Acil Bakarmısınız Salt Okunur

cyberc4tt

Yeni üye
30 Eki 2014
44
0
Selamun Aleyküm THT ailesi. Geçenlerde yeni telefon almştım. Diğer telefonumun yedeklerini pc ye kaydetttim. meğer virüs girmiş. Tüm dosyalar salt okunur olmuş. Ve yedeklerimi hiçbirşekilde yeni telefonuma veya usb ye aktaramıyorum. Kopyalama donuyor. Giren virüs hakkında bilgim yok ama dosyalar çok önemli. nasıl kurtarabilirim. Bir çok antivirüs programıyla temizledim fakat yine aynı. Bilgilerinizden yararlanmak istiyorum. nasıl yapıcam ne yapıcam lütfen yardım edin :RpS_confused:

Darkness DeviL

Yaşayan Forum Efsanesi
8 Ağu 2009
11,543
13
Turan 🇹🇷
sadece dosyaların salt okunur oldu ise çözümü var:
başlat'a girin, ordan çalıştırı açın, cmd yazın enter'layın, sonra şu komutları kullanın:
attrib -r -s /s /d desktop
Ben yukarıda desktop yazdım ama sen orayı salt okunurlugu kaldırmak istediğin dosya nerde ise onun konumu yazabilirsin.

'CaSToR

Uzman üye
1 Kas 2014
1,606
0
Şangay
Avira 2015 full yükle. Temizle daha sonrada şu işlemleri harfharfiyen uygula
başlat>çalıştır>cmd ye girş yapın sonra su komudu kullanın
attrib -r -s /s /d desktop (desktop yerine salt okunurluğunu kaldıracağınız dosyanın yerinide belirtebilirsiniz ben genelde desktop sıfırlandırıldığı için böyle yazdım) dosyalarınızın salt okunurluğu kaldırıldı eğer klasörlerinizde salt okunurluk kalkmadıysa sizin sorunuz virüs klasörlerinizin salt okunurluğunu kaldıramam fakat virüsten etkilenmeyen klasörler oluşturmanızı sağlayabilirim aşağıdaki komutu kullanırsanız taşınamayan ve silinemeyen ayrıca salt okunur olamayan klasörler yapabilirsiniz
mkdir \\.\"klasörün oluşturulacağı yer" (örn:"mkdir \\.\C:\öylesine" bu komut c ye bir öylesine klasörü açmanıza yarar)
peki bu klasörleri nasıl taşıyıp silicem veya adını nasıl değiştiricem diyorsanız onunda zahmetsiz bir çözüm yolu var siz bu olusturduğunuz dosyayı tasımaya çalıstığınız zaman su hatayı verir:belirttiğiniz adda klasör var değistirsinmi siz evet bile deseniz yeni bir hata verir ama bu sorunu ortadan kaldırmak için unlocker adli programı yükleyebilirsiniz programın kurulumu bittikten sonra hangi klasöre islemi uygulicaksanız o klaösre sağ tıklayın illaki klasör olcak değil silinmeyen dosyalarıda silebilirsiniz sağ tıkladıktan sonra ordan unlockerı seçin eğer ekranınızda açılan pencerede kilitleyecek islem bulunmadı diyorsa isiniz kolay ordan yapacağınız islemi seçin ve tamam layın bu kadar basit eğer orada kilitleyecek bir islem gözüküyorsa ve bu sistemse ki bu genelde dosyalarda olur ozaman sakın bütün kilitler aç demeyin bilgisayarınız mefta olur benden söylemesi zaten o dosyaya islem uygulamak gerekmezda çünkü o bir sistem dosyasıdır sistem değilse bir program ismiyse görev yönetcisinden bakın ismi varmı diye eğer yoksa bu da sistemindir hadi kolay gelsin yazımı burda sonlandırıyorum su anda parmaklarım ve bileğim sızlıyor

cyberc4tt

Yeni üye
30 Eki 2014
44
0
Cmd de herhangi bir işlem yapmaya kalktığımda verdiğiniz kodlarla erişim engllendi diyor. Yüksek ihtimal virüslerle birlikt girdi. Ve virüs dosyaları salt okunur yaptı. taşımama vya kopyalamama izin vermıyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.