Açıklı Site Nasıl Bulunur

R1SQO

Yeni üye
6 Ara 2020
27
0
Merhaba aranıza yeni katıldım ISS WebDav açığını burada dikkatimi çetdi burada bi konuda örnek olarak iss açıklı site vermişdi bi arkadaş onu nasıl yapıldığı üzere yardım edermisiniz nasıl buluyor her yeri aradım bulamadım bide tek seferde 5-10 site nasıl hacklenir ona yakın bi şey nasıl yapılır. Teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:

itswyper

Üye
19 May 2020
150
1
xd
Cevap: Web Hacking le ilgili

mysql,jsql gibi programlar ile sitenin acığını sömürüp şifreyi username ve admin paneli bulup siteyi hackleyebilirsin tabii ki şifreler md5,sha1 korumalı oluyor onlarıda kırmak için brute force kullaniliyor forumlarda araştırabilirsin

itswyper

Üye
19 May 2020
150
1
xd

Bununla ilgili THT de konu varmı ben sql le ilgili çok siteye denem yaptım hepsi sha1 md5 şifrelenmiş malum THT de çok konu var bulamıyorum

tabii ki var hash nedir md5 nedir sha1 nedir gibi konular mevcut site hacklemek zaten o kadar kolay değil diyelim "072237a73399f2d1b06fd2b76c1448fc" diye md5 şifresi çıktı bazı md5 şifreleri google yayıldığı için kolaca bulabilirsiniz
veya brute force ile de kırabilirsiniz

ayrıca şu konu size yardım edebilir

https://www.turkhackteam.org/ar-ge-...rogrami-cesitli-hack-araclari-pc-android.html

R1SQO

Yeni üye
6 Ara 2020
27
0

tabii ki var hash nedir md5 nedir sha1 nedir gibi konular mevcut site hacklemek zaten o kadar kolay değil diyelim "072237a73399f2d1b06fd2b76c1448fc" diye md5 şifresi çıktı bazı md5 şifreleri google yayıldığı için kolaca bulabilirsiniz
veya brute force ile de kırabilirsiniz

ayrıca şu konu size yardım edebilir

https://www.turkhackteam.org/ar-ge-...rogrami-cesitli-hack-araclari-pc-android.html

sağolun ilgilendiğiniz teşekkürler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.