Ağda Tanımlanamayan Telefonlar ACİİLLL

eypbdm

Üye
2 Ocak 2016
117
0
ARKDAŞLAR WİNDOWS AĞ KISMINDAN BAKTIĞIMDA
FatihVE_Mehmet
GM
Genaral_Mobile 2
GENARAL_MOBİLE
htc_europa

gibi arasıra gelip giden bi sürü mobil cihaz gözüküyor.
modem arayüzünde gözükmüyor
bu cihazlar sadece bende deği internette araştırdım bı suru kısıde aynı adda cıhazlar gozukuyo
mac adresleri periodık aralıklarla sureklı dıgısıo oyuzden mac fıltreleme bı ıse yaramıyor.
pc ye format attım çözüm olmadı sizde bi kontrol edın belkı sızdede olabılır bı yardın edın arkadaşlar.

mehmetx93

Uzman üye
2 Eyl 2010
1,395
1
Mac filtrelemeyi "bu listedikilere izin ver" olarak değiştir ve kendi kullandığın aygıtları listeye ekle. Bu sorunu ilk kez duydum ama yinede modeminde wps varsa elle wps yi kapatmanı tavsiye ederim. Şifreni de güvenli tutarsan problem kalmayacaktır.

mehmetx93

Uzman üye
2 Eyl 2010
1,395
1
Bahsettiğin bunların görüldüğü yerin bi fotoğrafını atabilirmisin ? modem arayüzünde görünmüyor demişsin ben orayı yeni fark ettim bunlar nerde görünüyor anlayamadım

mehmetx93

Uzman üye
2 Eyl 2010
1,395
1
Çok tuhafıma gitti ve nette aradım. Bir çok kişide aynı isimle görünenler varmış. Bu durumda ağınıza biri bağlı değildir mac filtreleme olayı gereksiz olur. Ama sorunun çözümü konusunda net olarak bi şey diyen olmamış çok tuhaf :) En mantıklı açıklama olarak şunu gördüm: hamachi bittorrent gibi ortak ağ oluşturabilecek programlar kullanıyorsanız onlarla paylaştığınız bi ağ ortamından dolayı oluşuyor olma ihtimali var.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.