Akıllı Tahtadan Disiplin

byh4cker031

Yeni üye
5 May 2020
13
1
arkadaşlar bugün öğle arasında yemek yerken video izlemek için mebre akıllı tahta sistemi olan akıllı tahtayı kendime ait usb ile açtım ve müdür yardımcısı beni gördü ve usb takılı olan anahtarımı komple bir şekilde aldı ve beni müdürün yanına götür dü bu benzer, durumu öncesinde hiç bir ceza almadan geçirmiştim fakat bu sefer anahtarıma el koydular ve tutanak tutacaklarını söylediler (tüm konuşmaları nazikçe yaptıım ve özür diledim) bundan sonra telefonlarımızın okula girişte toplandığı kutudan bana kendi telefonumu verip ailemi aramamı ve okula gelmesi gerektiğini söylediler bende aradım fakat velilerim okula gelemedi bumu hocaya söyleyince ise yarın gelsin tabirini kullandı ve anahtarımı geldiklerinde vericeğini söyledi sonra ben müdür ile konuşu şunları söyledim: hocam annem ve babam gelemiyecekler bana lütfen anahtarımı verebilirmisiniz en azından usb leri ayırıp öyle verirmisiniz dedim oda bana çıkışta benibulursan alırsın dedi ve son ders olan matematik dersinde hoca var iken müdür yardımcısı hoca gelip derse girdi ve bana anahtarımı verdi ve usbler elindeydi büyük ihtimalle disipline gideceksin yarın ailen gelsin deyip çıktı. ben şimdi ne yapmalıyım ve ne ile cezalandırılabilirim?

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,114
348
arkadaşlar bugün öğle arasında yemek yerken video izlemek için mebre akıllı tahta sistemi olan akıllı tahtayı kendime ait usb ile açtım ve müdür yardımcısı beni gördü ve usb takılı olan anahtarımı komple bir şekilde aldı ve beni müdürün yanına götür dü bu benzer, durumu öncesinde hiç bir ceza almadan geçirmiştim fakat bu sefer anahtarıma el koydular ve tutanak tutacaklarını söylediler (tüm konuşmaları nazikçe yaptıım ve özür diledim) bundan sonra telefonlarımızın okula girişte toplandığı kutudan bana kendi telefonumu verip ailemi aramamı ve okula gelmesi gerektiğini söylediler bende aradım fakat velilerim okula gelemedi bumu hocaya söyleyince ise yarın gelsin tabirini kullandı ve anahtarımı geldiklerinde vericeğini söyledi sonra ben müdür ile konuşu şunları söyledim: hocam annem ve babam gelemiyecekler bana lütfen anahtarımı verebilirmisiniz en azından usb leri ayırıp öyle verirmisiniz dedim oda bana çıkışta benibulursan alırsın dedi ve son ders olan matematik dersinde hoca var iken müdür yardımcısı hoca gelip derse girdi ve bana anahtarımı verdi ve usbler elindeydi büyük ihtimalle disipline gideceksin yarın ailen gelsin deyip çıktı. ben şimdi ne yapmalıyım ve ne ile cezalandırılabilirim?
selamlar dostum olur öyle şeyler dert etme hiç bir şey olmaz hadi diyelim verdi disiplin kuruluna en fazla bunun için ne ceza alacaksın kınama alacaksın ilk cezam dedin zaten daha önce bir işlem uygulanmamış hakkında ki kınamalarda sicile yazılmaz merak etme :) gönlünü ferah tut ne suçlar işleyip disiplin kuruluna gidip geri gelen insanlar tanıdım ben lisede ufacık şey için cezai işlem uygulamazlar :)

Kruvazör

Ar-Ge Ekibi Lideri
28 Mar 2020
1,746
2,569
Wrong Side Of Heaven
kaçıncı sınıf olduğun yazmıyor - lise diye tahmin ediyorum-
bu tip "basit" olaylarda en fazla uyarı, kınama verirler.

