30 yasında siber güvenlik olunurmu? yada yazılım öğrenilirmi ?

stylerota41

Yeni üye
17 Eki 2013
9
3
Merhabalar abiler kardeşler siber yada yazılımda tecrübeli arkadaşlar ne düşünür bazı cevaplar umutsuzluğa düşürdü beni sizinde fikrinizi alabilirmiyim.

phoenix@07

Üye
31 Ocak 2023
150
81
ben 31 basladim 32 bitcek simdi aldigim kurs biryerden birsekilde baslamak lazim herturlu illaki bir sekilde bir tarafa suruklenir insan

ByPerPer

Uzman üye
23 Mar 2018
1,986
96
İstanbul
Hangi cevaplar olumsuza düşürdü sizi? Hiçbir söylenen söze aldanmayın biraz klişe olucak ama her şey insanın kendisinde bitiyor. Yazılım için bu sektörde 30 yaşından sonra şirketlerde biraz iş bulmak zor olabilir. Ama neye göre zor? Kime göre zor? Kullandığınız programlama dilini yalayıp yuttuysanız sektörde aranan eleman olduktan sonra ne zorluğu kalıyor ki?
En kötü freelance olarak çalışırsınız. En azından yol parası vermezsiniz ek gelir olur sizin için.

Kısacası her şey kendinizde bitiyor.

phoenix@07

Üye
31 Ocak 2023
150
81
pentesting üzerinden gidiyorum suan ben agustosta bitiyo egitimim ins staj yarim calisma yada full olarak is bakicam biyerlerden tutunmaya caliscaz 🤷‍♂️

Hangi cevaplar olumsuza düşürdü sizi? Hiçbir söylenen söze aldanmayın biraz klişe olucak ama her şey insanın kendisinde bitiyor. Yazılım için bu sektörde 30 yaşından sonra şirketlerde biraz iş bulmak zor olabilir. Ama neye göre zor? Kime göre zor? Kullandığınız programlama dilini yalayıp yuttuysanız sektörde aranan eleman olduktan sonra ne zorluğu kalıyor ki?
En kötü freelance olarak çalışırsınız. En azından yol parası vermezsiniz ek gelir olur sizin için.

aynen insan istedikten sonra herturlu ogrenir tek olumsuz yonu is bulmasi deneyim olmadigi icin normalden daha uzun surer

stylerota41

Yeni üye
17 Eki 2013
9
3

Senin dediğin seyleri söyleniyor genelde evet işin ehli olduktan sonra elbet bi kapı açılır sanırım.

pentesting üzerinden gidiyorum suan ben agustosta bitiyo egitimim ins staj yarim calisma yada full olarak is bakicam biyerlerden tutunmaya caliscaz 🤷‍♂️
Koşturmak lazım hocam inş güzel seyler çıkar karşına . Teşekkür ederim bu arada

stylerota41

Yeni üye
17 Eki 2013
9
3

Valla hocam networkten başladım , İngilizceye basladım ufak ufak giriş yaptım pek bilgim yok araştıra araştura bişeyler çıkıyor öğrenıyorum ınsallah olur. Teşekkur ederim

rica ederim ne demek senin icin hangi bölüm daha heycanliysa hangisi hoby olarak yapmayi dusunuyosan ordan basladin mi bi sekilde gidiyo zaten basta cok fazla gozukuyo ogrendikce azaliyo konular .)
abi yazılım kısmına baktım habire yapboz gibi networke bakıyorum sardı hosuma gıttı o yuzden hedefım siber suanlık araştırıyoruz :))

phoenix@07

Üye
31 Ocak 2023
150
81
abi yazılım kısmına baktım habire yapboz gibi networke bakıyorum sardı hosuma gıttı o yuzden hedefım siber suanlık araştırıyoruz :))
ben aslinda web tasarim istiyodum sans eseri siber guvenlik pentesting dustum iyikide dusmusum ama belki web tasarimi bu kadar sevmezdim .)

829.58 GB folder on MEGA burda hem kitap hemde videolu egitimlar var diger arkadaslarda yararlanir yaklasim 1tb indirmeden kullanabilirsin networkingde mevcut :)

stylerota41

Yeni üye
17 Eki 2013
9
3
Elli yasinda bile olunur ogrenmenin yasi yoktur yeterki dogru bilgiyi ogrenin iyi forumlar dilerim

ben aslinda web tasarim istiyodum sans eseri siber guvenlik pentesting dustum iyikide dusmusum ama belki web tasarimi bu kadar sevmezdim .)
haha iyimiş sevindım adına :)

829.58 GB folder on MEGA burda hem kitap hemde videolu egitimlar var diger arkadaslarda yararlanir yaklasim 1tb indirmeden kullanabilirsin networkingde mevcut :)
adam adam

'pump

Uzman üye
9 Ara 2022
1,447
3,198
Ağ Kablolarında Geziyor
Tolstoy ona hediye edilen bisikleti kar beyazı sakalıyla 67 yaşında sürmeyi öğrendi. 67 yaşında bisikleti öğrenmesinden esinlenerek “Tolstoy'un bisikleti” denilen bir kavram oluşmuş, “hiçbir şey için geç değil” anlamına gelen.

Aklıma direkt bu kavram geldi, konu hakkında münakaşara edicek olursak, tolstoy o vakitten sonra bir bisiklet yarışçısı olamaz, ancak hobi olarak yapabilir.

Sizin ki de aynı durum aslında freelancer olarak yapabilirsiniz ögrendikten sonra.

Şuan 30 yaşındasınız ama ne seviyedesiniz onu bilemiyoruz, eğer 0 isen çok uzun bir yol var demektir.

Diğer konu ise yaşın şöyle bir dezavantajı var, ben diyelim ki 20 yaşındayım bu işe başladım sen ise 21 de başladın, aramızda 1 sene var, ancak ben 1 senede python öğrendip yeni dile geçiceğim vakit, sen o sırada pythona başlicaksın her zaman 2 tarafda düzenli çalışırsa bu mesafe korunulur.

Ancak 30 yaşında olduğun için zaman fark etkeni çok büyük , ama dediğim gibi, nasıl bir bilgi seviyesindesiniz bilemiyorum , o yüzden fazla yorum yapamıyorum.

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,325
4,805
Merhabalar abiler kardeşler siber yada yazılımda tecrübeli arkadaşlar ne düşünür bazı cevaplar umutsuzluğa düşürdü beni sizinde fikrinizi alabilirmiyim.
Öğrenmek için yaşın önemi yoktur.
Ancak ben bu alanda çalışmaya başlayacağım diyorsanız maalesef işiniz zor.

Şirket açısından düşünün.
2 aday var ve ikisi de 30 yaşında.

1) 12 yıllık yazılım bilgisi var.
2) Daha yeni başlamış.

Siz olsanız hangisini işe alırdınız?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.