30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama!!!

srwt

Üye
25 Ağu 2008
133
1
Hepimizin zafer bayramı kutlu olsun! Her ne kadar galatasaraylı olsakta akşam fener alayını kaçırmayalım arkadaşlar... :D

Zafer Bayramı, 1922 yılında 26 Ağustos'ta başlayıp, 30 Ağustos'ta Dumlupınar'da Mustafa Kemal'in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi'ni (Büyük Taarruz) anmak için kutlanan bayramdır. İşgal birliklerinin ülke sınırlarını terketmesi daha sonra gerçekleşse de, 30 Ağustos sembolik olarak ülke topraklarının geri alındığı günü temsil eder.Zafer Bayramı, ilk defa 30 Ağustos 1923 günü Afyonkarahisar, Ankara ve İzmir'de kutlanmıştır. Resmî olarak Zafer Bayramı ilân edilmesi 1935 yılının Mayıs ayında olmuştur. Zafer Bayramı, tüm yurtta törenlerle kutlanır. Devlet erkânı ve bir çok vatandaş, Ankar'da Abıtkabir'i, diğer illerde de anıt ve şehitlikleri ziyaret edip, Mustafa Kemal ATATÜRK'e, silah arkadaşlarına ve komutasında savaşmış askerlere şükranlarını sunar. Hemen hemen her yerleşim yerinde, askerî birlikler geçit törenlerine katılır. Ayrıca dış temsilciliklerde de çeşitli kutlamalar yapılır. 30 Ağustos günü, Türkiye'de resmî tatildir.
Her yıl, Kara Harp Okulu bu tarihte mezun verir. Tüm subay rütbe değişiklikleri bu tarihte geçerli olur.

srwt

Üye
25 Ağu 2008
133
1
Normalde zafer bayramında tüm işyerleri öğlene kadar kapalı olur! Ama son yıllarda bu konuda cezai yaptırım uygulanmamaya başladı, iş yerleri bu yüzden o gün yasalara karşı gelerek tatile girmedi diye biliyorum ben. Sizce neden cezası olduğu halde iş yerleri açıktı ve hiçbir ceza olmadı? Devletimiz artık bu bayramın kutlanmasını istemiyomu acaba? Artı birşeye daha dikkat ettim zafer bayramları diğer bayramlara göre daha sönük geçer doğru fakat bunun sebebi öğrencilerin tatilde olması, ama nedense bu bayram hayatımda gördüğüm en sönük bayramdı, çok isteksiz yapılıomuş gibi bi izlenimim oldu. Çünkü yaklaşık 30 dk sürdü toplamda 4 cip, 10 tane filan zırhlı araç ve 150 tane filan asker geçti... Benim yaşadığım yerde kolurdu komutanı oturuyor buda 8000 ila 12000 arasında asker var demektir. Ayrıca saygı duruşu yapılmadı. Yani tam bir rezaletti....

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.