Adal'ın ve CarryPotter'ın Youtube Kanalının hacklenmesi/rtfsec

rtfsec

Üye
27 Eki 2019
87
0
Merhaba arkadaşlar bugün size Adal ve CarryPotter'ın kanalının hacklenmesi hakkında konuşucaz ve size bir soru sorucam;

Adal'la konuşmuştum kendiside açıklama yaptı zaten ben açıklamasnını yazıyorum:
Kendisi kafasının yoğun olduğu bir gün bir adet e-mail alıyor emailde kendisine bir exe dosyası veriliyor 1.63 mb mış dosya.
Dosyayı indirtikten sonra çalıştırmış bişi olmamış beta diye çalışmadığını düşünmüş.
Sonraki gün kanalı çalınmış ama iki aşamalı doğrulama aktif olduğu halde çalınmış kendisi bu durumu şöyle açıklıyor kendi ip sini çalıp o ip den giriş yapıldığını söylüyor.

Ve kendisi söylediğine göre virüs formatla geçmemiş yani ram a yada anakarta bulaştığını söylüyor o yuzden donanımı yeniliyecek

Carry den ise herhangibir açıklama gelmedi genel olarak

Ve bir hacker boyle bir virusla bunları nasıl yapar?

Eronmay

Moderasyon Tim Direktörü
18 Tem 2016
4,409
1,192
Türkiye Cumhuriyeti
Merhaba,
"Ve kendisi söylediğine göre virüs formatla geçmemiş yani ram a yada anakarta bulaştığını söylüyor o yuzden donanımı yeniliyecek" Donanımlara Bulaşması İmansız Olur :)
Kendisi Rat Yemiş Olabilir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.