5 Sene İçinde THT ne olacak?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Muharrem35

Üye
24 Ara 2015
93
11
Devam edecek. 5 yıl içinde dünyada büyük bir savaş bekleniyor. THT o güne kadar ayakta kalacak ve milli çıkarları savunacak. "Her şey degisecek, dünya degisecek, inşallah biz degismeyiz" ;)
Bunu bende düşünüyorum. Şimdi ki kafa yordugum konu bunun üzerine. Aklımdan THT bu konularda ne yapmalı diye düşünüyorum kendimce siz bu cevabınızı görünce iki cümle bende yazmak istedim. aynı fikirler düşüncelerde olmak ilginç bir durum. Acaba THT bu konularda bir planı varmı

İnterestHacker

Katılımcı Üye
24 Mar 2022
333
2
89
Dünya
ileri deil geriye dogru gitmemiz lazım eskiler güzeldir :)
Aynen öyle.....🙃

Devam edecek. 5 yıl içinde dünyada büyük bir savaş bekleniyor. THT o güne kadar ayakta kalacak ve milli çıkarları savunacak. "Her şey degisecek, dünya degisecek, inşallah biz degismeyiz" ;)
Insallah.......
Birde bir sorum var. Her gün sorular soruluyor. Ve soruların cevabı, aslında tht deki ilgili konularda mevcut. Bu konuları belli başlı bir düzene sokup (yeni olanı eski olanı var. vb.) sonra kayıtta rehberlik edecek bir sistem gerekir. Diyelim ki biri kaydoldu, bunun için sistem rehberlik yapmalı. Ve konuların yerlerini sistemin nasıl olduğunu vb. belirtmeli. Kolay bir şekilde kullanıcı anlayabilmeli. Forumda konu açarak bunu anlatmak, zordur. Çünkü kullanıcı, okumak istemez. Ve atlar. Kurallar da aynı şekilde..... Böylelikle soru kısmında daha az kullanıcı soru soracak.

Yapay zeka interneti tamamen esir alacak.Ne forumlara ne de google'a ihtiyaç kalacak.Siber güvenlik ve AI dışında yazılım ve bilgisayar sektörü kalmayacak.
Doğru.

çoğu kişi sanalı bırakmış veya vefat etmiş olacak, az konu paylaşılacak ve forum batışa gidicek... he bide @DoğuştanHaçker israil ve pkk heçklemeye devam edicek
Anlaşılan bazı kaliteli hocalarımız işlerini yapmaya devam edecekmiş gibi gözüküyor.....

Noxe

Katılımcı Üye
24 Nis 2023
644
772
(:
Merhaba hocam,
Bu sorunun cevabı aslında THT'd bulunan her üye'nin 5 sene sonra kendini nerede gördüğü ile alakalı. Bireysel olarak 5 sene içerisinde kendimizi şu an yaptığımız şey ile ilgili geliştirirsek 5 sene sonra hem biz hem de THT çok iyi bir konumda olacaktır diye düşünüyorum.
Nokta atışı :)

İnterestHacker

Katılımcı Üye
24 Mar 2022
333
2
89
Dünya
Merhaba hocam,
Bu sorunun cevabı aslında THT'd bulunan her üye'nin 5 sene sonra kendini nerede gördüğü ile alakalı. Bireysel olarak 5 sene içerisinde kendimizi şu an yaptığımız şey ile ilgili geliştirirsek 5 sene sonra hem biz hem de THT çok iyi bir konumda olacaktır diye düşünüyorum.
Evet. Doğru. Fakat ileride olacak herhangi bir yapay zeka vb. bir teknolojinin bizi nereye götüreceği belli değil. Ve forum değişiklikleri içinde aslında bu soruyu sormak istemiştim.

Umutsuz78

Anka Team Junior
3 Ocak 2020
458
6
160
Domain kimin elinde olduğuna göre değişir domain sahibi ölür de sifreleri kimse ile paylasmazsa yada sunucu şifreleri keza öyle

26 May 2023
54
17
aktiflik şimdiki kadar düşükse bir o kadarda düşer bundan 5 sene önce tht de bu konu açılşaydı aktiflik artar vb..düşünceler olurdu fakat 5 yıl sonra halbuki forumun oldukça düşeceğini kimse bilemezdi
forum devri bitti maalesef bu sadece tht için de değil 10 yıl önceki gibi değil hiçbirşey türk hack alemide bitti defacerlıkta tarihe karışıyor yavaş yavaş o yüzden 5 yıl sonra çok olumlu şeyler söyleyemem forum açısından.

İnterestHacker

Katılımcı Üye
24 Mar 2022
333
2
89
Dünya
aktiflik şimdiki kadar düşükse bir o kadarda düşer bundan 5 sene önce tht de bu konu açılşaydı aktiflik artar vb..düşünceler olurdu fakat 5 yıl sonra halbuki forumun oldukça düşeceğini kimse bilemezdi
forum devri bitti maalesef bu sadece tht için de değil 10 yıl önceki gibi değil hiçbirşey türk hack alemide bitti defacerlıkta tarihe karışıyor yavaş yavaş o yüzden 5 yıl sonra çok olumlu şeyler söyleyemem forum açısından.
Katılıyorum. Forum ileride herhangi bir şekilde trend olmazsa konuşulmazsa, ve bundan kaynaklı kullanılmazsa diyeyim. Kapanır, diye düşünüyorum.

