Alan Adları Hakkında Projem

MrJoker07

Üye
3 Tem 2014
62
0
Antalya

Abilerim, kardeşlerim godaddy gibi sitelerden birine karar verip ileride işe yarayabilecek alan adlarını uzun süreliğine almış olsam bu işi ticarete dökebilir miyim acaba? Yani şöyle açıklayayım adamın biri ikinci el sitesi açacak. İsmi de illa isteburada.com istiyor, fakat alanı adını ben almış olayım. Alan adını satarak sizce ticarete dökebilir miyim ? Önerileriniz veya fikirleriniz nedir?

s-236adaa31d00a500b8e0727671d90afe07092403.jpg

DDATA

Uzman üye
1 Ocak 2016
1,460
1
Bilinmiyor
Adam sizinle iletişime geçmeden önce alan adı sorgulamayacak kadar aciz olmalı bence tutmaz diye düşünüyorum.

n3pix

Uzman üye
8 Eyl 2016
1,079
0
Aydın
Evet böyle yaparak para kazananlar var eskiden isimtescil vardı daha sonra kapandı bir olaydan başka site geldi orada domain satabiliyorsun.

7 Ağu 2015
88
0
Bursa
Tutmaz diye düşünüyorum adam daha güzel bir alan adını daha ucuza bulabilir ama yinede araştırmanızı tavsiye ederim.

RaxiD

Kıdemli Üye
10 Haz 2010
3,954
7
127.0.0.1
Böyle ticaret ağları zaten mevcut :) Bildiğim satılık boş domain polis.com 500.000 TL'den fazla para istiyor.

'SiyahSancaK

Uzman üye
12 Şub 2011
1,264
0
Nereye
mesela şu şekilde kazanabilirsin senin aldıgın domain adında bi şirket kurulur örnek veriyorum torku ve www.torku.com domain sende olursa kazanırsın diye düşünüyorum

Mottatoni

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
619
0
root@kali:
1 - Alternatif isim alırlar inan ki sırf senden almamak için insan oğlu karşısında ki kazanmasın diye elinden geleni yapar inatla istediği isim sende olsun isimden vazgeçer yine almaz senden dostum
2 - Uzun vadede yokmuş gibi davranacağım bir gelirin olmalı buna harcayacağın adları alıp hiç almamış gibi unutucaksın kenarda bekleyecek bence gerek yok
3 - Elinde ki birikimi başka şeylerle değerlendirebilirsin
4 - Mutlaka yapıcam yada denemekten ne çıkar diyosan da çok egzotik isimleri stoklaman lazım örn: www.hebelehübele.com u almaktansa atıyorum www.turkhackteam.archive.org işe yarayacak şeyler almalısın

MrJoker07

Üye
3 Tem 2014
62
0
Antalya
1 - Alternatif isim alırlar inan ki sırf senden almamak için insan oğlu karşısında ki kazanmasın diye elinden geleni yapar inatla istediği isim sende olsun isimden vazgeçer yine almaz senden dostum
2 - Uzun vadede yokmuş gibi davranacağım bir gelirin olmalı buna harcayacağın adları alıp hiç almamış gibi unutucaksın kenarda bekleyecek bence gerek yok
3 - Elinde ki birikimi başka şeylerle değerlendirebilirsin
4 - Mutlaka yapıcam yada denemekten ne çıkar diyosan da çok egzotik isimleri stoklaman lazım örn: www.hebelehübele.com u almaktansa atıyorum www.turkhackteam.archive.org işe yarayacak şeyler almalısın

Aynen öyle ustam. Kendime para kazandırmalık değil öylesine bir uğraşmalık iş diyeyim. Kendim öğrenciyim, Allah'a şükür gayet iyi durumdayız. Yani bir uğraş sadece. Uzun vadeli olacak dediğin gibi. Teşekkürler :)

Herkese ayrıca teşekkür ederim.

Mottatoni

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
619
0
root@kali:
Aynen öyle ustam. Kendime para kazandırmalık değil öylesine bir uğraşmalık iş diyeyim. Kendim öğrenciyim, Allah'a şükür gayet iyi durumdayız. Yani bir uğraş sadece. Uzun vadeli olacak dediğin gibi. Teşekkürler :)

Herkese ayrıca teşekkür ederim.

Estağfurullah kardeşim ne demek sana tavsiyem hisse senetleri bono tahvil bunları araştır bunlar kısa vadede ufak paralarla ufakta olsa kar getirir tahvil hariç o uzun vadede getirir bunları çok düzgünce araştır ne nedir ne nasıl yapılır iyice kavrayınca bunları ufak tefek tiyolar verebilirim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.