Akış Diyagramı Hakkında

dangers

Katılımcı Üye
1 May 2009
325
1
Merhaba arkadaşlar, hiçbir yerden yardım almadım akış diyagramlarından iyi anlayan bir cevaplarımı kontrol edebilir mi rica etsem acaba. İkisinde de aynı sonuçları verdi ama algoritmayı doğru kurup kuramadığımdan emin olamadım

LvX761.png

1p3moD.png

valdDR.png

r0aBDM.png

çok teşekkürler şimdiden

Moderatör tarafında düzenlendi:

DeSTuRSuZz_

Kıdemli Üye
10 Ara 2015
3,577
4
Cevap: Akış Diyagramı Hk.

Ne yapmaya çalıştığını anlayamadım ? Program çalışıyor ve ekrana yazdırabiliyorsun çalışmasında bir problem yok :)

dangers

Katılımcı Üye
1 May 2009
325
1

Soru olarak belirttiklerim derste verilmiş akış diyagramları, ne yaptığı hakkında bilgi verilmedi aşırı çalışmaktan ötürü kafam durdu manuel olarak algoritmanın işlevını açıkçası çozemedım Cevap olarak belırttıgım kısımda akış dıyagramını sayaçlar kullanarak ve ıfadelerı duzenleyerek yaptıgım kısım program hata vermıyor evet ama herhangi bir hata var mı kurdugum dıyagramlarda onu merak edıyorum sadece, yarın teslım etmem gerekıyor da

'Adige

Administrator
26 Eki 2012
9,433
787
30
root@adige~#

Merhabalar ;

flow chart algoritma programını kullanıyorsunuz sanırım belirtilen algoritmada direk olarak "T" kısmında belirttiğiniz rakamları yazması isteniyorsa doğru yapmışsınız

dangers

Katılımcı Üye
1 May 2009
325
1

üsttekı akış şeması yani verılen soru, alttakı ıse dıyagramı t'yi değil ama i yi 0 almamız ıstenıyor cevap 49 çıkıyor ama algıritmanın ne yaptıgını gerçekten çözemedım kagıt kalemle bakmam lazım 3 defa dış dongu ve sanırım 3 kez de iç dongu donuyor ıstersenı dıyagramı atabılırım boyle zor olur anlatması

'Börteçine

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Şub 2016
7,579
769

merhaba
işlemlerinizi
akis_semasi.jpg

kutularının içine yerleştirin çalıştırdınızda istediğiniz sonucu veriyorsa doğrudur endişe etmenize gerek yok :)

dangers

Katılımcı Üye
1 May 2009
325
1

sıkıntı şurada ödev verildi ama sonucun ne olduğu söylenmedı en ıyısı yarın algorıtmayı elle test edeyım

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.