Açık bulduğum siteyi bildirdim davalık olur muyum?

ekutuker

Yeni üye
21 Ocak 2019
39
0
[çözüldü] Açık bulduğum siteyi bildirdim davalık olur muyum?

merhaba bugün tesadüfen açık aramıyorken bir web sitesinde açık buldum ve raporladım. Bu açık ile bir çeşit site-içi parayı artırabiliyorsunuz.

Hiçbir program kullanmadım sadece yanlışlıkla url yi değiştirdim ve buldum.

Davalık olır muyum? uğraşırlar mı?

Son düzenleme:

TürK.KuRdU

Kıdemli Üye
2 Nis 2016
3,986
2
'm
Cevap: ACİL Davalık olur muyum? Lütfen yardım edin

Bir Türk sitesi mi? Açığı bildirdiniz mi?

ekutuker

Yeni üye
21 Ocak 2019
39
0

türk sitesi. bildirim bulduğum gibi

MrSytem

Katılımcı Üye
30 Ağu 2019
591
4

Açığı yanlışlıkla bulmuşsunuz ve kötü yönde kullanmamışsınız.Korkmayın birşey olmaz.Hatta ödüllendirilirsiniz belkide.

İyi Forumlar

ekutuker

Yeni üye
21 Ocak 2019
39
0

Teşekkürler cevaplarınız için. Ama kısmen kullandım site içi jetonumu yaklaşık 100-150 liraya denk gelen bir sayı ile istemeden değiştirdim sadece sayfa yenileyerek.

Bu arada profil fotoğrafıma aldırmayın eskiden koymuştum :D

2 Nis 2019
1,653
10
3
Geçmişten...

Açığı yanlışlıkla bulmuşsunuz ve kötü yönde kullanmamışsınız.Korkmayın birşey olmaz.Hatta ödüllendirilirsiniz belkide.

İyi Forumlar

Yahu nie sallıyosun. Nasıl bu kadar emin konuşabiliyorsun ki ?

İzinsiz açık aramak suç. O, şahsa bağlı şikayet etmezse şükredin eğer ederse geçmiş olsun...

ekutuker

Yeni üye
21 Ocak 2019
39
0

Açık aramadım. Sayfayı yeniledim sadece. Bu açık aramaya mı girer??

"Kayra

Uzman üye
10 Ara 2017
1,666
214
AK-47

yanlışlıkla açık aramak diye bişi varmı bilmiyorum , lakin Resmi Pentester olmadığınız için açıktan yararlandınız buda size dava açmaları için yeterli bir sebeb şuanlık site sahibinin insiyatifine kaldınız diyebilirim

Vepers

Kıdemli Üye
26 Ara 2015
2,297
30
21
İstanbul

Bir şey olmaz bu o sitenin hatası ögeyi denetleyip para birimini değiştirmeniz bile daha tehlikeli olurdu bu durumda :)

MrSytem

Katılımcı Üye
30 Ağu 2019
591
4

Hatadan yararlanmışsınız.O sitedeki hesabı kapatmanızı tavsiye ederim.Aksi takdirde evet dava açılabilir.Sayfayı niye ne amaçla yenilediniz?
Keşke açığı bildirmeden önce hesabınızı kapatıp öyle bildirseydiniz.

İyi Forumlar

MrSytem

Katılımcı Üye
30 Ağu 2019
591
4

Ⱨ₳₵₭ĐɆⱤ₮;9242014' Alıntı:
Yahu nie sallıyosun. Nasıl bu kadar emin konuşabiliyorsun ki ?

İzinsiz açık aramak suç. O, şahsa bağlı şikayet etmezse şükredin eğer ederse geçmiş olsun...

Arkadaş bilmeyerek yaptığını söyledi ilk başta.Lütfen konuşmana dikkat et

Vepers

Kıdemli Üye
26 Ara 2015
2,297
30
21
İstanbul

Hatadan yararlanmışsınız.O sitedeki hesabı kapatmanızı tavsiye ederim.Aksi takdirde evet dava açılabilir.Sayfayı niye ne amaçla yenilediniz?
Keşke açığı bildirmeden önce hesabınızı kapatıp öyle bildirseydiniz.

İyi Forumlar

Sayfaya f5 atmakdamı suç oldu

Jibo

Üye
30 Haz 2019
114
1

bişey olucanı sanmam dostum ama şunuda belirteyim site yöneticisi şikayet eder en fazla belki bir iki kere mahkemeye gidersin okadar daha fazlası yok

ekutuker

Yeni üye
21 Ocak 2019
39
0

Sitede hesap kapatma diye bir şey yok bildiğim kadarıyla. Bulamadım en azından olmadığına %99 eminim..

CassPort

Uzman üye
31 Ara 2015
1,590
39
root@cass:~#

Bir şey olmaz diyenleri anlamıyorum.. Rapor ettiğiniz zaman iki ihtimal var ya teşekkür ederler ya sen bu açığı izinsiz nasıl buldun deyip hakkında şikayet dosyası açtırırlar. Dersen ki ben yanlışlıkla buldum kanıt olmadığı için elinde dosya düşmez. Zaten site içi para miktarını da yukseltmissin bu bile ayrı suç. Üstte dediği gibi arkadaşın site sahibinin inisiyatifine kaldın.

ekutuker

Yeni üye
21 Ocak 2019
39
0

Bu arada yaşım 18'den küçük. Bir şeyi değiştirir mi?

TürK.KuRdU

Kıdemli Üye
2 Nis 2016
3,986
2
'm
uğraşmazlar, büyük bir sömürme olmadığı sürece kimse iplemez. Dava açmak, dava süreci o kadar basit işler değil. Herhangi bir zarar görmüyorum.

ekutuker

Yeni üye
21 Ocak 2019
39
0

konuyu kapatabilirsiniz. Herkese cevapları için teşekkürler.

merak edenler için kendileri benimle iletişime geçtiler ve hoş karşıladılar. Yanlışlıkla aldığım site-içi paranın bende kalmasını uygun gördüler ve teşekkür ettiler.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.