adsl hızmer programında guvenlık sorunu var ne yapmam lazım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

_uslanmaz_

Katılımcı Üye
7 Ağu 2009
267
0
sımdı arkadaslar nasıl anlatayım bılmıyorum soru anormal olursa mazur gorun cunku bıraz cıns bır konu sızdede boylemı bılmıyorum ...........

aır tıes modemım var . adsl hızmet programının ıcınr gırdım . ordan ayarlar sekmesıne geldım . ayarlar menusunde ıken sayfanın sol alt kısımında gelısmıs ayarlar secenegı var buraya gırdıgınde modemın arayuzune gırıyorsun ve senden kullanıcı adı ve sıfre ıstıyor .

burda sorun su zaten herkezde aynıdır kullanıcı admin dir sadece sıfre kısımı kısıye ozeldır. yanlız dıkkatımı ceken bısı oldu . gelısmıs ayarlara gırmek ıcın kullanıcı adı ve sıfre menusu ıcın wep sıtesı acılır adres satırı ıp numarası gıbı bısı adres satırının sonunda soyle bısı var dıkkatımı bu cektı..
wep adresı / pasword / kullanmıs oldugun sıfre aynen yazıyor adres satırının sonunda .bılmeyen bır ınsan gelır ordan copy paste yap arayuze gır tamam . pcme sızann bırı tahatlıkla portları acar .sıfre degıstırır ve zort olurum .taaa ben durumuı farkedıp modemı resetleyene kadar bu durum surer o zamana kadar yapacagını yapar zaten . gercı savcılıktan tespıt edılır ama bır dunya para dokecen ...... sızce bu durum anormal degılmı sımdı bu ısle ılgılenenlerede tio oldu bu . :S o yuzden pc den adls hızmet programını kaldırdım ....... en ıyısı kurmamak sanırım ...

_uslanmaz_

Katılımcı Üye
7 Ağu 2009
267
0
sorun zaten modem cdsını kurunca cıkar . modem kurulum cd sınız yanı adsl hızmet programnı kurdugun zaman sakat valla . zaten adsl cd sını kurarken kaspersky potansıyel tehlıke dıye uyarı verıyor demekkı bu yuzden uyarı verıyor .evelden daha once bu uyarı yoktu . yenı olmaya basladı bu adsl hızmet programındakı bu acık . o yuzden kaspersky bu uyarı verdı . daha once programı kurarken uyarı vermıyordu cunku o zaman sorun yoktu . valla guvenlık yazılımı tehlıkeyı onceden sezıp potansıel tehlıke uyarı verdı .

DreaMHunteR

Kıdemli Üye
27 Ağu 2009
3,131
0
Eskişehir
ttnetin verdiği modemlerde uzak erişim açığı var :) uzaktan modeme bağlanabiliyorsun.ama portlarla falan hiç bişey geçmez eline yani için rahat olsun :) ayrıca airties modemin şifresi genelde şifresiz oluyor :) direk girebiliyorsunuz buda bi - yönü :)

_uslanmaz_

Katılımcı Üye
7 Ağu 2009
267
0
ttnetin verdiği modemlerde uzak erişim açığı var :) uzaktan modeme bağlanabiliyorsun.ama portlarla falan hiç bişey geçmez eline yani için rahat olsun :) ayrıca airties modemin şifresi genelde şifresiz oluyor :) direk girebiliyorsunuz buda bi - yönü :)
hıcte bıle sıfresız gıremıyorsun 18 hanelı bol kombınayonluı karakterde sıfre var nasıl dırekt gırıyorsun . dırek gırenler sıfre koymayı bılmıyor o zaman o kısım sıfre konulmazsa elınle verıyorsun netın demektır . adsı ınernet sıfresı ve modem sıfresı ayrı ayrı ve ıkısıde zor cozulecek bır sıfre . koymayanlarda var .

DreaMHunteR

Kıdemli Üye
27 Ağu 2009
3,131
0
Eskişehir
hıcte bıle sıfresız gıremıyorsun 18 hanelı bol kombınayonluı karakterde sıfre var nasıl dırekt gırıyorsun . dırek gırenler sıfre koymayı bılmıyor o zaman o kısım sıfre konulmazsa elınle verıyorsun netın demektır . adsı ınernet sıfresı ve modem sıfresı ayrı ayrı ve ıkısıde zor cozulecek bır sıfre . koymayanlarda var .

airties modemlerin fabrika çıkış şifresi yok.direk girebilirsin şifre yazmadan kanıtlarım bunu sana ;);)

izle ;)

https://tik.lat/BcETc
MD5: B3F891078668F2FEF8139127F1DB9C1A

dilersen ttnet şifresini çözmeyide özelden kanıtlayabilirim ama milletin güvenliği için göstermiycem onu
;)

