Ameliyat ve Doktor Üzerine Bilgi

Medicus456

Katılımcı Üye
15 Şub 2016
699
0
06
Arkadaşlar selam herkese sizlere belki bilen vardır diye bir soru sormak istiyorum benim omzumda o bölgede yani bir hastalığım var Torasik Outlet Sendromu adında ve ameliyatını yapan çok az doktor var. Bu ameliyatı acilen olmam gerekiyor ama olamıyorum doktor bulamıyorum Ankara da bildiğiniz bu hastanenin ameliyatını yapan var mı veya bu ameliyatı olan var mı? Özel sigortam var ama her hastane için geçerli değil ismi Bupa Acıbadem sigorta lütfen bilginiz varsa yorumlara bekliyorum şimdiden teşekkür ediyorum :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Edros Detretus

Kıdemli Üye
25 Haz 2009
2,456
31
/var/named
Cevap: Ameliyat ve Doktor Hakkında Bilgi?

Öncelikle merhaba Medicus 456, geçmiş olsun. Bahsettiğin sendrom çok sık olarak görülmeyen, özellikle fizik tedavi sonrasında dahi uyuşmaların azalmadığı veya rahatsızlık hissinizin geçmediği durumlarda ameliyat ile düzeltilmesi gerekilen bir sendromdur. Torasik outlet sendromu köprücük kemiğinizin alt kısmından vücuda dağılan çeşitli yolaklarınızın sıkışması veya darlıklara marüziyeti olarak kısaca tanımlanabilir. Sadece venöz (toplardamar) Torasik outlet sendromu olabileceği gibi sinirleriniz (özellikle brachial plexus sinirleriniz) ve damarlarınızın (özellikle subklavian damarlar) dahil olduğu mikst tipte torasik outlet sendromu olabilir ki ameliyat şartları, ameliyat maliyeti ve doktorunuzun şartları bu durumlara göre değişebilmektedir. Acıbadem sigortanızın olduğunu yazmışsınız ki Acıbadem üniversitesi tıp fakültesi göğüs cerrahisi anabilim dalı başkanı Prof.Dr. Semih Halezeroğlu hocamız bu ameliyatları yapabilen bir hoca olarak görünüyor yaptığım araştırmalar doğrultusunda. Kendisi birçok muazzam işe imza atmış, kendisini kanıtlamış ve alanında uzman bir hocamızdır, iletişime geçebilmeniz ve kendisini daha yakından tanımanız adına şahsi Web sitesini aşağıya bırakıyorum, bir göz gezdirmenizi ve detaylı bilgi almanızı öneririm, sağlıklı günler. :)

https://www.semihhalezeroglu.com.tr/

Son düzenleme:

Medicus456

Katılımcı Üye
15 Şub 2016
699
0
06

Öncelikle merhaba Medicus 456, geçmiş olsun. Bahsettiğin sendrom çok sık olarak görülmeyen, özellikle fizik tedavi sonrasında dahi uyuşmaların azalmadığı veya rahatsızlık hissinizin geçmediği durumlarda ameliyat ile düzeltilmesi gerekilen bir sendromdur. Torasik outlet sendromu köprücük kemiğinizin alt kısmından vücuda dağılan çeşitli yolaklarınızın sıkışması veya darlıklara marüziyeti olarak kısaca tanımlanabilir. Sadece venöz (toplardamar) Torasik outlet sendromu olabileceği gibi sinirleriniz (özellikle brachial plexus sinirleriniz) ve damarlarınızın (özellikle subklavian damarlar) dahil olduğu mikst tipte torasik outlet sendromu olabilir ki ameliyat şartları, ameliyat maliyeti ve doktorunuzun şartları bu durumlara göre değişebilmektedir. Acıbadem sigortanızın olduğunu yazmışsınız ki Acıbadem üniversitesi tıp fakültesi göğüs cerrahisi anabilim dalı başkanı Prof.Dr. Semih Halezeroğlu hocamız bu ameliyatları yapabilen bir hoca olarak görünüyor yaptığım araştırmalar doğrultusunda. Kendisi birçok muazzam işe imza atmış, kendisini kanıtlamış ve alanında uzman bir hocamızdır, iletişime geçebilmeniz ve kendisini daha yakından tanımanız adına şahsi Web sitesini aşağıya bırakıyorum, bir göz gezdirmenizi ve detaylı bilgi almanızı öneririm, sağlıklı günler. :)

https://www.semihhalezeroglu.com.tr/

Teşekkür ederim yanıtınız için fakat, kendisi istanbulda ve benim araştırmalarım ve bir çok doktorla görüşmem neticesinde bu hastalığın ameliyatı riskli ve bu özel muayenehaneler gerçekten pahalı ve maalesef o kadar ücreti verebilecek maddi durumum yok.

'Börteçine

Kıdemli Moderatör
25 Şub 2016
7,615
784

merhaba

tss (tamamlayıcı sağlık sigortası) turuncu network ve turuncu + network olarak 2 ye ayrırır yani sizin anlayacağınız sekilde acibademli ve acı bademsiz eğer acibademli ise kapsıyor olabilir poliçede size verilerin teminatlara bakarak öğrenebilirsiniz

Edros Detretus

Kıdemli Üye
25 Haz 2009
2,456
31
/var/named

Teşekkür ederim yanıtınız için fakat, kendisi istanbulda ve benim araştırmalarım ve bir çok doktorla görüşmem neticesinde bu hastalığın ameliyatı riskli ve bu özel muayenehaneler gerçekten pahalı ve maalesef o kadar ücreti verebilecek maddi durumum yok.

Üniversite hastanelerinde gerekli bölümlere başvurdunuz mu? Örneğin Ankara üni. Gazi veya Hacettepe gibi, başvurduysanız cevapları ne oldu acaba ?

Medicus456

Katılımcı Üye
15 Şub 2016
699
0
06

Üniversite hastanelerinde gerekli bölümlere başvurdunuz mu? Örneğin Ankara üni. Gazi veya Hacettepe gibi, başvurduysanız cevapları ne oldu acaba ?

Evet arayarak bilgi alıyorum Hacettepe de sigorta yok, Gazide de geçmiyor, Ankara Üni. de Ufuk Hastanesine yönlendiriyor orası da maalesef :(

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.