peki dersen ki onlar ne ?
hiçbişey.
siciline genelde işlemiyorlar zaten, sadece korkutma amacıyla yapıcaz diyorlar.
işlerse de pek bişey olmaz.

byh4cker031

Yeni üye
5 May 2020
13
1
kaçıncı sınıf olduğun yazmıyor - lise diye tahmin ediyorum-
bu tip "basit" olaylarda en fazla uyarı, kınama verirler.

peki dersen ki onlar ne ?
hiçbişey.
siciline genelde işlemiyorlar zaten, sadece korkutma amacıyla yapıcaz diyorlar.
işlerse de pek bişey olmaz.
10.sınıf öğrencisiyim

EX

Moderatör
29 Mar 2020
1,909
1,249
İdari boyut gereğince tekrarlanan bu durumda yaptırım uygulanır. Öncesinde tutanak tutulmuş ise uzaklaştırma alabilirsin. Fakat böyle bir şey olmayacaktır.

Öncesinde kınama aldıysan şuan bir tutanak tutarlar.

Uyarı
Kınama
Tutanak { 2 }
Disiplin Kurulu
Uzaklaştırma 3,5,7 haftalar ile gider.

Akabinde okuldan men edilirsin. Resmiyet bu yöndedir.

Önemli bir konu değil yaşadığın bu olay. Dikkatli ol.

"KARAHANLI"

Kıdemli Üye
17 Mar 2022
2,610
3,346
Россия
ahh ahh özlüyoruz be abi okulu ya ne güzel günlerdi :(
başıma hic böyle bişi gelmedi de ara da sırada bir yerlere arkadaşlarla kacardık :)
bence ilk tutanakdan bişicik olmaz gibi :(

4 Tane tutanak alırsan atılabilme şansın var, 4 tutanak alırsan; disiplin kuruluna sevk edilirsin orada da %60 genelde 5 gün uzaklaştırma veriyorlar eğer iş farklı bit boyuta taşınırsa örneğin; sen tahtayı kırıp ta birinin üstüne iftira atıp hocalara atar gider yaparsan o zaman %100 atılırsın. yani okuldan atılma öyle 2dk lık iş değil. . . bir de tipine bağlı biraz :D konuşma uslubuna ve duruşuna cevaplarına v.b.

icehead

Uzman üye
19 Şub 2022
1,137
833
Çok gereksiz bu lise disiplini görende tahtayı açtı cinsel video izledi sanar.
en fazla kınama alırsın yada sözlü uyarı ben bu öğretmenleri anlamıyorum ya ne olmuş açıp izlediyse uyar geç.

Mirliva

Administrator
26 Mar 2016
5,045
6,021
[C*]
Hayırlı akşamlar, yorumları okudum ve malesef ciddi derecede üzüldüm. Arkadaşlar, okulunuzda bulunan akıllı tahtalar sizlerin eğitim öğretimi için gereken teknolojik bir materyal ve devlet malı. O akıllı tahtanın programını silmeyi veya anahtar programı ile geçmeyi havalı mı sanıyorsunuz? Sizleri engelleyen bir engeli aşmış gibi mi hissediyorsunuz? Eğer böyle düşünüyorsanız gerçekten yazık. O tahtaları teneffüslerde kişisel amaçlarınız için kullanmanız yasaklanmış ki öyle bir program kuruluyor akıllı tahtalara. Lütfen okullarınızdaki kurallara uyun. Disiplin cezası konusuna gelecek olursak ilk ceza diye kınama cezası alınacak diye bir kural yok. Okulunuzun disiplin tüzüğünü bir okuyun. İhlal ettiğiniz kuralın cezası ne ise ilk defaya mahsus bir alt ceza ile cezalandırılırsınız. Bu almış olduğunuz cezalar 5 senede silinir. Ayrıca askeri/polisiye okullara giriş yapmayı düşünüyorsanız da bu disiplin cezaları değerlendirilir, bilginiz olsun.

