Alan hakkında kitaplarım/Tavsiyeler

'pump

Uzman üye
9 Ara 2022
1,444
3,170
Ağ Kablolarında Geziyor
Merhabalar herkese ben @'pump

Evet birazda kitaplardan konuşalım.
Yazılım ve Siber güvenlik alanı hakkında siz hangi kitapları okudunuz ve hangilerini yararlı bulup bulmadığını söyleyin, yorumlarda konuşalım. Hem kitap almayı düşünen arkadaşlara yararı dokunur
:)

Ve bendekiler şuanlık bunlar;
Ben tek tek kitaplar üzerine durayım.

Redhack : Redhack bildiğiniz gibi kızıl hackerlar. Kendilerini Komunist ,Sosyalizm görüşlü olduklarını ve haksızlık üzerine hack yaptıklarını söyliyen bir grup.Türkiye de Büyük sitelere saldırarak adlarını duyaran bu 12 kişi olarak bilenen grupun bir kitabı, bence sağ sol görüşü bir kenara bıraklım kendi tavsiyem bence hoş güzel bir kitap :)

Kali Linux : Bu kitapın set hali var metasploit ve ağ ve yazılım güvenliği gibi birkaç güzel kitaplar var.
Kitapın içeriğinden bahsedersek herşey uygulamalı olarak ekran fotoğrafı olarak özenilip sayflara konuşmuş bir kitap. Birçok terim ve Linuxda ki hemem hemen tüm tooların kullanışını.
Linux mantiğını ve siber güvenlik hakkında çok güzel bir kitap. Içerisinde not aldığım çok konu maddeler var öneririm.

Uygulamalı Siber Güvenlik Ve Sızma Testi.. :
Henüz ne yazık ki bitirmedim yeni aldığım bir kitap.
Kitap (
bug bounty,CTF, web hacking) konusunda harika bir kitap sizlere ctf'lerde ki flag/bayraklar nasıl bulunur her tool her zaaifyet ile gösteriyor.
Bu kitapda
kali linux kitabi gibi ekran fotoğrafı olarak sayfalara özenle hazırlanmıs bir kitap tavsiye ederim.

Tamer Şahin Hackerin Aklı :
öncelikle kim bu Tamer Şahin denilen çocuk. Bu kişi Türkiye'nin ilk bilgisayar korsanı olarak biliyor. birçok kurtlar vadisi dizileri gibi bazı dizilerde adına yönelik canlandırma yapıldı.
Kitabı önerir misiniz derseniz yalan söylemim çok okumadım çünkü sıkıldım. Neden diceksiniz çünkü ben gende icraatlerini merak ederken yazar bize daha ağır olarak hayatından bahsetmiş...

13xarck.jpg

AwiR

Katılımcı Üye
4 Ocak 2020
503
211

Yazılım ve Siber güvenlik alanı hakkında siz hangi kitapları okudunuz ve hangilerini yararlı bulup bulmadığını söyleyin, yorumlarda konuşalım. Hem kitap almayı düşünen arkadaşlara yararı dokunur

Redhack : Redhack bildiğiniz gibi kızıl hackerlar. Kendilerini Komunist ,Sosyalizm görüşlü olduklarını ve haksızlık üzerine hack yaptıklarını söyliyen bir grup.Türkiye de Büyük sitelere saldırarak adlarını duyaran bu 12 kişi olarak bilenen grupun bir kitabı, bence sağ sol görüşü bir kenara bıraklım kendi tavsiyem bence hoş güzel bir kitap :)

Kali Linux : Bu kitapın set hali var metasploit ve ağ ve yazılım güvenliği gibi birkaç güzel kitaplar var.
Kitapın içeriğinden bahsedersek herşey uygulamalı olarak ekran fotoğrafı olarak özenilip sayflara konuşmuş bir kitap. Birçok terim ve Linuxda ki hemem hemen tüm tooların kullanışını.
Linux mantiğını ve siber güvenlik hakkında çok güzel bir kitap. Içerisinde not aldığım çok konu maddeler var öneririm.

