32 Biti 64 Bit Yapmak.

kralbanned

Yeni üye
29 Kas 2011
33
0
Benim Bilgisayarım 32 Bit Ama Ben Onu 64 Bit Yapmak İstiyorum.Böyle Bişi Mümkünmüş.Nası Yapıcağımı Söylermisiniz?

Black Power

Özel Üye
8 Tem 2012
11,765
22
Başlayalım?
Benim Bilgisayarım 32 Bit Ama Ben Onu 64 Bit Yapmak İstiyorum.Böyle Bişi Mümkünmüş.Nası Yapıcağımı Söylermisiniz?

Bahsettiğiniz işlem format gerektirmektedir. Örn. x32 Windows 7 kullanıyorsunuz var sayalım. İnternetten ilk olarak windows 7 x64 .İSO kalıbı indirmeniz gerekli. İndirdiğiniz .iso kalbını daemon tools ile açıp, normal şekilde format atabilirsiniz. Daha stabil bir format işlemi için .iso kalıbının içinde bulunan format dosyalarını bir DVD'ye yazdırıp, oradan format atmanız gerek. Format esnasında da (w7için) Özel Yükleme & Yükseltme seçenekleri vardır. Yükseltme seçeneğini seçmeniz durumunda yalnızda windows sürümünüzü yükseltirsiniz. Özel/Gelişmiş yükleme seçeneğini seçersenizde var olan belge/dosyalarınız C sürücüsü üzerinde Windows.old00 vb. bir isme sahip klasör içinde yedeklenir, ve sistemiz temiz bir şekilde çalışmasını sürdürür.

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,984
1
122
sen dinleme onları format at gitsn 3 gb 32 bit için ama yaparsn 64 bi işe yaramasada gönlün olsun :D

64 bit sistemler daha hızlı çalışır sen gidipte 64 bit işlemcinin üzerine 32 bit işletim sistemi kurarsan bilgisayarın yavaşlığını görürsün. hem işlemcisi 64 bit gibi görünüyor yani yüklesin 64 bit'i bilgisayarı hızlansın :D

mhhck

Kıdemli Üye
13 Nis 2009
3,597
3
K.IRAK

Sadece format atıp windows xp 64 / windows 7 64 / windows 8 64 hangisini kullanıyorsan yüklemek.

Genelde hepsi destekliyor yani bana denk gelenlerin hepsi destekliyor :D ,, hiç bakmıyorum destekleyip desteklemediğine ,, basıyorum formatı :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.