Accounts and Database Dumps Kategorisi Açılmalı mı ?

Açılmalımı yoksa gerek yokmu ?

• Evet Kesinlikle

Oy: 20 64.5%
  • Hayır gerek yok

Oy: 6 19.4%
  • Karasızım Olasada Olur, Olmasada Olur

Oy: 3 9.7%
  • Hafif Değişiklik Herkese İyi Gelicektir

Oy: 2 6.5%

• Kullanılan toplam oy
    31

JRLucifer

Üye
24 Mar 2018
107
0
Moscow
Merhabalar dostlarım, özellikle Netflix ve spotify dağıttımız, herkesin yararlandığı bir kategoriydi eminim bir nedenden ötürü kapatılmıştır ama forumdaki insanların da, Takip edenlerin de ihtiyacı olan bir kategori olduğunu düşünüyorum.

Quiklav

Adanmış Üye
8 Eyl 2016
7,030
56
127.0.0.1
Amacından sapmış, orada Netflix ve Spotify dağıtılması yerine veritabanına sızılan sitelerin verilerinin paylaşılması gerekiyor.

Şayet tekrar açılması mümkünse kesinlikle o bölümde Netflix ve Spotify paylaşılması yasaklanmalı.

11 Tem 2015
71
0
Amacından sapmış, orada Netflix ve Spotify dağıtılması yerine veritabanına sızılan sitelerin verilerinin paylaşılması gerekiyor.

Şayet tekrar açılması mümkünse kesinlikle o bölümde Netflix ve Spotify paylaşılması yasaklanmalı.
'Accounts' dan kasıt ne? Tabii ki paylaşılacak netflix/Spotify.. eğer paylaşılmasını istemiyorlar ise moderatörler kategorinin adını değiştirmeli

JRLucifer

Üye
24 Mar 2018
107
0
Moscow

Dostum ciddiyim dikkatli bak 10 tane netflix paylaş saniyesin de alınıyor ayrıca kategori adı değişilebilir ama içerik değişmemeli diye düşünmekteyim.

firehackturk

Yaşayan Forum Efsanesi
21 Ağu 2016
9,870
354
27
anka
Tabii ki o kategoride açılan güzel dump konuları bulunmaktaydı, güzel sitelerin verileri çekilmekteydi. Ancak şöyle bir gerçek var ki, normal sitelerin veritabanları bile paylaşılmaya başlandı, account checkerdan düşen hesaplar dahi paylaşıyordu. Tam bir bilgim yok neden kapatıldığı hakkında ancak benim fikrimce nedeni budur.

REVO*

Uzman üye
25 Ara 2010
1,359
2
Bir devlet sitesini çok hızlı bulamazsın ama sql açığı ile gerekli veya gereksiz bilgiler(değişken) hızlıca bulup çekilebilirsiniz. Suistimal edilip her türlü şeyin paylaşıldığını düşünüyorum.

b0yner

Kadim Üye
19 Tem 2013
5,722
4
Turan
Son günlerde bölüm kurallarına aykırı bir şekilde spotify,netflix gibi account checkerden düşen,çoğu hesabında bilgileri hatalı olan konular açılmaktaydı.Bölüm kurallarındaki mevcut maddelere tüm üyeler uyup,bölümde açılan konular kurallara uygun bir şekilde açılsaydı emin olun bölüm kapatılmazdı.Lakin dediğim gibi bu bölümü suistimal edip birsürü gereksiz konu açan üyeler oldu kapatılmasının sebebi budur.Ayrıca şunuda belirteyim önemsiz bir web sitesinin verilerinin çekilmesinden ziyade önem arz eden (devlet,üniversite,fakülte,kuruluş,resmi marka vb.) gibi web sitelerine index atılıp zone alınması hem sizi hem forumumuzu daha ileriye taşımaktadır.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.