81 Milli Hacker Para Ödüllü CTF Düzenliyor!

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü
CTF ile ilgili detaylı bilgiler ve başvuru :
Siber Kahramanlar Yarışıyor – 81 ilde 81 Siber Kahraman

2JNL5j.jpg

81 İlde 81 Siber Kahraman projesi kapsamında düzenlenecek olan CTF (Capture The Flag) yarışmasında katılımcılar kozlarını paylaşacak. Yarışma sistemi üzerindeki zafiyetleri en kısa sürede en doğru şekilde kullanabilen katılımcıların toplayacağı puana göre yapılacak sıralamada birinci olan yarışmacı 3.000 TL lik para ödülünün sahibi olacak. İkincilik ve üçüncülük ödüllerinin yanısıra dereceye giren katılımcılar Başkent Siber Akademi’den eğitim kazanacaklar.

Kurallar

• Yarışmaya sadece bireysel olarak katılım sağlanabilir.
  • Yarışma 25 yaşını aşmamış kişilerin katılımına açıktır.
  • Yarışma sektör çalışanlarının katılımına kapalı olup, sektörde aktif olarak çalıştığı belirlenen kişiler derceye girse dahi ödül alamayacaklardır.
  • Yarışma platformu üzerinde zafiyeti bulan katılımcılar bir sonraki aşamaya geçeceklerdir.
  • Diğer yarışmacıların çözmelerini engellemek, çözümleri internete sızdırmak yasaktır.
  • Kaba kuvvet saldırıları dahil olmak üzere sistemde yük oluşturabilecek bütün davranışlar yasaktır.
  • Yarışma süresince herhangi bir araç, betik kullanımına dair kısıtlama yoktur.
  • Yarışma sırasında yarışmacılar karşılaşacağı teknik sorunlar için info[at]81ilde81siberkahraman.org adresini kullanacaktır.
  • Yarışmanın kazananları, yarışma bitiminden bir hafta sonra açıklanacaktır. Bu süre zarfında yarışmacıların cevapları incelemeye alınacak, kopya durumunda puan düşürülecek veya diskalifiye edilecektir.
  • Kurallara uymayan yarışmacılar diskalifiye edilir.

CTF Sponsoru
UITSEC-YENI-LOGO-01-e1516177293731-300x112.png

Eğitim Sponsoru
BSA-Logo3x-e1516365863253.png

Medya Sponsoru
T%C3%BCrkHackTeam_Logo-150x150.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

'Taipan

Kıdemli Üye
30 Haz 2015
3,847
73
#Rez forumda bu ctf'in yardım talep konuları açılır.

Bilgilendirme için sağolun

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü
#Rez forumda bu ctf'in yardım talep konuları açılır.

Bilgilendirme için sağolun

Ben o yardım konularına karşı değilim. Cevap konuları etik değil fakat ona bile karşı değilim. En azından ctf neymiş diye merak edilecek. Bir sorulur iki sorulur üçüncüde artık nasıl çözülüyor diye bakar insan. İtiraf edeyim ben ilk ctfime katıldığımda paldır küldür katıldım bir halt bilmeden. Etrafta cevap aradım. Toplasam kendim 2-3 soru ancak çözdüm. Sonra sonra yahu bu iş böyle gitmez diye araştırmaya başladım. Hala çok konuyu araştırıyorum. Bazen ezberden araçları kullanıyorum. Ama sonra yavaş yavaş mantığını öğreniyorum. Bu iş böyle böyle yayılacak. Bu ctf kültürünü gücüm yettiğince foruma da kazandıracağım.

l4xx0rz

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
430
0
Yalova
Ben o yardım konularına karşı değilim. Cevap konuları etik değil fakat ona bile karşı değilim. En azından ctf neymiş diye merak edilecek. Bir sorulur iki sorulur üçüncüde artık nasıl çözülüyor diye bakar insan. İtiraf edeyim ben ilk ctfime katıldığımda paldır küldür katıldım bir halt bilmeden. Etrafta cevap aradım. Toplasam kendim 2-3 soru ancak çözdüm. Sonra sonra yahu bu iş böyle gitmez diye araştırmaya başladım. Hala çok konuyu araştırıyorum. Bazen ezberden araçları kullanıyorum. Ama sonra yavaş yavaş mantığını öğreniyorum. Bu iş böyle böyle yayılacak. Bu ctf kültürünü gücüm yettiğince foruma da kazandıracağım.

Cevapların sonradan aranması daha mantıklı olabilir şahsi fikrim.
Ne de olsa insanlar oraya emek veriyor ve 1 soru dahi olsa önüne geçse sizi de rahatsız etmez mi ?

