Access DBO.LOCATİON #208 Hatası

BlankInfinity

Yeni üye
25 Haz 2016
17
0
Selamın aleyküm, hayırlı akşamlar herkese. Lise son sınıf BT-Veri tabanı öğrencisiyim. Staj eğitimimde karşılaştığım bir sorun yüzünden sizlere sorup yardım almak istedim. Birçok yerden araştırma yapmama rağmen sorunun çözümünü bir türlü bulamadım siz abilerim,ablalarım,kardeşlerimden yardımcı olabilecek birileri varsa yardımcı olmanızı istiyorum. Sorunum şu bir depoda birden fazla sunucu var her depo için ayrı sunucular var. Sunucular şu şekilde işliyor user’lar için belirli ip’ler yazıcılar için vs. Şimdi xp kurulu bir bilgisayar var ve içerisinde access kurulu. Bu access de sunucuya bağlı. Fakat ben bu access veri tabanından verileri çıktı almak istediğimde “Could not execute query; could not find linked table” hatasıyla karşılaşıyorum.
Çözüm bulmak için tüm yabancı kaynaklara baktım, Türkçe olan kaynak zaten neredeyse yok denecek kadar az. Yardımcı olabilecek olan varsa lütfen cevaplayabilir mi ? Şimdiden teşekkürler.

https://eksiup.com/p/wv255502pxoq

нydrαтнαlleѕ

İSTİHBARAT!
8 Ocak 2017
3,210
2
1,456
Yedekleri alıp aşağıda dediklerimi sırasıyla dener misiniz.

ilk önce sadece DBO_ için deneyin olmazsa hepsi için deneyiniz.

1. Microsoft Access uygulamasında yeni bir bağlantı oluşturun.

2. Access masaüstü veritabanında, bağlantılı tüm tabloları silin.

3. Access uygulaması için yeni bağlantı hakkındaki bilgileri kullanarak, Access masaüstü veritabanındaki tabloları yeniden bağlayın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.