79 Milyon Bilgisayarda Fidye Virüsü Var

EmreCanYeil8

Kıdemli Üye
23 Nis 2015
2,507
3
Mars
19820_R1_B3.jpg

Raporla ilgili değerlendirmelerde bulunan Trend Micro Akdeniz Ülkeleri Genel Müdürü Yakup Börekcioğlu, "TrendLabs'ın 2016 yılının ilk yarısına ilişkin yaptığı çalışmalar, dünya genelinde saptanan 79 milyon 609 bin 357 tehdidin, 6 milyon 407 bin 84 tanesinin Türkiye'de görüldüğünü ortaya koyuyor. Saldırıların oranlarına bakıldığında ise; Türkiye, dünyadaki fidye yazılım tehditlerinin yüzde 8,05'ine, Avrupa bölgesindeki tehditlerin ise yüzde 25,53'üne maruz kaldığı sonucunu çıkarıyoruz. Ortaya çıkan bu yüzdeler ile Avrupa'da ransomware yazılımlarına en çok maruz kalan birinci, dünyada ise; Amerika Birleşik Devletleri ve Brezilya'dan sonra üçüncü ülke konumundayız. Bu da ransomware adı verilen fidye yazılımların hala çok ciddi tehlike oluşturduğunu gösteriyor." dedi.

EmreCanYeil8

Kıdemli Üye
23 Nis 2015
2,507
3
Mars
Bende varsa nerden öğrenebilir miyim ?

Dostum, Şuan Sende Olsaydı Yorum Bile Yapamazdın Eğer Bilgisayardan Giriyorsan.
Fidye Virüsü Bulaştığında Bir Dosyayı, Müziği vs. Açamazsın ve Önüne Fidye Virüsünün Görüntüsü Gelir.Senden Para İsterler Eğer Verirsen %0.0001 İhtimalle Açarlar.O Paralarda 3 lira 5 lira Değil.

SemihTR123

Katılımcı Üye
30 Ocak 2016
518
1
İstanbul
Bu 6 Milyon Bilgisayar 800 TLlik Kullanmayı Pek Bilmeyen 5-6-7-8 yaşlarında çocukların bilgisayarlarıdır büyük ihtimal.(Küçümseme amaçlı değil eskiden bende böyleydim)Biri bunlara ESETNOD32 yüklemeli :D

hachiman

Uzman üye
8 Eyl 2016
1,362
1
dosyalarınızı şifreleyin beyler yani xxx TL ücreti xxx hesaba gönderin gibi şeyler diyor

sitting

Katılımcı Üye
27 Tem 2007
377
1
Bir kaç kere denk geldim buna hatta parayı veren tanıdıklarımda var :)

phoqitodes

Üye
21 Ara 2013
176
0
Oww Benim Aradıgım Virüs Türü Bu Ransomware Trojannn Bu Virüs Türünün En İyisi Deep Web de Bulabilrisiniz Blackhat Şapkalı Hackerların Kullandıgı Yöntem Bu Virüs 1028 ile 2046 bit Kritpto Şifreleme Yapıyor vs vs .. :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.