'Taipan

Kıdemli Üye
30 Haz 2015
3,847
73

Bu beleşe konmanın maskesi burada. Sonuçta emeğe yapılan bir gasp var ve çoğu kişi sizin gibi la bu böyle olmaz bakayım biraz da kendim diye beklemeyecek. "La 18. sorunun çözümünü hala yapmadınız mı nasıl forum bu" yada "15. sorunun cevabı acil!!!! " şeklinde buralarda kirlilik olacak. Şimdi gözünüzde canlandırın bir CTF'tesiniz çoğu insan ben sıralamama çok önem vermiyorum dese de ister istemez gözleri scoreboard'a kayar. Siz de arada bir kontrol ediyorsunuz tabloyu fakat bir bakıyorsunuz arkanızdan yanlış denemesi bile olmayan birisi nükleer başlıklı füze ivmesiyle dik bir şekilde yukarıya doğru çıkıyor ve hatta sizi geçiyor. Şimdi sizin o kadar emek vererek çözdüğünüz sorulara karşı bu hareketin sizde nasıl bir his yaratacağını düşünün.

Ağaç yaş iken eğilir diye boşuna dememişler eğer burda bile hazıra konma eylemine bir tepki gösterilmezse kişi bunu başka şeylerde de denemek için kendinde güç bulur ki zaten kendisi için en iyisi kendi deneyip başarısız olmasıdır. Ben daha cevabını aldığı soruya sonradan dönüp "lan ben bunu nasıl çözerim acaba" diye dönen pek görmedim.

Saygılar iyi forumlar.

xByRamsey

Uzman üye
30 Eyl 2017
1,408
7
Hacktivizm
Brute force açıp wordpress heyklemiyoruz.

Mesela sana şöyle örnek site vereyim;
onlinectf.com

burada ki sorular gibi sorular gelecek doğru cevapları girip birinciliğe oynayacaksın.

Ben Hep Wordpress Hackliyorum Diyemi Öyle Dedin ?
Öyle Olmadığını Biliyorum Kardeşim Heralde İnsanları Yargılarken Ön Yargılı Olma

HeRTeS

Uzman üye
8 Eyl 2016
1,860
2
Mars
Güzel bir proje :) Bu proje sahipleri her okulda konferans düzenledikleri gibi bizim okulda da düzenlemişlerdi. Çok iyi bir anlatım ve bilinçlendirme yaptılar. Katılan herkese başarılar dilerim.

osm4nl1evl4d1

Kıdemli Üye
15 Mar 2017
4,776
10
T Ü R K
Eski ctf sorularını açıp inceleyin arkadaşlar.
Geçen sene burda açıp cevaplarını veriyordular inşallah bu sefer öyle olmaz.
Kul hakkı sonuçta.

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü

Sizler yanlış anladınız l4xx0rz ve Taipan. Ben cevapların çalınmasını elbette savunmuyorum. Meşrulaştırmıyorum da. Fakat bir başlangıç, ctf ile ilk münasebet... Bu ilk katılanların muhtemeldir ki afallayacağı bir mesele. Normaldir. Afallasınlar ve bizler bunu izleyelim. Sonra sonra iki soru çözecekler. Sonra sonra adam akıllı bir şeyler, sonra sonra tamamı, sonra sonra belki dereceler ve ödüller... Bu kültürü oturtmak için bir yerden başlamak gerek ben bunu demek istemiştim aslında. Ki hayallerimi ve gelecekte vereceğim uğraşı Taipan biliyor olmalı.

Ay tutulması var demedim ctf dedim yavru kurt :) Ctf'in nesini izleyeceksiniz? Sonuçlar canlı döner kim kaç puan görülür de hepsi o. Norse attack map gibi havalı bir dünya haritası ışıldamayacak yani gerçek dünyada öyle şeyler yok.

Ben Hep Wordpress Hackliyorum Diyemi Öyle Dedin ?
Öyle Olmadığını Biliyorum Kardeşim Heralde İnsanları Yargılarken Ön Yargılı Olma

xByRamsey ctf yarışmaları genelde bulmaca tadında olur ve pentest işlerini iyi bilmek gerekir. Pentest araçlarını ve işlemlerini iyi öğrenin. Hatta şöyle adam akıllı bir iş ise yazılım bilgisi de gerekir zaman zaman.

Belvando

Üye
3 Haz 2017
249
15
Mantı V2
Şunu fark ettimki forumdaki belli bir kitle ctf kavramıyla yeni yeni tanışıyor. Ve bunun nedenininde ctf ortamını hiç görmemiş olması olarak düşünüyorum.
Meraklı ve hevesli kişiler için gayet kolay ve bir okadarda öğretici aktif bir türkçe ctf buyrun.
https://ctf.canyoupwn.me/
Başarılar dilerim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.