Aldığım laptop üzerinden mining yapılıp yapılmadığını nasıl anlarım?

Alibosta

Üye
15 Mar 2018
79
7
İyi günler,

3-4 ay önce 2. el Asus Tuf Gaming F15 Laptopunu satın aldım.
Laptopu satın aldığımdan beri pil problemi var sarj hemen bitiyor sarjda değilse kullanılmıyor.
Bazende açılır açılmaz fan açıyor.
Acaba minnig mi yapılmış bu pcde?
Gecen sefer de "M" harfi basmıyordu kendiliğinden düzeldi.
Servise göndermeli miyim bir bakım tarzı vs. ne önerirsiniz ne yapmam gerekiyor bu durumda.
Cihazın 2 yıl garantisi var hala cihaz 25 günlük iken satın aldım.

'Spica

Üye
23 Ağu 2022
196
167
#root@spica$
Mining bile yapılmış olsa 25 günde bir şey olmaz bence bir servise bakıma götür fabrika hatası olabilir. ayrıca açılır açılmaz fan açması da cihazın normal ısısının fazla olduğunun göstergesi bence kesinlikle servise götürmelisin

deltaturk

Katılımcı Üye
26 Kas 2020
925
8
1,007
Green Team Mersin Daire Bşk.
İyi günler,

Laptopu satın aldığımdan beri pil problemi var sarj hemen bitiyor sarjda değilse kullanılmıyor.
Servise göndermeli miyim bir bakım tarzı vs. ne önerirsiniz ne yapmam gerekiyor bu durumda.
Bazı Bilgisayarlarda KeyLock Olur yanlışlıkla ona basmış olabilirsin
Mesela Diyorum Fn + M basarsan keylock açılır aynı özellik senin bilgisayarında da olabilir

'GHOST

Uzman üye
31 Mar 2022
1,387
12
568
İyi günler,

Servise göndermenizde veya cihaza farklı bir yerde baktirmanizda fayda var ve bu cihaza ait şikayetleri, yorumları araştırabilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.