Admin panele erişim

trombolol33001

Katılımcı Üye
19 Kas 2021
420
142
18
Arkadaşlar sitenin admin panelini buldum fakat access denied hatası alıyorum internette bu sorunu aradığımda sitenin admin panelindeki kullanıcılardan veya site ekibinden biri olmamız gerektiği veya phpmyadminle db e erişip ordan kullanıcılardan düzenleme yapmamız gerekiyor diyor bunu yapamayız admin paneline erişmeden acaba bulduğum şey admin panel olmayabilir mi eğer admin panel değilse toollar veya sonuna admin panele götüren admin.php tarzı eklentiler koyarak bulmaya çalışıcam bunun dışında admin panel bulma yöntemi varmıdır, ikinci ihtimal olarak eğer admin panelse access deniedı nasıl aşarım yada aşamam mı?

cXoder

Üye
11 Ağu 2018
54
21
"Access Denied" hatası için aklıma 2 çözüm geldi.
  • Çerezleri temizleyebilirsin.
  • VPN ile bağlanıp tekrar deneyebilirsin.
Eğer çözülmediyse farklı bir yerden giriş yapıp session istiyor olabilir.
Başka panel varsa bulmak için google dork kullanabilirsin en basit çözüm olarak.
site:deneme.com intitle:"login" gibi kullanımlar yardımcı olabilir.

gyakdvani

Katılımcı Üye
9 Kas 2021
432
354
POSITION ERROR
Arkadaşlar sitenin admin panelini buldum fakat access denied hatası alıyorum internette bu sorunu aradığımda sitenin admin panelindeki kullanıcılardan veya site ekibinden biri olmamız gerektiği veya phpmyadminle db e erişip ordan kullanıcılardan düzenleme yapmamız gerekiyor diyor bunu yapamayız admin paneline erişmeden acaba bulduğum şey admin panel olmayabilir mi eğer admin panel değilse toollar veya sonuna admin panele götüren admin.php tarzı eklentiler koyarak bulmaya çalışıcam bunun dışında admin panel bulma yöntemi varmıdır, ikinci ihtimal olarak eğer admin panelse access deniedı nasıl aşarım yada aşamam mı?
Merhaba belirli bir kısıtlama var büyük ihtimalle, local ağa bağlı olmanız gerekebilir. yani ip sabitleme ile belirli ip adresslerine uygun bağlantılar sağlanmalıdır.

trombolol33001

Katılımcı Üye
19 Kas 2021
420
142
18
"Access Denied" hatası için aklıma 2 çözüm geldi.
  • Çerezleri temizleyebilirsin.
  • VPN ile bağlanıp tekrar deneyebilirsin.
Eğer çözülmediyse farklı bir yerden giriş yapıp session istiyor olabilir.
Başka panel varsa bulmak için google dork kullanabilirsin en basit çözüm olarak.
site:deneme.com intitle:"login" gibi kullanımlar yardımcı olabilir.
Siteye kaydolmayı düşündüm fakat kayıt olunmuyor session dan kastınız bu mu yoksa exploitle oturum açmak mı örneğin sitedeki portu dinlemeye aldım ordan session açmak mı tam anlamadım orayı vpnle denedim fakat gene aynı 2 tane admin paneli var ve ikisinde de access denied yedim.

leon311

Katılımcı Üye
20 Kas 2021
395
124
Nasıl bulduğunu anlatabilir misin

cXoder

Üye
11 Ağu 2018
54
21
Siteye kaydolmayı düşündüm fakat kayıt olunmuyor session dan kastınız bu mu yoksa exploitle oturum açmak mı örneğin sitedeki portu dinlemeye aldım ordan session açmak mı tam anlamadım orayı vpnle denedim fakat gene aynı 2 tane admin paneli var ve ikisinde de access denied yedim.
IP kısıtlaması olabilir.
Session giriş yaptığında cookie olarak kaydediliyor üyeliğine özel bir şifre. Farklı sayfalarda giriş yapıp yapmadığını denetlemek için kullanılıyor.

trombolol33001

Katılımcı Üye
19 Kas 2021
420
142
18
Site adresi sonuna /login php phpmyadmin tarzında yönlendirmelerle.

Aslında sitenin tablolarında var fakat o kolondaki paneli çekemiyorum böyle bir tablo yok hatası alıyorum ondan kaynaklı manuel deneyip bulamamıştım.

IP kısıtlaması olabilir.
Session giriş yaptığında cookie olarak kaydediliyor üyeliğine özel bir şifre. Farklı sayfalarda giriş yapıp yapmadığını denetlemek için kullanılıyor.
Siteye üye ol kısmı yokki.

trombolol33001

Katılımcı Üye
19 Kas 2021
420
142
18
İp adreslerini kaydettirip sadece o ip adresler üzerinden erişim olabilir dostum
Salıyım mı siteyi sizce?

Merhaba belirli bir kısıtlama var büyük ihtimalle, local ağa bağlı olmanız gerekebilir. yani ip sabitleme ile belirli ip adresslerine uygun bağlantılar sağlanmalıdır.
Local ağa bağlanmak için local ağdaki serverlardan birine bağlanıp ordan local ağa bağlanabilir miyim ya da direk local ağa nasıl bağlanırım açık portlardan birine exploit atma fikri var ya da ne biliyim mail dosya veya printer serverlarına bir istek atsam phishing saldırısıyla öyle bir link atıcam ki adam linke tıklayınca servera bağlanıcam ordan local ağa böyle bir şey mümkün mü ve ip adresimi statik bir şekilde sabitlesem yeterli midir diye dünüyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.