Kitap (
bug bounty,CTF, web hacking) konusunda harika bir kitap sizlere ctf'lerde ki flag/bayraklar nasıl bulunur her tool her zaaifyet ile gösteriyor.
Bu kitapda
kali linux kitabi gibi ekran fotoğrafı olarak sayfalara özenle hazırlanmıs bir kitap tavsiye ederim.

öncelikle kim bu Tamer Şahin denilen çocuk. Bu kişi Türkiye'nin ilk bilgisayar korsanı olarak biliyor. birçok kurtlar vadisi dizileri gibi bazı dizilerde adına yönelik canlandırma yapıldı.
Kitabı önerir misiniz derseniz yalan söylemim çok okumadım çünkü sıkıldım. Neden diceksiniz çünkü ben gende icraatlerini merak ederken yazar bize daha ağır olarak hayatından bahsetmiş...

13xarck.jpg
Öncellikle güzel paylaşım olmuş ellerine sağlık. Eğitim hayatım boyunca asla kitap okumayı sevemedim ama lisede bu fikrim tamamen değişmişti. Herkes tenefüste eğlenirken dolanırken ben bir tık farklıydım sureklı oldugum yerde bir tık asosyal olarak takılıyordum zamanla tabi sıkıldım ve bu işlere yoğunlaştım. Bir ara o kadar çok sıkıldım ki okulda kendime bir okuma kitabı sipariş etmek istedim ama bunu kendi ilgi alanıma göre seçmeliydim. İşte tamda o sırada " HACKER'IN AKLI TAMER ŞAHİN " Adlı kitabı alıp baştan sona kadar sıkılamdan okudum ve herkese öneriyorum.

'pump

Uzman üye
9 Ara 2022
1,444
3,170
Ağ Kablolarında Geziyor
Hocam bunlardan birini alıcağım çok merak ettim elinize sağlık sağolun
Teşekkür ederik fiyat olarak burada reklam olmasın dm den ulaşırsan ucuz bir site söyliyebilirim :)
eline saglık şirein baba :) ek olarak atıl samamcıoglunun da egitim setleri güzeldir tavsiyemdir
Ha evet onunda python kitabı var. Ama okumadım tavsiyen için sağol bi ara bakarım :)
Öncellikle güzel paylaşım olmuş ellerine sağlık. Eğitim hayatım boyunca asla kitap okumayı sevemedim ama lisede bu fikrim tamamen değişmişti. Herkes tenefüste eğlenirken dolanırken ben bir tık farklıydım sureklı oldugum yerde bir tık asosyal olarak takılıyordum zamanla tabi sıkıldım ve bu işlere yoğunlaştım. Bir ara o kadar çok sıkıldım ki okulda kendime bir okuma kitabı sipariş etmek istedim ama bunu kendi ilgi alanıma göre seçmeliydim. İşte tamda o sırada " HACKER'IN AKLI TAMER ŞAHİN " Adlı kitabı alıp baştan sona kadar sıkılamdan okudum ve herkese öneriyorum.
Aslında birbimizin aynısıyız bende senin gibi asosyoldim sınıfın sesiz çocuğu. Bende kitap okuyamı sevmezdim. Ee ama orta okulda 13 14 yaşlarına gelip bana edebiyat eserleri okuturlarsa tabi soğurum kitapdan. Ama kendi alan hakkında kitap alıp okuyama başlayınca bu fikrim çok değişti benimde. Hackerin aklı adlı kitabi tam bitirmedim köşede duruyor. Ama bu mesajında ötürü tamamlayıp okuyacağim :)
Kitap okuyamayı sevmiyen arkadaşlarımız varsa kendi alan hakkında bir kital seçip deneyebilir.

Teşekkür ederim .