icehead

Uzman üye
19 Şub 2022
1,137
833
Hayırlı akşamlar, yorumları okudum ve malesef ciddi derecede üzüldüm. Arkadaşlar, okulunuzda bulunan akıllı tahtalar sizlerin eğitim öğretimi için gereken teknolojik bir materyal ve devlet malı. O akıllı tahtanın programını silmeyi veya anahtar programı ile geçmeyi havalı mı sanıyorsunuz? Sizleri engelleyen bir engeli aşmış gibi mi hissediyorsunuz? Eğer böyle düşünüyorsanız gerçekten yazık. O tahtaları teneffüslerde kişisel amaçlarınız için kullanmanız yasaklanmış ki öyle bir program kuruluyor akıllı tahtalara. Lütfen okullarınızdaki kurallara uyun. Disiplin cezası konusuna gelecek olursak ilk ceza diye kınama cezası alınacak diye bir kural yok. Okulunuzun disiplin tüzüğünü bir okuyun. İhlal ettiğiniz kuralın cezası ne ise ilk defaya mahsus bir alt ceza ile cezalandırılırsınız. Bu almış olduğunuz cezalar 5 senede silinir. Ayrıca askeri/polisiye okullara giriş yapmayı düşünüyorsanız da bu disiplin cezaları değerlendirilir, bilginiz olsun.
bu kadar küçük bir olaya disiplin gerekmez aynı durumu telefon şarjı içinde yapıyorlar neymiş elektrik devlet malıymış biz kişisel ihtiyaçlarımız için şarj ediyormuşuz ama kendileri laptoplarını ve telefonlarını şarj etmesini bilirler.

bu eğitim sisteminin tamamen değişmesi lazım.

Mirliva

Administrator
26 Mar 2016
5,045
6,021
[C*]
bu kadar küçük bir olaya disiplin gerekmez aynı durumu telefon şarjı içinde yapıyorlar neymiş elektrik devlet malıymış biz kişisel ihtiyaçlarımız için şarj ediyormuşuz ama kendileri laptoplarını ve telefonlarını şarj etmesini bilirler.

bu eğitim sisteminin tamamen değişmesi lazım.

Bence o kadar da küçük bir konu değil, bir öğrencinin anahtar programını kendi usb sine taşıması. Şarj etme konusuna gelecek olursak da bence etik değil. Yapan da kendi bilir. Telefonların toplanması konusu ayrı bir saçmalık ama öğrenciler çok suistimal ettiğinden birkaç kişinin hatası malesef tüm öğrencilere fatura ediliyor. Belki telefon serbest olsa tahtanın yüzüne kimse bakmayacak bile. Eğitim sistemi konusuna girersek konu içinden çıkılmaz bir hale gelir. Ayrıca konuyla pek de ilgisi yok.

THE zoRRo

Uzman üye
26 Tem 2022
1,674
1,609
19
Türk Deniz Kuvvetleri
Bence o kadar da küçük bir konu değil, bir öğrencinin anahtar programını kendi usb sine taşıması. Şarj etme konusuna gelecek olursak da bence etik değil. Yapan da kendi bilir. Telefonların toplanması konusu ayrı bir saçmalık ama öğrenciler çok suistimal ettiğinden birkaç kişinin hatası malesef tüm öğrencilere fatura ediliyor. Belki telefon serbest olsa tahtanın yüzüne kimse bakmayacak bile. Eğitim sistemi konusuna girersek konu içinden çıkılmaz bir hale gelir. Ayrıca konuyla pek de ilgisi yok.
Çok doğru yazdınız gerçekten.

icehead

Uzman üye
19 Şub 2022
1,137
833
bazı okullarda sevgili yapmak dahi displin suçu sayılıyor bununla alakalı tonlarca şikayet dilekçesi var.
her okul kendisinin kafasına göre disiplin kuralı koymamalı bunun en sertini imam hatipliler yapıyor devletin hiçbir kanununda kız erkek ayrı sınıfta olabilir ibaresi yoktur.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.