Alman Nab virüsü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

atakan36

Üye
13 Eki 2015
53
0
Konya
Cümleten Selamun aleyküm abiler ablalar kardeşlerim ve arkadaşlarım. Buraya yeni üye oldum. Ben bilgisayardan pek anlayan biri değilim ama bir sistem mühendisi abim bana senin bilgisayara Alman Nab virüsü bulaşmış dosyalarını yedekle sonrasında sistemini sıfırla dedi hem C hemde D ancak bende dün baktım ki benim yedeklemem gereken 294GB dosyam varmış. Harici bir disk lazım diye düşündüm ama öğrenci oldugum için arkadaşlar falan derken en fazla 3 tane 16Gb usb flash 1 tane de 8 Gb lık hafıza kartı bulabildim. Bu virüsü temizlememin başka bir yolu var mı? Bana acilen bir yöntem söyleyebilir misiniz?

AkhenadoN

Katılımcı Üye
12 Ağu 2015
602
0
Çanakkale
en sevdiğim avast antivirüsün pc kapalı modunda iken tarama yapması ve bende hep kesin çözüm olmuştur.Denemenden zarar gelmez diye düşündüm bu alman nab virüsü alman mı nedir bi bitmediler arkadaş
birde internetini kapatarak taratman da etkili olacaktır

atakan36

Üye
13 Eki 2015
53
0
Konya
en sevdiğim avast antivirüsün pc kapalı modunda iken tarama yapması ve bende hep kesin çözüm olmuştur.Denemenden zarar gelmez diye düşündüm bu alman nab virüsü alman mı nedir bi bitmediler arkadaş
birde internetini kapatarak taratman da etkili olacaktır
hocam ilginiz için öncelikle teşekkür ederim ama ESET Nod32 8.0.319.1 serili antivirüs programım var ve 2016'nın 6. ayına kadar zamanı var. Eset temizleyemiyor 3 günde üst üste taratıyorum 160 etkilenen dosya diyor temizlenen yarısından az yani habire türeyip duruyor bir çözüm yolu bulamadım.

AkhenadoN

Katılımcı Üye
12 Ağu 2015
602
0
Çanakkale
umarım yardımcı olacak arkdaslar elinden geldiğince sorununu cözmeye çalışacaklardır.Kolay gelsin
keşke konuyu tht yardım merkezine acsaydın

Son düzenleme:

\WoRTeX-CoSMoS/

Kıdemli Üye
27 Eki 2009
2,654
1
Bilgisayarı ağ isteği ile güvenli modda başlat daha sonra özelden bana ulaş yardımcı olmaya çalışırım.

Ağ ile önyükleme için.
Başlat > Çalıştır > Msconfig > "önyükleme" > "Güvenli Önyükleme" tikini seç ve "ağ" yazanı seç.
Restart at.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.