acil yardım

legoho

Üye
31 Ocak 2013
64
0
bilgisayarımdaki oyunlar açılmıyor direckte bi sorun var sanırım nasıl halledebilirim yardım ederseniz sevinirim.

ByGhostLive

Katılımcı Üye
1 Nis 2013
311
0
Eskişehir
Merhaba arkaşım.Konu daha önce açıldı mı bilmiyorum ancak çorbada benimde tuzum olsun istedim.Hem birazcık hatırlatma olur.Neyse DirectX'i hepimiz biliyoruzdur.Güzel bir yazılım ancak EA'nın çoğu eski oyunda başımıza dert olan bir yazılım.Bu yazılımla ilgili hata alanlar için bir kaç çözüm yolu göstermek istiyorum.Aşağıda verdiğim çözüm yollarının ikisini de bizzat kendim denedim ve uygulamada başarılı oldum.Eğer hayla yapamıyacak varsa "pm" atabilir.Ayrıntılı yardımcı olmaya çalışırım.Neyse konumuza dönelim.

1.Yolumuz;(CD/DVD)

Autorun klasörün içinde autorun.cfg adında bir dosya bulunmaktadır. O dosyayı not defteri ile açıp DirectXverison=DirectX9.0c yazan yeri bu şekil yapınız. DirectXverison=0 yapınız.(Dikkat; CD içinde değişiklik yapamıyacağımız için,Dosyaları PCye atıp uygulamalıyız.)

2.Yolumuz;(1.Yolu Yapamazsak?)

Sevgili arkadaşım
1. yol olmazsa umutsuzluğa kapılmayın birde bunu deneyin;

CD/DVD içindeki dosyları pc içine kopyalayın. Autorun.cfg dosyası DirectXverison=DirectX9.0c versiyonu istediğinden bazı oyunlarda versiyonu 0 da yapsanız sorun düzelmiyor. Bu durumda yapılacak tek şey; bilgisayara kopyaladığınız oyunun içindeki DirectX yazan klasörün adını "DirectX9.0c" diye değiştirseniz, directX istemeden kurulum işlemi başlayacaktır.

3.Yolumuz(1ve2. Yolu Yapamazsak?)

Eveeet.Artık iki yolu da yapamazsak geriye son bir çare kalıyor oda "dxdiag".
Başlat>Çalıştır penceresine girip dxdiag yazıyoruz ve karşımıza pencere çıkıyor.Sol üstten "Sistem" sekmesine geldiğimizde en altta Directx yol diyorsa şunları yapıyoruz;

1- Masaüstüne gelip bir "Not Defteri" belgesi açıyoruz.

2- Windows Registry Version 5.00 yazıyoruz Shift + Enter yapıp;
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\DirectX]
"VERSION"="40900000904" yazıyoruz.

3- Sonra "Farklı Kaydet" sekmesine giriyorsunuz, dx_duzelt.reg olarak kayıt edip Masaüstüne kayıt olan .reg uzantılı dosyaya çift tıklıyoruz.Daha sonra bilgisayarımıza Reset atıp Directx'in son sürümünü indiriyoruz.(Windows 7 - DX 11.0 / XP - 10.0 / Vista - 10.0)

Devrimin amacını kavramış olanlar sürekli olarak onu koruma gücüne sahip olacaklardır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.