Açık portlara göre uygun exploit bulma hk.

akilicaslan3

Yeni üye
16 Eyl 2018
25
0
Arkadaşlar merhabalar öncelikle. Elimde bulunan ip adreslerine sızmak istiyorum. Bunların geneli windows bilgisayar. Sızarken port taraması yapıyorum genelinde 80 ve 443 portlar açık. Fakat uygun exploit i bir türlü bulamıyorum. Exploitler için armitage i kullanıyorum. yardım edebilir misiniz ?

Rapture

Kıdemli Üye
16 Eyl 2018
3,578
1,405
Black Sheep
Merhaba dost, uygun exploit nasıl bulunur derseniz nmap -sV 127.0.0.1 ya da zenmapa girin tarat direk açık açıklamasına bakın mesela 21 portunda vsdftp açığı var sonra msfconsole yazarak met@sploit konsolunu açınız ve search vsdftp yazınız uygun exploitler çıkar iyi forumlar :))

Gbmdpof

Kıdemli Üye
23 Eyl 2016
2,001
11
Açık porttan çok o portta çalışan servis ve sürümü önemli. nmap taramasında bu bilgiler çıkıyor genelde, <servis> <sürüm> vulnerabilities şeklinde Google'da aratırsanız karşınıza ilgili CVE'ler çıkacaktır

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.