Adım Adım DNS Değiştirme - Google'dan Tüm Yasaklı Sitelere Giriş Vizesi

sansarb

Üye
8 Eki 2007
131
0

23u20jq.jpg

357iv5s.jpg
Google'ın yeni DNS hizmetiyle YouTube ve diğer yasaklı sitelere girişin yolu ardına kadar açılıyor! Google interneti hızlandırıyor, hem de yarın öbür değil; hemen! Sayfaların yüklenirken sürünmesine sebep olan sorun ortadan kalkıyor: Google DNS sistemini duyurdu!
Domain Name System yani alan adı sistemi internetin anahtar parçalarından birisini oluşturuyor. İnternet bağlantısında yaşadığımız çoğu sıkıntının sebebi de DNS sorunları. Yüksek bağlantı hızına karşın tıklanan internet sayfalarının bir türlü yüklenememesinin en büyük sebebi bu.
Google interneti bütün dünya için hızlandıracak bir hizmete imza atıyor ve DNS hizmeti sunmaya başlıyor. Google kendi DNS hizmetinin sorunları çözeceğini ve çok hızlı çalışacağını belirtiyor.
Bilgisayarlar için DNS ayarlarını yapmak ve Google DNS'lerini kullanmak çok kolay.

Google DNS'leri:

8.8.8.8

8.8.4.4

ya da bulduğunuz diğer dns'leri aynı yöntemle değiştirerek kullanabilirsiniz...​

Bir kaç dns de ben ekliyeyim

141.211.125.17141.211.144.17
198.77.116.8198.77.116.12
Adım adım Dns Ayarı

Sırasıyla Şu yol Takip edilir

Başlat/Ayarlar/Ağ Bağlantıları

adim1b10.jpg
Gelen pencerede Yerel Ağ Bağlantısı sağ tıklanarak "Özellikler" seçilir.

adim210.jpg
adim310.jpg
Gelen pencerede yapmamız gereken işlem görülüyor burada.
08_1210.jpg

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.