32 bit işletim sistemini 64 bit yapma

ozgur0479

Katılımcı Üye
20 Kas 2010
793
0
arkadaşlar cümleten hayırlı sabahlar elimde intel celeron cpu b815 1.6ghz 32 bit windows 7 işletim sistemi olan bir bilgisayar var ben bunu format atmadan programla 64 bit yapabilir miym ?

uzaylgen

Katılımcı Üye
12 Mar 2019
758
173
Linux
Değerli üye,

Format atmanız gerekiyor. Bilgisayarınızda 4 gb ve üstü ram yoksa 64bit kullanmamanızı öneririm çünkü performans açısından sıkıntı olur(deneyerek öğrendim).

JİTEM

Senior Hunter
31 May 2020
1,610
427
TBMM
Merhaba değerli üye sizler için ilgilendiren kısmı buldum umarım yardımcı olmuştur iyi forumlar dilerim

32 bit Windows 10'dan 64 bit Windows'a geçmek ek bir lisans gerektirmez. Mevcut Windows 10 lisansınız ile 32 bit 64 bit geçişi yapılabilir.

32 bit 64 bit yapma için bir araç söz konusu değildir. Yani 32 bit 64 bit yapmak istiyorsanız yapmanız gereken temiz Windows yüklemesidir. 32 bit 64 bit yükseltmesi söz konusu değildir. Bilgisayara format atmalı ve sıfırdan 64 bit Windows kurmalısınız.

32 bit 64 bit yapma: Gerekli olanlar

1. En az 8GB USB Flash bellek
  2. Windows 10 ISO dosyası (nasıl indirileceği aşağıda anlatılmıştır)
  3. 64 bit donanım destekli bilgisayar
Bilgisayarınızın donanımı 32 bitse bunu yazılımla 64 bit yapamazsınız. Anakart, CPU gibi bileşenlerin 64 bit olması gerekir.

Kaynak: Uzmanım.net

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.