admin paneli???

ByFare

Üye
21 May 2016
64
0
Selamün aleyküm cahillliğime verin bir sorum olacaktı da
Her sitenin kesinlikle admin paneli olmak zorunda mıdır? Admin paneli olmayan site varsa siteyi nasıl düzenliyordur ?

websploit vega admin.pl olarak baya aradım da bazı sitelerin admin panelini bir türlü bulamadım ? Lütfen sorumu cevaplayabilir misiniz?

KOnu açmışken sorayım bazı sorularımı mesela sql açığı olarak tırnak atıyoruz ama peki site asp yada farklı bir dil olunca açığını nasıl bulucaz ya da var olan bir açığı nasıl kullanacağız geniş anlatımlı konu var mıdır? link atabilirmisiniz?Çünkü tırnak atma mevzusu çok küçük sitelerde işe yarıyor ??

Diğer bir sorum kali linux taki her tool farklı bir görevde mi yani işe yaramayan ya da birbirinin işini yapan tool lar var mıdır yoksa hepsi mi bir nebze de olsa önemlidir?

Black-Leonx'

Özel Üye
22 Haz 2015
10,067
5
Nereye
Bir Site İki Türlü Editlenebilir İlk Olarak Admin Panelinden Giriş Yaparsın Editlersin 2. Olarak FTP'den Bağlanırsın Bunun için Çeşitli Tarzda Yazılımlar Vardır
Bkz:Filezilla
Bu Programlar Siteye Uzaktan Bağlanılabilir ve Her Türlü İşlem Yapılabilir Bir Hacker Filezilladan Siteye Bağlanırsa İndex Bile Atabilir.Umarım Dediklerimi Az Çok Anlamışsınızdır İyi Forumlar..

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=hw02Pm3nb0E"]https://www.youtube.com/watch?v=hw02Pm3nb0E[/ame]

TrTorium

Uzman üye
29 Ağu 2015
1,455
0
uid=0(root)
Selamün aleyküm cahillliğime verin bir sorum olacaktı da
Her sitenin kesinlikle admin paneli olmak zorunda mıdır? Admin paneli olmayan site varsa siteyi nasıl düzenliyordur ?

websploit vega admin.pl olarak baya aradım da bazı sitelerin admin panelini bir türlü bulamadım ? Lütfen sorumu cevaplayabilir misiniz?

KOnu açmışken sorayım bazı sorularımı mesela sql açığı olarak tırnak atıyoruz ama peki site asp yada farklı bir dil olunca açığını nasıl bulucaz ya da var olan bir açığı nasıl kullanacağız geniş anlatımlı konu var mıdır? link atabilirmisiniz?Çünkü tırnak atma mevzusu çok küçük sitelerde işe yarıyor ??

Diğer bir sorum kali linux taki her tool farklı bir görevde mi yani işe yaramayan ya da birbirinin işini yapan tool lar var mıdır yoksa hepsi mi bir nebze de olsa önemlidir?

SQL İnjection İçin Olan Sorunu Cevaplayım ;

Bunun İçin Bypass Yöntemleri Var Bunların Hepsinin Tek Bİr Çatı Altında Birleştiği Bir Site Yok Diye Biliyorum Çünkü Biri Bir Bypass Yöntemini Bulurken Diğeri Başka Bir Tane Buluyor Ve Kendi Makalesinde Yazıyor Yada Birinin Bahsetmediği Bulunmuş Bir Tekniği Diğeri Bahsedebiliyor.

Ben Bİr Makale Vereyim Sana ;

https://websec.wordpress.com/tag/sql-filter-bypass/

SQL İnjection Filter Bypass Diye Arama Yaparak Bulabilirsin,Türkçe Olarak'da "sql injection bypass yöntemleri" Diye Aratabilirsin.

Lakin SQLMap Gibi Programlarla Bunu Aramadan Test Edebilirsin Örneğin SQLMap'da Level Ve Risk Değerini Artırarak Bunu Sağlıyabilirsin.

-----------------------------------------------------------------

Kali Linux Soruna Gelirsek Bu Soruya Hem Öyle Hem Böyle Diyebilirim,Örneğin Bir SQL İstismar Aracının Yaptığını Diğeri'de Yapabiliyor Lakin Başka Bir Alan'da Örneğin Wifi Hack Aracının Yapabildiğini Diğeri Yapamıyor.

Bunu Aslında Temelde Etkileyen Faktörün Aracın Sürekli Geliştirilip Geliştirilmediği Farkı Diyebiliriz.

Ben Tecrübelerim Dahilinde Yazıyorum Yanlış Bir Yazım Varsa Bir Arkadaşın Sebebinide Yazarak Eklemesi Uygun Olur.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.