500 GB harddisk 450 GB gözüküyor yardım ?

HackerNowai

Katılımcı Üye
2 Şub 2012
404
0
Acer Aspire 571-G modeli bilgisayarımın 500 Gb harrdiski var ama şöyle bir sorunum var Yerel Disk :/C 450 GB olarak gözüküyor sebebi nedir ?

HackerNowai

Katılımcı Üye
2 Şub 2012
404
0
orayı açabilsen bile silmeni tavsiye etmem kardeş bir şey falan olur sistem geri yükleme çalışmaz o bölüm diyelim 10 ay önce olan ama şimdi olmayan dosyaların saklandığı bölümdür pc çökerse vs. 10 ay önceye dönersin ve şimdi olan 10 ay önce olmayan dosyaların tamamı yok olur 10 ay önce olan dosyalar gelir şu anda kullandığın 10 ay önce de olan dosyalar da kalır :D

kardeş dediğinden birşey anlamadım kusura bakma :)

HackerNowai

Katılımcı Üye
2 Şub 2012
404
0
anlatmak istediğim orda 450 gb gözükür fakat gerçekte böyledir bak::

KZ493o.jpg

xAa1zq.jpg

gördüğün gibi 279gb yazıyo fakat gerçekte tam 300 gb

senin açığın 1 GB :D benim 50 GB aradaki farkı sen düşün..

HackerNowai

Katılımcı Üye
2 Şub 2012
404
0
:woott ahahahhaha abi yapma ya. hiçmi bayt kb mb gb dönüşümlerini bilmiyorsun :) Resmen alakaya maydanoz olmuş, kusura bakma çok güldüm ya :) bu yanlışa çoğu kişi düşer. eğer hata yapmak istemiyorsanız herhangi online bit-bayt dönüşüm sitesi kullanabilirsiniz. unutma o 300000000 byt gerçekte dönüşünce 279 gb olur :) örnek istersen bu site gibi;
Bayt Dönüştürücü
yani seninki konudan tamamen farklı :)

site için teşekkürler :))

HackerNowai

Katılımcı Üye
2 Şub 2012
404
0
Bahsettiğim şöyle

System Volume İnformation ==> SİSTEM GERİ YÜKLEME yapılması için saklanan sistem dosyalarının kayıt yeri
ve
RECYCLER ==> bir dosyayı SİLDİĞİNİZDE geçiçi olarak burada saklanır yani geri dönüşüm kutusu belleği

Bunları silersen tekrar gelir ,,

CCleaner kullan

Gerisi için ise recovery kısmı ne c de ne de d de gözükür ,, o ayrı bir ayrılmış bölümdür ,, bilgisayarım > yönet ile görebilirsiniz ancak kullanamazsınız

faydasını göremessem? zaten recovery yaptığımdan beri bilgisayarım çok yavaş 1 dakikada falan açılıyor..

mhhck

Kıdemli Üye
13 Nis 2009
3,597
3
K.IRAK
CCleaner ile hangi temizliği yapacağımıda söylesen çok güzel olur :D

Kardeş ben yardımcı olmaya çalışıyorum sen dalga geçmeye çalışıyorsun

Ccleaner ile soldaki tıkların hepsini işaretle ve temizle

Daha nasıl anlatayım

Badsector değildir , badsector birimi otomatik küçültmez,,,,

Kardeşim bak hdd bilgisini kurtarma kaydını ve önbellek dedikleri fiziksel belleğe ayrılan kısmı HDD görmez ,, o fazlalık oralarla alakalı ,, senin hdd toplamı 500 den fazla gösteriyor :D

O da veri yolunun üçlü döşenmesiyle alakalı olmalı ki hdd fazla gösteriyor yani o kullanılamayanlar yollar

Bu arada senin ssd mi??? Ya da mix mi??? SSD + HDD

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.