AwiR

Katılımcı Üye
4 Ocak 2020
503
211
Teşekkür ederik fiyat olarak burada reklam olmasın dm den ulaşırsan ucuz bir site söyliyebilirim :)

Ha evet onunda python kitabı var. Ama okumadım tavsiyen için sağol bi ara bakarım :)

Aslında birbimizin aynısıyız bende senin gibi asosyoldim sınıfın sesiz çocuğu. Bende kitap okuyamı sevmezdim. Ee ama orta okulda 13 14 yaşlarına gelip bana edebiyat eserleri okuturlarsa tabi soğurum kitapdan. Ama kendi alan hakkında kitap alıp okuyama başlayınca bu fikrim çok değişti benimde. Hackerin aklı adlı kitabi tam bitirmedim köşede duruyor. Ama bu mesajında ötürü tamamlayıp okuyacağim :)
Kitap okuyamayı sevmiyen arkadaşlarımız varsa kendi alan hakkında bir kital seçip deneyebilir.

Teşekkür ederim .
Sende kendimi görmek ayrı bir mutluluk verdi bana :D

Muslukcu

Katılımcı Üye
17 Kas 2021
699
262
Tesisat dükkanı

Kitap (
Bu kitapda

13xarck.jpg
Elinize saglik önerinize tesekkurler

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,636
1,658
qbj6o50.jpg

İlginiz ve alanınız olanı alın. Kitaplar, özellikle kodlab yayınları önerimdir

JACKİEE_12

Yeni üye
19 Ocak 2023
7
1
yani alacaklar alabilir faydası olur ama pdfdrive da yüzlerce hacking alanında free kitaplar varken gidipte internetten para vermek bana göre çokta mantıklı gelmiyor tabi herkesin kendi kararı türkçe kaynak isteyenler alabilir.

'pump

Uzman üye
9 Ara 2022
1,444
3,170
Ağ Kablolarında Geziyor
qbj6o50.jpg

İlginiz ve alanınız olanı alın. Kitaplar, özellikle kodlab yayınları önerimdir
Kitapların müthiş dostum. Aynen kodlab yayınlarının kitapları çok kaliteli ve içeriğide çok iyi bende tavsiye ederim. Dostum birşey demek istiyorum
" HACKERLIĞA GİRİŞ" kitabı nasıl birkaç okuyandan duyduğum kadarıyla çok basit temel düzey hakkında bilgi veriyormuş.
"Etik hackerlığa giriş" bu kitap çok gördüm ama nasıl bilmiyorum bahsedebilir misin biraz ?
Eline emeğine sağlık
Teşekkür ederim.
yani alacaklar alabilir faydası olur ama pdfdrive da yüzlerce hacking alanında free kitaplar varken gidipte internetten para vermek bana göre çokta mantıklı gelmiyor tabi herkesin kendi kararı türkçe kaynak isteyenler alabilir.
Aslında birçok kitabın pdf'i ücretsiz halde var dediğin gibi aman inan kitapda ki tadı vermiyor. Ve zaten elimden telefonu indirmediğim için bir sürü kaynak bulabiliyorum ama biraz kitap sevgisinden kaynaklı.

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,636
1,658
" HACKERLIĞA GİRİŞ" kitabı nasıl birkaç okuyandan duyduğum kadarıyla çok basit temel düzey hakkında bilgi veriyormuş.
"Etik hackerlığa giriş" bu kitap çok gördüm ama nasıl bilmiyorum bahsedebilir misin biraz ?
Söylenildiği gibi herşey basit düzey anlatılmış, zaten aldığım ilk kitaptı. Temel düzey için çoğu zaafiyeti ve kavramları barındıran bir kitap

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,636
1,658
Teşekkür ederim.
Bu dediğin 2 kitap içinde mi geçerli?
2. Kitabında Kali Linux üzerinden yürüyüp daha detaylı açıklamalar yapmakta. Walla orta düzeyde bilgili birine önerir miyim, cidden kararsızım .d
Eğer elinize alıp bakabilme şansınız varsa keyfinizce alırsınız

ankamurat

Katılımcı Üye
24 Eyl 2022
453
185
┌─(root@ankamurat)

Kitap (
Bu kitapda

13xarck.jpg
Eline sağlık ilgisi olanlar için güzel konu
Aksine ben ne sınıfın sessiz çocuğuydum ne kitap okumayı sevmeyeni,snıfın sosyal çocuuydum aslında böyle işleri genellikle sessizler yapıyor düşüncesi işime geliyo :D bu kitapları okumak istiyorum alıcaktım ama bulamadım yardımcı olucak var mı

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.