9.sınıf alan şeçimleri hakkında...

Speedify

Katılımcı Üye
3 Tem 2016
396
1
?
Abilerim merhabalar benim aklımda sorular var
1-)Seneye sınıflar karmamı olacak.
2-)Alan şeçimi konusunda anadolu teknik programı için en az 70 puan diyor meb benim gitmek istedğim liselerde veritabanı veya web programcılıgı okumak istiyorum ama Ağ İşletmenliği (Endüstri Meslek Lisemizde mevcut)
Web Programcılığı (Teknik Lise ve Anadolu Teknik Lisemizde mevcut) yazıyor istersenz özeldende anlaşabiliriz gerçekten önemli

Pentester

Özel Üye
8 Eyl 2016
1,646
1,001
Şimdi mesleki ve teknik anadolu lisesi değil mi? Meslek tarafını seçersen, dedikleri gibi ağ işletmenliği okursun. Mesleki tarafında kültür dersleri yani 9 ve 10 da göreceğin derslerin çoğu 11 ve 12 de olmuyor. Teknik tarafında ise devam ediyor. Meslek tarafının üniversite sınavına dezavantajı bu. Yine meslek tarafı, stajını 12.sınıfa okul boyunca haftanın 3 günü yapıyor ama teknik tarafı, yazın stajını belirli gün boyunca yapıyor. Yan, meslek tarafı okulun açılış-kapanış dönemine kadar, teknik tarafı yazın. Bölümlerdeki dersler konusunda web nedir ne yapar, veritabanı bölümü ne yapar dersen sorabilirsin.

Greendex

Katılımcı Üye
9 Ara 2017
752
3
Bildiğim kadarıyla, seneye (yani 10.sınıfta) sınıfların değişeceğini zannetmem. Alan seçimlerini de 11.sınıfa başlarken yapıyorsunuz diye biliyorum.

aviene9

Üye
8 Ocak 2017
240
0
?
Sınıfların karma olma olayı 2 türlü oluyor. 1.'si bölüm değişikligi yaparsın o zaman sınıflar karma olur. Ben anadolu lisesinde okudum. 11. sınıfta bölümüm değişti şimdi kaçıncı sınıfta değişiyor bilmiyorum. 2.'si ise idarenin isteğine bağlı mesela bazı liseler yılda bir karma yapar bazıları ise dönem dönem sınıf değiştirir her ne kadar kötü olsa da , bölüm değişene kadar hiç değiştirmeyen liseler de var.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.