Açılışta bios'a girememe klavye mouse çalışmaması acil

Secret26

Katılımcı Üye
7 Şub 2010
537
0
Eskişehir
merhabalar, bilgisayarımda windows xp kurulu açılışta biosa giremiyorum bilgisayar da açılmıyor girişte windows orjinal değil çözümle diyor ama mouse klavye calısmadıgı icin girmiyor cd takıyorum bişey açılmıyor yardımcı olur musunuz sorunn nerde
klavyem ps 2 girişte sorun yok klavyenin num lock ısıgı yanıyor
mouse usb
ayrı ayrı da denedim
aygıtsız da denedim

Secret26

Katılımcı Üye
7 Şub 2010
537
0
Eskişehir
arkadaşlar bilgisayar klavye ve mouse u hiç okumuyor ve xp orjinal değil çözümle diye bir ekranda kalıyor açılışta format cdsi taktığımda cdyi başlatmak için bir tuşa basın fln diyor ama klavye ışıkları yanıyor biosa felan girmiyor başka klavyeyle de denedim nedir çözümü
cmos reset yaptım 2-3 iken 1-2 yapıp 2 dk sonra tekrar 2-3 yaptım. bios pilini değiştirdim. sorun devam etmekte

Secret26

Katılımcı Üye
7 Şub 2010
537
0
Eskişehir
ya üstad ben defalarca Ps2 girişiyle de denedim dediğim halde hala başka yuvarlak uçlu klavyeyle yapın diyorsunuz Yuvarlak ucu olan klavyeyle denedim Olmuyor.

bilgisayar masaüstü
anakartı:biostar g31d-m7
ram:3Gb
işletim sistemi: windows xp sp3
işlemci: intel pentium dual core e5300 2.60Ghz

bythefak

Yeni üye
14 Eki 2015
10
0
hacı abi ilk açılışta donma problemi var klavye çalışıyor normalde ancak sistemin donuyor. buda donanım la ilgili anakart üzerine birşey temas ediyor mu ona bak birde hdd in güç kablosunu çıkar öyle dene

Secret26

Katılımcı Üye
7 Şub 2010
537
0
Eskişehir
hacı abi ilk açılışta donma problemi var klavye çalışıyor normalde ancak sistemin donuyor. buda donanım la ilgili anakart üzerine birşey temas ediyor mu ona bak birde hdd in güç kablosunu çıkar öyle dene

Donma sorunu değil ya çok bekledim yine olmuyor hdd çıkarıp da denedim acaba anakartın neresi bozuktur çözemez miyim tek başıma yeni anakart alıp 100 150 lira bayılmak istemiyorum eski bilgisayara :(

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.