als ye basvura bilirmiyim yardım

28 Eki 2013
66
0
Merhaba arkadaslar ben als ye basvurmak ıstıyorum Simdiye kadar takdır ve tesekurum yok yanı diplama notum 75 Degil Als sınavına basvurabılırmıyım
4. Sınıf 2009-2010 53,31
5. Sınıf 2010-2011 58,27
6. Sınıf 2011-2012 56,39
7. Sınıf 2012-2013 48,69

Son düzenleme:

nicotein25

Uzman üye
14 Nis 2013
1,262
0
kardeşim o sınava girmiş ve kazanmış biriyim sadece 75 i geçmene bakmıyorlar tüm notları tek tek inceliyolar hem als zor bir sınavdır mat ve fenın iyise tamamdır , üzgünüm ama sistem kabul etmez.

nicotein25

Uzman üye
14 Nis 2013
1,262
0
öyle gözüküyor kardeşim , hem sınav için 50 tl civarı bir para yatırıyosun 78 üstü puan al hepsini kazanırsın Allahın izniyle ama ortalamaların çok düşük ve belge almamış olman göze çarpar , bunları çok iyi yaşamış biriyim.

28 Eki 2013
66
0
öyle gözüküyor kardeşim , hem sınav için 50 tl civarı bir para yatırıyosun 78 üstü puan al hepsini kazanırsın Allahın izniyle ama ortalamaların çok düşük ve belge almamış olman göze çarpar , bunları çok iyi yaşamış biriyim.

KArdesım Sıkıyo gibi olmasında simdi benim hiç girme ihtimalim yokmu ?:(

nicotein25

Uzman üye
14 Nis 2013
1,262
0
kardeşim benim sınava girdiğim zaman sistem farklıydı git bi rehberlik hocana onla konuş derim o sana daha net ve açıklayıcı bilgiler verir .

28 Eki 2013
66
0
kardeşim benim sınava girdiğim zaman sistem farklıydı git bi rehberlik hocana onla konuş derim o sana daha net ve açıklayıcı bilgiler verir .

Kardesım ösym sayfasındakı als basvırı dokumanını okurken bunu gördüm
i) Hâlen Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ortaokulların, 8. sınıfında okuyor olmak ve 2014 yılı Haziran
döneminde doğrudan mezun olmak (Lise sınıflarında (hazırlık dâhil) öğrenim görenlerin
başvurusu geçersizdir.),
j) Yurt dışındaki okul mezunları için (Bu durumdaki adayların da 2014 yılı Haziran döneminde doğrudan
mezun olmaları gerekmektedir.) bu okulların bir mesleğe yönelik olmadığını ve ortaokullarıyla
denkliğini belirten, Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış belgeye sahip olmak (Bu belge yazılı sınav
sonucunda ilgili Kuvvet Komutanlıkları tarafından 2. aşamaya çağrılan adaylar gelirken getirilecektir.),
k) Okul bitirme derecesi (son beş yılın ortalaması) Askerî liseler için en az 75,00, Bando Astsubay
Hazırlama Okulu için en az 65,00 olmak.
ÖSYM tarafından yapılacak Yazılı Sınav sırasında henüz mezuniyet sonuçları belli olmamış
olacağından “i” ,”j” ve “k” maddelerinin kontrolü yapılmayacaktır. Ancak, Yazılı Sınavı kazanarak
diğer seçim aşamalarına çağrılan adaylardan istenecek belgelerle birlikte, bu maddelerde belirtilen
koşulları sağlayıp sağlamadıkları diploma veya bitirme derecesini de gösteren onaylı mezuniyet
belgesinden kontrol edilecektir. Bu koşulları sağlayamadığı belirlenen adaylar, seçim aşamalarına
alınmayacak ve tüm haklarını kaybedeceklerdir....
K madesi iptal sence girebilirmiyim ?

black real

Katılımcı Üye
20 Ocak 2013
907
0
ÖSYM tarafından yapılacak Yazılı Sınav sırasında henüz mezuniyet sonuçları belli olmamış
olacağından “i” ,”j” ve “k” maddelerinin kontrolü yapılmayacaktır. Dedine göre heralde girebilirsin basarılar cok calısmalısın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.