32 bit 64 bit farkı

hacksolexe

Yeni üye
30 Haz 2020
16
0
Arkadaşlar herkese merhaba benim bilgisayarım 64 bit ben bu bilgisayara format atacam 32 bit bir işletim sistemi yüklersem ne olur
birde 32 bit 64 bit farkı nedir yada başka bit sürümleri varmı ?

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Saçma değil, 32 bit bilgisayara 16 gb ram takarsan 4gb'dan fazlasını görmeyecektir. Çünkü 32 bit işlemciler 32 bit adreslenir. 32 bit adreslenmek demek "2 üzeri 32 -1" ram bloğu demektir. 4 Gb ram bloğuna denk gelir. Bu sebepten ötürü 8 Gb ram'i 32 bit pcde kullanırsan 4gb ram görünecektir.

Hangisini reddettiğimi nerden anladın

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
hacksolexe
32 bit için 2 gb ram varsa yükleyebilirsin 4 gb ram varsa 64 bit yükle, eğer tutupta ram 4 gb sen 32 bit yüklersen örneğin ramın 3 yada 3,5 gb görür diğerlerini görmez, bide 32 bit işletim sisteminde çalışan programlar az miktardadır, genel programların çoğu 64 bittir, oyunlarda dahil buna , bide işlemcin 32 yada 64 bit desteklemesi lazım , senin işlemci modelin nedir marka model ve kaç gb ram mevcut masaüstümü leptopmu söylersen yardımcı olurum

SinyorProfesorS

Kıdemli Üye
3 Nis 2020
2,265
288
Londra
Windows’un 64 bit sürümü 32 bit sürümüne nazaran daha fazla bellek kullanımına sebep olur. Bu da performansı olumsuz yönde etkiler. O yüzden bilgisayarınızın performansına göre 32 bit veya 64 bit işletim sistemi seçmenizde fayda var. Mesela sahip olduğunuz RAM 4GB ve altıysa 32 bit sistem kullanmalısınız. Eğer üstüyse 64 bit kullanmanızda bir sakınca yoktur ki bu sisteminizin performansını da olumlu yönde etkiler.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.