8gb ram varken 3gb kullanılabilir diyor

ByIdKa

Katılımcı Üye
25 Eki 2012
552
0
Antalya
arkadaşlar cafede windows 7 prof format attırdım ya pcye noldu adam naptı ya siz anlarsınız bi yorum atın açıklayın lütfen

Pc 64 bitken 32 bit oldu 8gb ram varken 3gb kullanılabilir diyo eskiden 8gb kullanıyodum 4gb ekran kartı vardı 2257 diyo lütfen bi yardım edin alın fotoğraflar

http://c1210.hizliresim.com/12/z/fh83j.png
http://f1210.hizliresim.com/12/z/fh87x.png

Bilgisayarcıya Git 64 Bit Attır O Zaman Düzelir ;)
32 Bit Ramı Nı Kullanılabilir Olarak Gösteriyo Bi Kısmını Ekran Kartına Paylaşmış Olabilir
64 Bitte Böyle Bir Sorun Yok ;)
Şimdi Düşündümde Acaba Adam Ramını Falanmı Çaldı :D :D

isolr355

Yeni üye
6 Ağu 2012
21
0
daha açıklayıcı olurmusn kardes bu konularda acemiyim ?

hı kardeşim ?

Ya Şimdi Senin 2 Gb Ramın 512 mb Ekran Kartın Varsa Ramından 512 mb Alıp Ekran Kartına Veriyor Ekran Kartın 1 gb Oluyor!
Sonuç Olarak: Ramın=1,5 Gb Ekran Kartın 1Gb Oluyor ;)

kardeşim nasıl 1,5 gb ram oluyo ya kafanmı güzel 8gb ram var nereye 1,5 gb ram ya ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

DeamonTR

Katılımcı Üye
26 Eyl 2012
454
0
Konya
Bak kardeşim.Formatı sen atmıssan. aynı CD ile Aynı sürmün x64 olanını kur. sen atmadıysan adama geri ***ür deki. abi bunu 64 bit yacakmıssın de o anlar. :D ram sorunu çözüldü. ekran kartıda 4gb gt200 miş.oda 4gb olur ama yeni çıkan kartlar hep paylaşımlı yani sadece 2000 küsürünü kullanablirsin. büyük oyunlar oynarsan max payne 3 gibi ozaman ramdan yer. budur palaşımlı ekran kartı. 4 idi 2 küsür oldu die bişi olmaz. ama istersen overclock yapablirsin de. sen kurcalama tmm :D adama ***ür x64 kursun

yardım edebildiysem ne mutlu bana.. iyi forumlar.

StarTÜRK

Kıdemli Üye
22 Eki 2009
3,765
0
\windows\sys
Adam ram felan calmamış işletim sistemi 64 bir kurarsa 8gb ram ın var 8gb tamamını kullana bilirsin.

Şuan 32 bir kurulu 32 bit işletim sistemınde max. 3. gb görür ger ikalanı kullanamazsin. 64 Bit cd ile tekrar format atması gerek.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.