Admin Paneli Bulucu Örneği [ vb.net ] [ Özgün Konu ]

Maveraün Nehr

Blue Team Expert
25 Haz 2021
975
1,861
41.303921, -81.901693
Biraz gezerken forumda bir konuya rastladım admin panel bulucu kodları idi sanırım Security Enemy diye bir üye paylaşmış. Temel mantık olan "contains" kısmını ele alıp index çalıcı kodlarını birleştirip bir de ben deneyeyim dedim umarım yardımcı olur sizlere. Aynı mantığı dork tarayıcıda da kullanabilirsiniz. Tek farklı contains kısmına dorku yazınca verdiği hatayı/hata çeşitlerini girmek olacak.

2 Adet
listbox ekliyoruz. Birisi panel uzantılarının olduğu kısım ben listbox 1'i tercih ettim diğeri de bulursa sonuç kısmı.
1 adet
textbox ekleyelim adını url olarak değiştirelim buna hedef yazılacak çünkü.
1 adet
richtextbox ekleyelim ismini sonuc yapalım bu da arka planda index işlemlerini yapacak.
1 adet
timer ekleyelim intervival 485 olsun.
1 adet
buton ekleyelim operasyonumuzu başlatması için.
1 adet
webbrowser ekleyelim. URL açtıracağız çünkü.

Kodlarımıza geçelim;

Importlar'ı ekleyelim.

Imports System.Net Imports System.IO Imports System Imports System.Text

Gerekli açıklamalar " ' " içerisinde verilmiştir.

Kod:
 Private Sub Timer1_Tick(sender As Object, e As EventArgs) Handles Timer1.Tick
        If ListBox1.SelectedIndex = ListBox1.Items.Count - 1 Then
            ListBox1.SelectedIndex = 0
        Else
            ListBox1.SelectedIndex += 1 'Listbox'a otomatik aşağı indirme kodunu verdirdik.
            WebBrowser1.Navigate(url.Text + "/" + ListBox1.SelectedItem) 'İnerken URL'leri Webbrowser ögesinde tek tek açmasını istedik.
            sonuc.Text = WebBrowser1.DocumentText 'sonuc adlı richtextbox'a indexi çaldırma kodunu girdirdik
            Call ara() 'ara ögesini çağırdık
        End If

If ListBox1.SelectedIndex = 9 Then '10 öge varsa bir eksiğini aldım yani 9 öge üzerinden işlemi yaptırıp sonlandırdım. Ne kadar panel uzantınız varsa ona göre ayarlayınız.
            Timer1.Stop()
        Else
        End If
    End Sub

Sub ara()  ' ara ögesi oluşturduk ve index içerisinde aşağıdaki verileri aramasını istedik dikkat edin admin panellerinde ki containsler bunlar sizler çoğaltın ben örnek olsun diye yazdım.
        If sonuc.Text.Contains("Admin") Or sonuc.Text.Contains("Login") Or sonuc.Text.Contains("User") Or sonuc.Text.Contains("User Name") Or sonuc.Text.Contains("Password") Or sonuc.Text.Contains("Pass") Or sonuc.Text.Contains("Kullanıcı Adı") Or sonuc.Text.Contains("Şifre") Then
            ListBox2.Items.Add(url.Text + "/" + ListBox1.SelectedItem) 'yukarıdaki ögelerde rastgelinirse listbox2'ye veri eklemesini istedik.
        Else
        End If
    End Sub

Private Sub Button1_Click(sender As Object, e As EventArgs) Handles Button1.Click
        Timer1.Start()
    End Sub

-KONU SONU-

cyber knight

Katılımcı Üye
30 Ağu 2021
710
437
Root@Cyberknight
Biraz gezerken forumda bir konuya rastladım admin panel bulucu kodları idi sanırım Security Enemy diye bir üye paylaşmış. Temel mantık olan "contains" kısmını ele alıp index çalıcı kodlarını birleştirip bir de ben deneyeyim dedim umarım yardımcı olur sizlere. Aynı mantığı dork tarayıcıda da kullanabilirsiniz. Tek farklı contains kısmına dorku yazınca verdiği hatayı/hata çeşitlerini girmek olacak.

2 Adet
listbox ekliyoruz. Birisi panel uzantılarının olduğu kısım ben listbox 1'i tercih ettim diğeri de bulursa sonuç kısmı.
1 adet
textbox ekleyelim adını url olarak değiştirelim buna hedef yazılacak çünkü.
1 adet
richtextbox ekleyelim ismini sonuc yapalım bu da arka planda index işlemlerini yapacak.
1 adet
timer ekleyelim intervival 485 olsun.
1 adet
buton ekleyelim operasyonumuzu başlatması için.
1 adet
webbrowser ekleyelim. URL açtıracağız çünkü.

Kodlarımıza geçelim;

Importlar'ı ekleyelim.

Imports System.Net Imports System.IO Imports System Imports System.Text

Gerekli açıklamalar " ' " içerisinde verilmiştir.

Kod:
 Private Sub Timer1_Tick(sender As Object, e As EventArgs) Handles Timer1.Tick
        If ListBox1.SelectedIndex = ListBox1.Items.Count - 1 Then
            ListBox1.SelectedIndex = 0
        Else
            ListBox1.SelectedIndex += 1 'Listbox'a otomatik aşağı indirme kodunu verdirdik.
            WebBrowser1.Navigate(url.Text + "/" + ListBox1.SelectedItem) 'İnerken URL'leri Webbrowser ögesinde tek tek açmasını istedik.
            sonuc.Text = WebBrowser1.DocumentText 'sonuc adlı richtextbox'a indexi çaldırma kodunu girdirdik
            Call ara() 'ara ögesini çağırdık
        End If

If ListBox1.SelectedIndex = 9 Then '10 öge varsa bir eksiğini aldım yani 9 öge üzerinden işlemi yaptırıp sonlandırdım. Ne kadar panel uzantınız varsa ona göre ayarlayınız.
            Timer1.Stop()
        Else
        End If
    End Sub

Sub ara()  ' ara ögesi oluşturduk ve index içerisinde aşağıdaki verileri aramasını istedik dikkat edin admin panellerinde ki containsler bunlar sizler çoğaltın ben örnek olsun diye yazdım.
        If sonuc.Text.Contains("Admin") Or sonuc.Text.Contains("Login") Or sonuc.Text.Contains("User") Or sonuc.Text.Contains("User Name") Or sonuc.Text.Contains("Password") Or sonuc.Text.Contains("Pass") Or sonuc.Text.Contains("Kullanıcı Adı") Or sonuc.Text.Contains("Şifre") Then
            ListBox2.Items.Add(url.Text + "/" + ListBox1.SelectedItem) 'yukarıdaki ögelerde rastgelinirse listbox2'ye veri eklemesini istedik.
        Else
        End If
    End Sub

Private Sub Button1_Click(sender As Object, e As EventArgs) Handles Button1.Click
        Timer1.Start()
    End Sub

-KONU SONU-
Elinize emeğinize sağlık güzel bir içerik olmuş :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.