Amp nedir, neye yarar İÇERDE!

SollekS

Yeni üye
20 Nis 2012
6
0
Ankara
AMP NE KADAR ETKİLİDİR?

Pratik olarak moblara verdiğimiz damage'yi şöyle hesaplayabiliriz:

(atack x (skill amp + (skill amp x üzerimizdeki amp)+ skill add dmg)-mob defansı

Açalım:

-"Atack" ; karakterimizin "C" ile açtığımızda görünen atağıdır.
-"Skill Amp" ; her skillin kendi amp değeridir. 1,5 - 1,7 gibi değerler olup skill seviyesini arttırdığınızda artar.
-"Üzerimizdeki amp" ; equipmentlerden gelen amp'dir. Yani takılardan, silahlardan, kıyafetlerden ve pelerinden gelen amp'dir.
-"Skill Add Damage" ; gene skill'in üzerinde yazan Add Damage +450 gibi skill levelini arttırdığınızda damagenizi arttırır.(G.master,Comp,Trans skillerinin add damagesi oldukça fazladır fakat cooldown'ı düşük tutmak için level 9'da tutmakta fayda var.)
-"Mob defansı" ; yaratıkların level ve cinsine göre sahip olduğu defansıdır. (Bosslarda oldukça fazladır.Fakat yüksek levelli bazı moblar çok yüksek atak içerdiği için defansı biraz düşük olabilir.)

Mesela bir Wizard için :

120 atacklı bir orbunuz var. Karakter magic atağınız ise orblarla 800 olsun. Kullandığınız skill amp'si 2.0 dersek ve add damage 200 dersek:
( 800 x (2.0) + 200 ) =1600+200 = 1800 dmg (defans dusmeden)

Peki üzerimizde %50 skill amp olduğunu düşünürsek damagemiz ne kadar artar:

( 800x(2 + (2. 50/100)) + 200 ) = 2600

Tabii bunlar kendi uydurduğumuz atack ve amp değerleri. İyi bir amp build ve atack ile vereceğiniz damageleri siz hesaplayın. :eek:http://www.turkhac

Equipmentlerden gelecek amp'yi ise şöyle düşünebiliriz:

3 (gloves,boots,suit) x 7 = 21
2 (BoS+6 veya BoF+6) x 7 = 14
1 (EoS+7- EoF+7) x 5 = 5
------------------------------------------+
=40
Pet'ten, boarddan veya ekstra itemlerden gelecek amp'ler le %56 gibi bi değeri bulabilirsiniz.!!!TAMAMEN KENDİ EMEĞİMLE HAZIRLADIM.BİR TEŞEKKÜRÜ ÇOK GÖRMEYİN!!!
 
Son düzenleme:
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.