Çözüldü Alan adı Yönlendirme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ByToretto44

Katılımcı Üye
17 Nis 2015
513
1
Merhaba;

Dostlar Şimdi benim bir VDS Makinem var. Home | Shaiya Ignite Bu IIS ile kurulu olan bir site SQL bağlantılı bundan dolayı VDS'de şimdi ben bunu shaiyaavengers.com alan adı benim buraya yönlendirmek istiyorum. Nasıl yapabilirim ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

'Marksman

Kadim Üye
8 Ocak 2013
5,400
1
2
Merhaba;

Dostlar Şimdi benim bir VDS Makinem var. Home | Shaiya Ignite Bu IIS ile kurulu olan bir site SQL bağlantılı bundan dolayı VDS'de şimdi ben bunu shaiyaavengers.com alan adı benim buraya yönlendirmek istiyorum. Nasıl yapabilirim ?

Alan adı ayarlarına gir. Alt isim sunucusu oluştur yada benzeri bir menü vardır. Buradan ns1.shaiyaavengers.com diye alt isim sunucusu oluştur ip kısmına ise 217.182.103.209 yaz. daha sonra aynı bölümden ns2.shaiyaavengers.com diye bir alt isim sunucusu daha oluştur. İp kısmına yine 217.182.103.209 yaz. Daha sonra dns yönlendirme kısmından siteni ns1.shaiyaavengers.com ve ns2.shaiyaavengers.com dns adreslerine yönlendir.

ByToretto44

Katılımcı Üye
17 Nis 2015
513
1
Alan adı ayarlarına gir. Alt isim sunucusu oluştur yada benzeri bir menü vardır. Buradan ns1.shaiyaavengers.com diye alt isim sunucusu oluştur ip kısmına ise 217.182.103.209 yaz. daha sonra aynı bölümden ns2.shaiyaavengers.com diye bir alt isim sunucusu daha oluştur. İp kısmına yine 217.182.103.209 yaz. Daha sonra dns yönlendirme kısmından siteni ns1.shaiyaavengers.com ve ns2.shaiyaavengers.com dns adreslerine yönlendir.

Hocam Aynen dediğiniz gibi yapılı şuan ama olmuyor.

https://prntscr.com/k8kcbc

https://prntscr.com/k8kcfv

ByToretto44

Katılımcı Üye
17 Nis 2015
513
1
Çözümü buldum arkadaşlar, Azmin sonu mutluluktur. :) 37. denemede oldu. Cloudflare Aldı Siteden üyelik alıp Site ekliyoruz adımı orada anlatıyor zaten daha sonra Name yazan kısıma alan adı ip yazan yer var orayada VDS İp adresi yazıyoruz. Hem DDOS engelliyor hemde kolayca birkça dakika'da çözüyorsunuz. İyi günler..

Moderatörlerim Konuyu kapatabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.