95 bin lira dolandırıldim

burakagan

Üye
20 Eyl 2015
249
2
Bilmem
Arkadaşlar merhaba Facebookta gezinirken bir ayfon 11 gördüm ve satıcı ile iletişime geçtim bana sahibinden param güvende ile alabilirsin dedi konuştuk sarin aldım 15 bin ödeme yaptım daha sonra beni 0850 numara ile sahibinden müşteri hizmetleri aradı benden ard arda açıklama kısmına su kodu yaz yanlış yazmışsın diyerek 94 bin lira aldılar paramı kurtabilir miyim şikayetci oldum

sasorii

Asistan Moderatör
2 Mar 2023
211
97
nijerya
Arkadaşlar merhaba Facebookta gezinirken bir ayfon 11 gördüm ve satıcı ile iletişime geçtim bana sahibinden param güvende ile alabilirsin dedi konuştuk sarin aldım 15 bin ödeme yaptım daha sonra beni 0850 numara ile sahibinden müşteri hizmetleri aradı benden ard arda açıklama kısmına su kodu yaz yanlış yazmışsın diyerek 94 bin lira aldılar paramı kurtabilir miyim şikayetci oldum
Kredi kartı ile mi ödeme yaptınız?

I AM EAC0D3Rx

Uzman üye
17 Eyl 2023
1,721
927
Matrix
yıllardır devam eden dolandırma stratejileri, yılardır da dolandırılan sizler gibi arkadaşlar.. kanmayın artık bu tür oyunlara. şikayetçi olduysan süreci beklemekten başka yapabileceğin bir şey yok ne yazık ki, araya katabileceğin birileri varsa dosyanı hızlandırabilirsin sadece.

Aydogan'

Ticaret Kategori Sorumlusu
13 Tem 2017
3,061
441
THT's database
Öncelikle geçmiş olsun. Bu durumda, maalesef karşı taraf ile iletişime geçmenin bir faydası olmayacaktır. Lütfen bankanız ile iletişime geçerek ödeme itirazında bulunun. Bankanız, ödemenizi inceleyerek kısa süre içerisinde olumlu/olumsuz geri dönüş yapacaktır.

Rewan

'Türk ün yaveri
26 Kas 2020
2,014
1,484
Savcılığa gitmekten başka hiç bir çaren yok

H@cked BaBy

Medyanın Yıldızı
28 Haz 2023
2,472
1,043
Arkana bak
Merhabalar,

Savcılığa gidip şikayet edin. Veya banka ile görüşerek itirazda bulunabilirsiniz. Bu şekilde bi ihtimal paranızı kurtarma şansınız doğar.

İyi forumlar.

Rapx13

Üye
1 Kas 2023
56
6
Dostum yapabilceğin hiç bir şeyin yok torpil ile belki süreç hızlanabilir parayı kurtarman çok zor harcarlar onu.

'Börteçine

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Şub 2016
7,577
767
açıklama kısımına düzgünce sebep yazdıysan korkmana gerek yok ibandan ödeme alacak kadar akılsız dolandırıcıları yakalamak hiçte zor olmaz

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,534
877
Geçmiş olsun fakat canım ülkemin yasaları bu haydutları içeri atmaya yetmiyor.
Benzer durumu bir arkadaşım yaşadı savunmasında bana borcu vardı diye yapınca biz zort olduk.

kst132

Basın&Medya Ekibi Asistanı
12 Haz 2023
951
596
Merhaba,

Öncelikle geçmiş olsun, ancak ne yazık ki bu durumda yapabileceğiniz bir şey yok.
Savcılığa veya en yakın emniyet birimine gidip şikayetçi olduktan sonra beklemekten başka bir şey yapamazsınız.

İyi forumlar dilerim.

alexandre20

Katılımcı Üye
13 Tem 2022
908
716
sana atılan link "sahibinden-paramguvende.p-sepet.com" tarzı birşeydi muhtemelen.
Oraya kredi kartı bilgilerini girdin, sonra 3dsecure için seni arayıp 6 haneli kodu aldılar veya IBAN'a para yollamanı istediler.
gönderdiğin 95k, direkt kriptoya çevrilip başka cüzdanlara aktarıldı bile. Kullanılan banka hesabı da muhtemelen 20 yaşında ne olduğundan haberi olmayan bir üniversiteliye ait.

para geri gelmeyecek, yapan adamlar profesyonel. Ama bundan sonraki alımlar için whatsapptan ulaşan kişilerin attığı linklere tıklamak yerine, direkt sahibinden uygulaması üzerinden yapmak daha güvenilir olur

Son düzenleme:

Muharrem35

Üye
24 Ara 2015
93
11
Merhaba az önce senin durumunu okumadan önce Bursa'da savcının bisiklet çalmış kişi tutuklaniyor. Diyeceğim şu en iyisi bir bardak su iç bu ülkede hukuk hiç işlemez. İyi bir yanı var. Çok iyi bir ders almışsın iki bundan gayrı görmeden tartmadan kimseye guvenmezsin.... Ayrıca dikkat edin yaşlılarinizin dolandirilmasinin engel olun

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.