata önemi daha az gibi.
Çekirdek pek bir önem ifade etmez,attığım laptob işlemci bakımından daha iyi ancak ekran kartı çok iyi değil buna karşın fiyatıda çok ucuz

8 GB RAM
500 GB SSD
11. NESİL İ5 İŞLEMCİ
Kazıklanmışsınız ne diyeyim.

Phobos'

Uzman üye
22 Nis 2022
1,744
1,364
25 26k az bir para değil sonuçta uzun süre kullanacağımız bir elektronik eşya alacaz bunun için en iyi araştırmayı yapıp en iyisini alırsınız umarım.Bende aynı durumdayım şuan. Size son bir tavsiyem alırken Mux Switch özelliğinin olmasına da dikkat edin size ekstrası olacaktır.
Teşekkür ederim.
Çekirdek pek bir önem ifade etmez,attığım laptob işlemci bakımından daha iyi ancak ekran kartı çok iyi değil buna karşın fiyatıda çok ucuz
Teşekkür ederim. Katılıyorum.

Shade6161

Katılımcı Üye
18 Haz 2022
351
96
Mux Switch önemli ancak arkadaş oyun oynamayacağı için ve o bütçede olmadığı için pek bir gerek yok.

kEZqC

Yeni üye
1 Ara 2022
18
6
Hocam bencede günlük kullanımda bi önemi yok ancak arkadaş bu forumda bulunup bir de moderatör yardımcısı olduğuna göre mutlaka sanal makine kurar.Yani hacking ile uğraşır.Uğraşmasa bile dediğim gibi 2500 TL daha fazla verip 32gb ram li PC yi alırdım ben

tamaytndrn

Üye
29 May 2013
61
5
İstanbul
Hocam benim her zaman önerim bu tarz işlerde oyuncu laptopu kullanmak olmuştur etrafımda bu tarz işler için kullanan var
bi bakabilirsiniz sadece ram'i 16 yada 32 yapabilirsiniz
Merhaba bunu kullanıyordum bir dönem pek memnun değildim, bence alternatiflere yönelebilirsiniz. Acer nitro daha iyi gibi duruyor.

EnDimiYon

Yeni üye
28 Ocak 2023
14
13
Merhaba bunu kullanıyordum bir dönem pek memnun değildim, bence alternatiflere yönelebilirsiniz. Acer nitro daha iyi gibi duruyor.
Ben almıyorum ya başka bir arkadaştı ama ben tam bilmiyorum oyuncu laptoplarını monster güzel gibi geliyor tabi bunu kullanmıs bir adam kötü diyorsa kötü olabilir gerçekten

Phobos'

Uzman üye
22 Nis 2022
1,744
1,364
Hocam bencede günlük kullanımda bi önemi yok ancak arkadaş bu forumda bulunup bir de moderatör yardımcısı olduğuna göre mutlaka sanal makine kurar.Yani hacking ile uğraşır.Uğraşmasa bile dediğim gibi 2500 TL daha fazla verip 32gb ram li PC yi alırdım ben
Evet, hacking ile uğraşacağım.
Bilgilendirme için teşekkürler.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.