Ağ Kısmında bilmediğim cihazlar var

LsbaRRo

Üye
13 Mar 2013
82
0
Selam dostlar 1 haftadır AĞ klasörüne girdiğimde resimde'ki gibi cihazlar çıkıyor bizim evde kullanan yok bu cihazları ne yapmam gerek? Modem arayüzüne giriyorum sadece bilgisayarım ve telefonum var( S6) .

WGNpbq.png

SessizKalpler

Kıdemli Üye
17 Ocak 2016
4,911
21
.
Merhabalar, cihazlar size ait değil ise ağınıza başka biri kesin olarak bağlıdır iyi kontrol etmeniz gerekmekte aşağıda vermiş olduğum video ağınıza giren yabancı kişileri engellemeniz konusunda yardımcı olacaktır:
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=G385-mkQcIE[/ame]

LsbaRRo

Üye
13 Mar 2013
82
0
Ya dostlar bende ilk gördüğümde öyle sandım ama arayüz'de herhangi bir bağlı cihaz gözükmüyor.Sadece bilgisayarım ve kendi telefonum gözüküyor arayüze girdikden sonra tekrar ağ'a girdiğimde ise bu sefer kaybolmuş oluyor.Geçen hafta başka bir cihaz gözüktü x7 gibi değişik bir telefon markası bizim ev tek katlı ve hepsi Samsung kullanıyor.MAC adresini engelledim arayüzden yine de hala orada duruyor.

Ya dostlar bende ilk gördüğümde öyle sandım ama arayüz'de herhangi bir bağlı cihaz gözükmüyor.Sadece bilgisayarım ve kendi telefonum gözüküyor arayüze girdikden sonra tekrar ağ'a girdiğimde ise bu sefer kaybolmuş oluyor.Geçen hafta başka bir cihaz gözüktü x7 gibi değişik bir telefon markası bizim ev tek katlı ve hepsi Samsung kullanıyor.MAC adresini engelledim arayüzden yine de hala orada duruyor.

Ayrıca hiç kimseye şifreyi vermedim random şifreler uyduruyorum her hafta değiştiriyorum.Bizikiler bile bilmiyor şifreyi ben giriyorum onların cihazlarına.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.