Adsens Para Çekersem Vergi Verecek Miyim ?

Locasi

Üye
14 Haz 2019
110
0
Arkadaşlar biliyorsunuz ki adsense den para çektiğiniz andan itibaren vergi vermeniz gerekmektedir. Benim de adsense de şu anda 309 TL m var bunu hesaba çektiğim an vergi verecek miyim ? Yani bu konuda bilgisi olanlar sadece yazarsa çok memnun olurum

Moderatör tarafında düzenlendi:

masonz

Uzman üye
12 Ocak 2021
1,283
222
Tek Başına Bir Teşkilat
Cevap: Adsense para çekme ?

Merhaba hemen vergi vermeniz gerekmiyor diye biliyorum ben belli bir sınırı var kazancınızın
onu geçtiğiniz zaman vergi ödemeye başlıyorsunuz diye biliyorum youtubedeki sistem gibi

Ama net değil kendimin bildiği

Locasi

Üye
14 Haz 2019
110
0
Cevap: Adsense para çekme ?

Merhaba hemen vergi vermeniz gerekmiyor diye biliyorum ben belli bir sınırı var kazancınızın
onu geçtiğiniz zaman vergi ödemeye başlıyorsunuz diye biliyorum youtubedeki sistem gibi

Ama net değil kendimin bildiği

Ama maalesef bu bilgi doğru değil yani 10 TL bile çekseniz o ay şahıs şirketi üzerinden vergi izi vermeniz gerekmektedir.

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,340
150
New World
Merhaba,

Böyle küçük limitlerde vergi ödemezsiniz. Her yıl Şubat ayı sonunda yıllık kazanç hesaplamak için vergi dairesi TC Kimlik numaranızdan bankalardan çıktı alır. Bu çıktı içeriğinde düzenli kazanç limitiniz kazanç vergisinde atfedilen rakamı geçiyorsa evinize vergi dairesinden bir yazı gelir. Bu yazıya istinaden vergi ödersiniz.

Bilginize,

XKaraGERGEDANX

Uzman üye
19 Ocak 2021
1,372
113
3301/1.1.ano
dostum bireysel olsarak çekecek olursan bir kuruş para gelmez

şirket üzerinden çekmen lazım yada kendi şirketini kurman lazım kendi şirketini kurman için belediye ya da valilikten kağıtlar falan imzalanıyor internetten araştırırsan daha detaylı bilgi alırsın

iyi forumlar..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.