Airmon-ng Ve Wireless Adaptörü

17 Eyl 2021
123
52
Öncelikle herkese iyi bir akşam diliyorum. Sizlere çok kısa bir sorum olacak. (Airmon-ng) Monitör mod, wireless adaptörünü bozar mı?
Bir wireless adaptör alıp birkaç gün monitör modda kullandıktan sonra ana makine veya sanal makine fark etmeksizin ağdan düşme, adaptörü görmeme, ağ kesintisi gibi sorunlar yaşıyorum. Yeni bir wireless adaptör alıyorum maksimum 1 hafta sonra tekrar aynı sorunları yaşıyorum. Ana makinede farklı usb portlarında deniyorum yine hatalarla karşılaşıyorum. Sonra bu hata kendi kendine geçiyor ana makinede sorun yaşamıyorum, fakat ne yaparsam yapayım sanal makinede hiçbir şekilde wlan olarak kullanamıyorum. Ancak yeni bir wireless adaptör alıp takarsam sorunum ortadan kalkıyor! Bunun bir çözümü var mı?

Starzz

Üye
21 Haz 2015
237
58
Harici adaptörlerin ve takılan pc portlarının uyumlu olması gerektiğini düşünüyorum. Usb portlarını usb 3.0 desteklemediğini düşünelim ve aldığınız ürün 3.0 desteklediğini düşünelim. Eğer böyle olursa adaptör çalışmayabilir.

Bunun önüne geçebilmek için satın aldığınız ürünün satın alma sayfasındaki özelliklerini detaylıca okuyun kesin bunu yazmışlardır. Pc port özelliklerinizi öğrenmek için ise, Micrososft işletim sistemine sahipseniz, Aygıt yöneticisinden USB kontrolcüleri bölümünü açın. Eğer orada " Enhanced USB Host Controller", yani "Gelişmiş USB Kontrolcüsü" ifadesi görürseniz, işletim sisteminin USB 2.0 destekliyordur.

Usb portlarınızın içi mavi ise 3.0. Lütfen bunları dikkate alınız.

17 Eyl 2021
123
52
Kullandığın adaptörün linux için driverı var mı? Eğer wireless adaptörün driveri yoksa linux da çalışmaz.
Aslında çalışıyor, çalışmama sorunu yok. Sadece birkaç gün sonra hatalar almaya başlıyorum

sanalaştırıcı uygulamınızı güncellemesini yapmış mıydınız acaba sanal makinede bundan kaynaklanıyor ola bilir eğer son güncellemeyi yapmadıysanız yaptıktan sonra tekrar denemenizi öneririm
Evet sürekli güncelliyorum

Harici adaptörlerin ve takılan pc portlarının uyumlu olması gerektiğini düşünüyorum. Usb portlarını usb 3.0 desteklemediğini düşünelim ve aldığınız ürün 3.0 desteklediğini düşünelim. Eğer böyle olursa adaptör çalışmayabilir.

Bunun önüne geçebilmek için satın aldığınız ürünün satın alma sayfasındaki özelliklerini detaylıca okuyun kesin bunu yazmışlardır. Pc port özelliklerinizi öğrenmek için ise, Micrososft işletim sistemine sahipseniz, Aygıt yöneticisinden USB kontrolcüleri bölümünü açın. Eğer orada " Enhanced USB Host Controller", yani "Gelişmiş USB Kontrolcüsü" ifadesi görürseniz, işletim sisteminin USB 2.0 destekliyordur.

Usb portlarınızın içi mavi ise 3.0. Lütfen bunları dikkate alınız.
Usb portlar ile ilgili bir sorun teşkil eder mi bilmiyorum. Söylediğim gibi yeni bir wireless adaptör alıp taktım birkaç gündür hiçbir sorun yoktu tekrar aynı sorunları yaşamaya başladım.

Jaime Lannister

Kıdemli Üye
1 Ara 2020
3,691
807
Casterly Rock
Öncelikle herkese iyi bir akşam diliyorum. Sizlere çok kısa bir sorum olacak. (Airmon-ng) Monitör mod, wireless adaptörünü bozar mı?
Bir wireless adaptör alıp birkaç gün monitör modda kullandıktan sonra ana makine veya sanal makine fark etmeksizin ağdan düşme, adaptörü görmeme, ağ kesintisi gibi sorunlar yaşıyorum. Yeni bir wireless adaptör alıyorum maksimum 1 hafta sonra tekrar aynı sorunları yaşıyorum. Ana makinede farklı usb portlarında deniyorum yine hatalarla karşılaşıyorum. Sonra bu hata kendi kendine geçiyor ana makinede sorun yaşamıyorum, fakat ne yaparsam yapayım sanal makinede hiçbir şekilde wlan olarak kullanamıyorum. Ancak yeni bir wireless adaptör alıp takarsam sorunum ortadan kalkıyor! Bunun bir çözümü var mı?
Wireless adaptörü sanal makinede sağlıklı çalışmayabilir. Sanal makine yerine bios üzerinden dener misiniz?

17 Eyl 2021
123
52
Wireless adaptörü sanal makinede sağlıklı çalışmayabilir. Sanal makine yerine bios üzerinden dener misiniz?
Sanal makine ile ilgili sorunlar elbette oluyor fakat ana işletim sistemimde de sorun yaşıyorum. Şöyle söyleyeyim, basit bir tabir ama yeni bir adaptör alıp bir kaç gün sanal makine monitör mod vs kullandıktan sonra hem ana makinede hem sanal makinede kafasına göre bazen çalışıyor bazen çalışmıyor

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.