CH

Asistan Moderatör
28 Ocak 2019
1,539
10
719
Kaer Morhen
Zaman neyi gerektirirse o yapılacaktır. 5 yıl önce icraat gerekti THT onu yaptı, 5 yıl geçti teknoloji çağı başladı, ilerledi, genişledi. THT yine ayak uydurdu ve kendini olumlu yönde değiştirdi. 5 yıl sonra ne olur Allah bilir, tht yine ayak uyduracaktır. Aktiflikten ve konuların azalmasından şikayetçisi iseniz off-topic biraz kullanmayı azaltın da içerik üretin.

Phobos'

Uzman üye
22 Nis 2022
1,744
23
1,365
21 yıldır bitmemiş 5 yıl sonra mı bitecek
Sokak oyunları, gelenekler, misafirlikler yüzyıllardır vardı; tak diye de bitti.

Bunun da bitmesine şaşırmamak gerek.

5 yıl önceki açılan konuların, hacklerin kalitesi ile günümüzdeki içeriklerin farkı uçurum kadar.

Site durur, orasını bilemem ama içeriklerin gitgide azalacağını ve eski öneminin kalmayacağını düşünüyorum.

Tabii farklı görüşler de olabilir.

mitat1

Uzman üye
1 Eki 2022
1,075
4
753
SerasZen
Sokak oyunları, gelenekler, misafirlikler yüzyıllardır vardı; tak diye de bitti.

Bunun da bitmesine şaşırmamak gerek.

5 yıl önceki açılan konuların, hacklerin kalitesi ile günümüzdeki içeriklerin farkı uçurum kadar.

Site durur, orasını bilemem ama içeriklerin gitgide azalacağını ve eski öneminin kalmayacağını düşünüyorum.

Tabii farklı görüşler de olabilir.
1. Kültür ile sanal yan yana bile gelemez

2. Teknoloji ilerledikçe güvende ilerler nasıl yani diye soracak olursan örnek vereyim o zaman havije atıyordun siteyi tak diye hackliyordu ama şimdi dene bakalım havije at siteyi hackleyebiliyormu neden hackleyemez sorusuna gelecek olursak waf var, burda waf günümüzdeki teknolojiyi gösteriyor

Diyeceğim şu ki küllerimizden doğacağız :)

Phobos'

Uzman üye
22 Nis 2022
1,744
23
1,365
1. Kültür ile sanal yan yana bile gelemez

2. Teknoloji ilerledikçe güvende ilerler nasıl yani diye soracak olursan örnek vereyim o zaman havije atıyordun siteyi tak diye hackliyordu ama şimdi dene bakalım havije at siteyi hackleyebiliyormu neden hackleyemez sorusuna gelecek olursak waf var, burda waf günümüzdeki teknolojiyi gösteriyor

Diyeceğim şu ki küllerimizden doğacağız :)
Artık Wix bile tüm güvenlik ayarlarını yapıyor büyük ölçüde. Popüler ve zengin sitelerde açık bulmak gitgide zorlaştı. İnsanlar da bilinçleniyor.

Bence birkaç yıl içerisinde, sadece zeki ve iknası gelişmiş kişiler başarılı hackerlar olabilecekler.

Benim demek istediğim ise iki tane tool ile çıkıp da yüzlerce site hackleyen kişiler kalmaycak. Sizin de bildiğiniz gibi genelde 20-25 yaş altı kişiler bu alanla ilgileniyorlar ve de hayat da devam ediyor. Toollar ile kolayca hacklenen siteler kalmayacağı için çok emek isteyecek. Reel hayat sebebiyle de çoğu kişi vakit ayıramayacak. Ayırsa da tam öğrenemeycek.

mitat1

Uzman üye
1 Eki 2022
1,075
4
753
SerasZen
Artık Wix bile tüm güvenlik ayarlarını yapıyor büyük ölçüde. Popüler ve zengin sitelerde açık bulmak gitgide zorlaştı. İnsanlar da bilinçleniyor.

Bence birkaç yıl içerisinde, sadece zeki ve iknası gelişmiş kişiler başarılı hackerlar olabilecekler.

Benim demek istediğim ise iki tane tool ile çıkıp da yüzlerce site hackleyen kişiler kalmaycak. Sizin de bildiğiniz gibi genelde 20-25 yaş altı kişiler bu alanla ilgileniyorlar ve de hayat da devam ediyor. Toollar ile kolayca hacklenen siteler kalmayacağı için çok emek isteyecek. Reel hayat sebebiyle de çoğu kişi vakit ayıramayacak. Ayırsa da tam öğrenemeycek.
Nesil teknoloji nesili artık eskisi gibi olacağını sanmam çocuk 10 yaşında yazılım öğreniyor bence günümüze göre bir ton zafiyet bulurlar zaman ilerledikçe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.