adsense onayı alamayan kalmasın! (MHLS)

MHLS

Katılımcı Üye
6 Mar 2016
277
0
Bu konu hakkında internette bir sürü konu ve video var . Bazıları doğru veyahut yanlış ,bende bu yazımı 1 aylık adsense serüvenine dayanarak yazdım. Şimdi doğruları ve yanlışları inceleyelim.

YANLIŞLAR

DOMAIN YAŞI
İnternette çoğunlukla sitenizin 6 ay kadar bir süre ayakta olması gerektiği yazar. Bu bilgi tamamen yanlış bir bilgidir, Türkiye için böyle bir kural söz konusu dahi olamaz. Bu bilgiyi adsense forumlarındaki uzmanlar dahi hatalı olarak bilirler.

İÇERİK SAYISI
Bu bilgiye de bir çok forumda karşılaştım. Ne diyorlar efendim, en az 40 özgün içerik. Belki siteniz 40. içerikte onaylanır ama en az 40 içerik diye bir şey yoktur. Benim blog sitem 17 özgün içerikte onay aldı.

SİTE HARİTASI
Sitenizin haritası olmazsa adsense onay vermez ! Külliyen yalan.

GÜNLÜK EN AZ 5 İÇERİK
Bu bilgi de yanlıştır. Bunun yerine düzenli olarak 1-2 içerik girerseniz de adsenseden reklam alırsınız.

SİTENİZİN ÇOK YÜKSEK BİR HİTE SAHİP OLMASI
Buda diğerleri gibi hatalı bir bilgidir. Sitenizin toplam hitti 3-5 bin olması bile yeterlidir. Önemli olan doğru hit.

DOĞRULAR ve TAKTİK

KESİNLİKLE BOT KULLANMAYIN
Hangi bot programını kullanıranız kullanın , bot işi çok tehlikelidir. Yanından dahi geçmemenizi öneririm.

YABANCI İÇERİK ÇOK KAZANDIRIR
Yabancı içerikten kastımız ingilizceyse doğrudur. Yurt dışında insanlar dolar kullandığı için kazancınız dolar cinsinden hesaplanır ve daha büyük meblağlar kazanırsınız.

SADECE YAZIYA REKLAM ALINABİLİR
Sitenizde resim ve video olmadan sade yazılarla reklam alabilirsiniz.

TAKTİK
Google organik hitte tav olur. sizde sitenize organik çekeceksiniz. Peki organik hit nedir : google arama motorunu kullanarak sitenize ulaşan kullanıcılardır. Günlük 20-60 organik hitte sahip olursanız vede gündelik içerik girerseniz adsense yeni açılsa dahi 3 hafta içinde onay mektubunu mail adresinize gönderir.

Delphoi1

Katılımcı Üye
9 Ara 2017
644
0
KKTC
Blogger ekliyorum blogger den yapın diyor bloga yönlendirme yapıyor ama birşey olmuyor

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.