64 bit işlemci planlarını hızlandıran A7 endişesi

TURKSTFN

Yaşayan Forum Efsanesi
4 Nis 2013
23,261
0
Sanayi gözlemcilerine göre, Qualcomm, Nvidia ve Broadcom gibi akıllı telefon çip üreticileri 2014 yılının ilk yarısında akıllı telefonlar için 64 bit dört çekirdekli işlemcileri piyasaya sürecekler. Hatta akıllı telefonlar için üretilmesi planlanan dört çekirdekli 64 bit işlemcilerin CES 2014 etkinliğinde tanıtılması bekleniyor.

MediaTek’in sekiz çekirdekli işlemcileri olmasına rağmen birinci ve ikinci kademe Çin tabanlı akıllı telefon satıcıları uluslar arası akıllı telefon markalarında hala sekiz çekirdekli CPU kullanımında muhafazakar davranıyorlar.
1385718866_basliksiz-11381325272.jpg

Kaynaklara göre büyük çip üreticileri Apple’ın 64 bit A7 işlemcisi hakkında endişe duyuyorlar ve bu işlemci ile gelen iPhone 5S, iPad Air ve iPad Mini Retina gibi Apple cihazlarını donanım özellikleri açısından yakalayabilmek için planlar yapıyorlar.

Akıllı telefon satıcılarından gelen talep ile başa çıkmak için, 2014 yol haritasını yeniden düzenleyen Qualcomm, Nvidia ve Broadcom gibi üreticiler, 2014 yılının ilk yarısında 64-bit işlemcilerini hazır etmeyi planlıyorlar.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.