Ağları Hacklemek #2

ѕeleɴια

Kıdemli Üye
18 May 2018
2,619
907
ZYZZ
Merhaba değerli Türk Hack Team üyeleri. Bu konum bir önceki konumun devamı niteliğinde olacaktır. Dilerseniz başlayalım.

Konu İçerikleri:

>> WireShark Dan Test Dosyasını Görüntülüyoruz
>> Deauth Saldırısı
>> Resimler İle Destekli

lets go

>> WireShark Dan Test Dosyasını Görüntülüyoruz

Arkadaşlar biliyorsunuz ki bir önceki konuda kendi ağımıza özel bilgiler edinmiştik. Bir önceki konumun linkini sonda veririm. Öncelikle eğer monitör modda değilseniz.

Kod:
airmon-ng start wlan0mon
ile monitör moda ilk önce geçiniz.

Şimdi wire shark dan bu bilgileri aldığımız test dosyalarını analiz edeceğiz. Wireshark'ı açıyoruz dostlar. Şuanlık pek detaylı bir şey yapmayacağız sadece bu test dosyasını gstereceğiz. Sol üst den file open yapıyoruz. Daha sonra test dosyasının olduğu dizinden test.cap dosyasına tıklıyoruz. Karşımıza şifrelenmiş bazı bilgiler çıkar şuan bunları resimli vermiyorum. Neyse şuanlık bunları boş verelim aslında wireshark yani ağı izliyor bu cap dosyası. Diğer konuya geçelim direk.

>> Deauth Saldırısı

>> Deauth Saldırısı Hakkında Kısa Bilgi

Şimdi geldik deauth saldırısına. Bu saldırı kullanıcıyı ağdan koparma saldırısıdır. Bir giriş izni sağlayarak o ağda çalışan bir cihazın o ağa olan erişimine kapatacağız. Bu saldırı ne işimize yarıyor derseniz. Bazen hackerlar hedefi kandırmak için onun internetine olan erişimini keserler daha sonra kendi açmış oldukları internet ağına bağlatarak onları hacklerler aslında. aireplay-ng sayesinde yapılıyor. Oyuncuları ağdan düşürmek olarak da anlayabilirsiniz. Fake bir ağ oluşturup hedefin verilerini çalmak için onu kendi ağından koparmalıyız. İşlemlerimize geçelim.

>> Terminali açıyoruz

Terminali açıp kendi ağımıza yine bir airodump-ng çalıştıracağız.

Kod:
sudo airodump-ng --channel 11 --bssid 24:58:6E:AC:22:A0 --write test wlan0mon

kod sıkışık ise

sudo airodump-ng --channel 11 --bssid 24:58:6E:AC:22:A0 --write test wlan0mon

Kod budur. Tabi kendinize göre düzenleyeceksiniz. Bunları 1. konuda anlattım. Yani aynı bu komutu yazmaya kalkışmayın başarısız olursunuz. Kendi ağınızın kanalını mac adresini yazmanız gerek aslında. Bide interface inizi girmeniz gerekmekte.

Koddan --write test kısmını silin biz çünkü daha önceden bir dosyaya kaydettik şuanlık ihtiyacımız yok buna. Onu silin. Sonra enter basıyoruz arkadaşlar. Şimdi bu ağ ile ilgili bilgileri veriyor. Burada o ağın içindeki modemin bssid sini görüyoruz mac lerini yani. Bir terminal daha açıyoruz dostlar. Önce kendimize bir hedef seçmeliyiz. Daha önceden bir hedefimiz olmalı. Ağa girince daha detaylı bilgi alacağız. Gördüğünüz gibi en yukarıdaki bssid ye saldırı yapabiliriz. Nasıl yapıyorduk bu saldırıyı. airoplay ile

>> Deauth Saldırısı Yapmak

Kod:
aireplay-ng --deauth 10

Şimdi --deauht dan sonra ne kadar paket yollayacağımızı seçiyoruz. Ben 10 yaptım. Herhangi bir rakam olabilir ama ne kadar yüksek yaparsanız ağdan o kadar süre boyunca iletişimsiz kalır aslında.

Kod:
aireplay-ng --deauth 10 -a

-a dan sonra hedefinizin BSSİDsini yapıştırmanız gerek.

Örneğin buna yapmak istiyorsak bunu kopyalayıp yapıştıracağız.

Kod:
aireplay-ng --deauth 10 -a (bssid) -c (station)

Bide hedefin station unu yazıyoruz. Bİrde interface yazacağız.

Kod:
aireplay-ng --deauth 10 -a (bssid) -c (station) wlan0mon

parantez içine yazmayacaksınız bilgileri bu arada diyeyim. Hatta yapayım ya saldırıyı aslında göstereyim.

>> Paketlerin Yollanması

Evet gördüğünüz gibi paketleri yolladı 10 yaptığım için kısa oldu. Siz kişiyi ağdan iyice koparayım diyorsanız bu sayıyı 10000 yapabilirsiniz mesela. Siz tabi göremiyorsunuz ama internet koptu aslında.

Evet bu konuda da Deauth saldırısı nasıl yapılır bunu öğrendik. Bunu kendi ağınızdan farklı bir kişiye yapmak için mantık aynı bir önceki konumun linkini bırakacağım. Sİz mesela orada kendi ağınız yerine başka ağın mac adresini bssid sini alarak ilerleyebilirsiniz. Yapmamanızı öneririm.

Kod:
 sudo airmon-ng stop  wlan0mon
Komutu ile monitör moddan çıkış sağlayabilirsiniz eğer internetiniz kesildi ise.

KONU:

https://www.turkhackteam.org/siber-guvenlik/1953030-aglari-hacklemek-1-a.html

TürK.KuRdU

Kıdemli Üye
2 Nis 2016
3,986
2
'm
favoriledim, monitör mod destekli bir adaptör olmadığı sürece okumakla yetinicez artık :) eline emeğine sağlık .

ѕeleɴια

Kıdemli Üye
18 May 2018
2,619
907
ZYZZ
eline sağlık siber çok güzel bir konu olmuş.
Teşekkür ederim kuvayihackiye .d
favoriledim, monitör mod destekli bir adaptör olmadığı sürece okumakla yetinicez artık :) eline emeğine sağlık .
:( Okuyun yine de tabi. Ne olarak kurulu dual boot mu sanal makine mi?
Ben aslında adaptör ü bu iş için almadım vardı yani almışlar niye almışlar bilmiyorum aslında :D . Pek iyi olduğu söylenemez bazen bilgisayar daha doğrusu kali bu durumdan dolayı bozulabiliyor. Sende ailenden iste bakayım bir bahane bul işte adaptör gerek internet yavaş pc de falan diye ;)

TürK.KuRdU

Kıdemli Üye
2 Nis 2016
3,986
2
'm
:( Okuyun yine de tabi. Ne olarak kurulu dual boot mu sanal makine mi?
Ben aslında adaptör ü bu iş için almadım vardı yani almışlar niye almışlar bilmiyorum aslında :D . Pek iyi olduğu söylenemez bazen bilgisayar daha doğrusu kali bu durumdan dolayı bozulabiliyor. Sende ailenden iste bakayım bir bahane bul işte adaptör gerek internet yavaş pc de falan diye ;)

Dual Boot olarak da denemiştim. Laptop kullanıyorum, Realtek 8821-CE adaptörüm, baya uğraştırıcı monitor mode var mı yok mu o bile anlaşılmıyor. Zamanında sinir bozucu hale gelince ben de kaliden ve bu tür şeylerden uzaklaştım. İstesem alır mıyım alırım ancak bikere soğuyunca soğunuyor işte :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.