,

_uslanmaz_

Katılımcı Üye
7 Ağu 2009
267
0
sakamısın sen ya modeme res cektıgınde stasndart bır sıfresı vardır . herkeste aynıdır . modeme res cekıp standart kullanıcı adı ve sıfrene gırdıkten sonra dırekt sıfre degıstırme menusu gelır sıfrenı degıtır sonrada . ondan sonra ac bakalım dırekt olrak acabılıyorsan . sen cok bıldıgını sanıyorsun ama bence bısı bılmıyorsun . o dırekt gırme olayı modemı yenı alanlar ıcın gecerlı vede sıfre konabılıyor modem arayuzuune gırerek . ben ne dıyorum sen neyden bahsedıyosrun...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
malesef bende dırek olarak gırılmıyor kullanıcı adını ve kendın belıledıgın sıfreye gırerek gırıs yapabılıyorsun . o dedıgın olay modemı ılk aldıgın ıcın daha once kısıel sıfre belırlemedıgın ıcın . modemı ılk aldıgımda benımde oyleydı daha sonra sıfre koydum . modeme res ceksende artık dırekt olarak gıremıyorsun onun standart kullanıcı adı ve sıfresını yazarak arayuze gırebılıyorsun daha sonra sıfre degıstırmen ıcın sıfre degıstırme menusu cıkıyor. ve sımdıye kadar defalarca sıfre degıstırdım olmuyor boyle bısı dersen modemını degıstır . bende dırekt olarak gırılmıyor cunku o senın modemının pasıflıgı .....

Son düzenleme:

zeroman

Katılımcı Üye
6 Tem 2009
813
0
TÜRKİYE

bilgisayarda acmi olan lar koymuyor!!!

:yaho1bende çogu kez girmiştim küçük oyunlar indirmiştim:yaho1

DreaMHunteR

Kıdemli Üye
27 Ağu 2009
3,131
0
Eskişehir
sakamısın sen ya modeme res cektıgınde stasndart bır sıfresı vardır . herkeste aynıdır . modeme res cekıp standart kullanıcı adı ve sıfrene gırdıkten sonra dırekt sıfre degıstırme menusu gelır sıfrenı degıtır sonrada . ondan sonra ac bakalım dırekt olrak acabılıyorsan . sen cok bıldıgını sanıyorsun ama bence bısı bılmıyorsun . o dırekt gırme olayı modemı yenı alanlar ıcın gecerlı vede sıfre konabılıyor modem arayuzuune gırerek . ben ne dıyorum sen neyden bahsedıyorum...

saçmalama .airties modemlerde modem resetlediğinde yeni şifre gir demez ;) ben bişey biliyorum diye paylaşmadım bunu,sana yardım için paylaştım :) ama görüyorum ki çok anlayan birisin vah vahh tühh sana ayak uyduramam o engin bilginden dolayı =)

DreaMHunteR

Kıdemli Üye
27 Ağu 2009
3,131
0
Eskişehir
sakamısın sen ya modeme res cektıgınde stasndart bır sıfresı vardır . herkeste aynıdır . modeme res cekıp standart kullanıcı adı ve sıfrene gırdıkten sonra dırekt sıfre degıstırme menusu gelır sıfrenı degıtır sonrada . ondan sonra ac bakalım dırekt olrak acabılıyorsan . sen cok bıldıgını sanıyorsun ama bence bısı bılmıyorsun . o dırekt gırme olayı modemı yenı alanlar ıcın gecerlı vede sıfre konabılıyor modem arayuzuune gırerek . ben ne dıyorum sen neyden bahsedıyosrun...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
malesef bende dırek olarak gırılmıyor kullanıcı adını ve kendın belıledıgın sıfreye gırerek gırıs yapabılıyorsun . o dedıgın olay modemı ılk aldıgın ıcın daha once kısıel sıfre belırlemedıgın ıcın . modemı ılk aldıgımda benımde oyleydı daha sonra sıfre koydum . modeme res ceksende artık dırekt olarak gıremıyorsun onun standart kullanıcı adı ve sıfresını yazarak arayuze gırebılıyorsun daha sonra sıfre degıstırmen ıcın sıfre degıstırme menusu cıkıyor. ve sımdıye kadar defalarca sıfre degıstırdım olmuyor boyle bısı dersen modemını degıstır . bende dırekt olarak gırılmıyor cunku o senın modemının pasıflıgı .....

ben airties kullanmıyorum :) ayrıca yorumumu iyi oku genelde dedim ben hepsi demedim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.