Ağdaki IP'leri Bulma

HAKStudio

Üye
16 Ocak 2019
94
7
Merhaba,
Ağdaki IP adreslerini bulmak istiyorum. Tabiki bu işlem "netdiscover" ve "nmap" programları ile yapılıyor. Bulduğu IP adresi ise 192.168.1.* oluyor. Benim istediğim ise ağa bağlanan cihazların gerçek IP adresini bulmak. Mesela IP ********'a IP ardesini yazdığımda bulmak olabilir.
Bir de telefon ve bilgisayar IP adreslerine ne gibi saldırılar gerçekleşebilir. Bilgisi olan yazarsa sevinirim. İyi Forumlar!

HAKStudio

Üye
16 Ocak 2019
94
7
sahte ip adresi de mi varmış

Benim demek istediğim Sahte IP - Gerçek IP değil. Örneğin bir netdiscover'da bulduğun bir IP var elinde. 192.168.1.15 olsun. Bu IP adresinin lokasyonunu internette araştırdığında birşey bulamazsın. Ancak modeme bağlı değilken cihaz ayarlarında görülen IP adresini internette lokasyon araması yaparsan hangi şehirde olduğunu bulabilirsin.
Benim aradığım modeme bağlıykenki IP ardesi değil. Modeme bağlı değilken kullandığı IP adresi.

tünelleme kullanmıyorsan yani vpn proxy tarzı bi yazılım bi ağdaki tüm ıpler aynıdır eğer sabit ipli hat kullanılıyorsa farklı olan mac adresleridir

Cihazım Wifi'ye bağlıyken ayarlardan kullandığı IP adresine baktığımda 192.168.1.*'lı bir IP varken. Wifi'yi kapattığımda, mobil veriyi açtığımda farklı bir IP adresi çıktı. (192 ile başlamayan) Benim istediğim IP bulma 192 ile başlamayan IP.

Moderatör tarafında düzenlendi:
28 Mar 2020
130
14

Ağ izleme aracı dersen Tcpdump kali linuxun yok ise en eş değer windows ta winpcaptır.
Eğer sadece ıp adreslerini istersen veya bir cihaza ağa bağlanmamasını istersen cmd ye ipconfig ten en son ıp adresini tarayıcındaki url kısmına yazarsan " MAC FİLTRESİ " diye bir kısım olacaktır. Ağa bağlanmasını istemediğin kişilerin MAC adreslerini buraya yazabilirsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.