Akdeniz üniversitesi Bölüm değiştirme

Yusufxakca

Yeni üye
17 Tem 2016
36
0
arkadaş normalde gitmek istediğim bölüm bilgisayar programcılığı i.ö ama tam tercihlerin kapanmasına 2 dakika kala gaza gelip tercihimi değiştirip fizik yaptım (bu arada fiziğide çok seviyorum ama fizik yapabilecek kapasitem yok) sorum şu dönem başında ders kaybetmeden fizikten bilgisayar programcılığına geçebilirmiyim

Son düzenleme:

EsMak

Üye
14 Mar 2017
125
0
Hiçbir fikrim yok hepsini mi fizik yaptınız hocam? Birkaç taneyi değiştirdiyseniz gelmeme ihtimali de var ve inşallah gelmez. Hayatınızın tamamını etkileyecek bir kararda nasıl gaza geldiniz anlamıyorum. Normalde ikinci dönem geçiş yapılıyor ama aynı fakülte olmalı diye biliyorum. Yani mühendislik fakültesi kendi arasında Fen Edebiyat kendi arasında... Hakkınızda hayırlısı olsun...

Yusufxakca

Yeni üye
17 Tem 2016
36
0
gaza geldim derken fiziği çok seviyorum bi anlık hevesle yapabilirim başarabilirim gazıyla yazdım sonra yaptığım araştırmalarla sayısal okuyan öğrencilerin bile çok zorlanıp bölümü bıraktığını okudum ben sözel bölüm okudum ve sayısal bir ders görmedim ve eğer yapamazsam 1 sene daha kaybetmiş olacağım he şöyle bir yararı olacak seneye daha güzel bir bölümde kazanabilirim ama şuana kadar zaten 8 den 9 a gerçerken 1 sene kafa tatili yaptım okula gitmedim ve buda 2. kez sınava girişim yani anlayacağın zaten 3 sene kaybettim sene daha kaybetmek istemiyorum

EsMak

Üye
14 Mar 2017
125
0
gaza geldim derken fiziği çok seviyorum bi anlık hevesle yapabilirim başarabilirim gazıyla yazdım sonra yaptığım araştırmalarla sayısal okuyan öğrencilerin bile çok zorlanıp bölümü bıraktığını okudum ben sözel bölüm okudum ve sayısal bir ders görmedim ve eğer yapamazsam 1 sene daha kaybetmiş olacağım he şöyle bir yararı olacak seneye daha güzel bir bölümde kazanabilirim ama şuana kadar zaten 8 den 9 a gerçerken 1 sene kafa tatili yaptım okula gitmedim ve buda 2. kez sınava girişim yani anlayacağın zaten 3 sene kaybettim sene daha kaybetmek istemiyorum
Bak şimdi yorumlara göre hareket etme insanlar abartmaya bayılır. Eğer gerçekten okumak istiyorsan kendine güven ve bu yola gir. Zaten hocalar anlatmadıkları şeyleri sormazlar. Dersleri doğru düzgün dinlersen mantığını zaten kavrarsın. Sınavdan bir hafta önce çalışmaya başlarsan yapamayacağın, başaramayacağın hiçbir şey yok. Sen adımını sağlam bas yere ve asla korkma. Necmettin ERBAKAN'dan bir alıntı olsun: "Tereddüt edersen ayakların seni taşımaz, yürüyeceğim de bas ve yürü."

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.