Ana Makineye Ubuntu Kuracağım Bilmem Gerekenler Nedir?

13 May 2019
184
2
Ana Makineye Ubuntu Kuracağım Bilmem Gerekenler Nedir?

hangi komutları bilmeliyim hangi programları yüklemeliyim vb.

terminalı birazcık termuxtan tanırım o kadar

H3llC0me

Üye
17 May 2018
63
1
Merhaba, eğer ilk kez kullanacaksanız ikinci işletim sistemi olarak kurmanız daha mantıklı olacaktır. Ama illa ben tek işletim sistemim ubuntu olsun istiyorum diyorsanız temel anlamda linux komutlarını bilmeniz gerekiyor. Paket yüklemek, paket güncellemek ve uygulamaların nasıl yükleneceği ile ilgili bilgiler. Ayrıca ilk defa kurulum yapacaksanız mümkünse yanınızda başka bir bilgisayar daha bulundurun. Bazı durumlarda network ile ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz ve sorunun çözümü için araştırma yapacağınız zaman ya da herhangi işinizi görecek apt dosyalarını aktarmak için kullanabilirsiniz. Kurulum esnasında veya sonrasında sorun yaşamanız durumunda tarafımla iletişime geçebilir ya da yardım merkezine konu açabilirsiniz.

İyi forumlar.

13 May 2019
184
2
Merhaba, eğer ilk kez kullanacaksanız ikinci işletim sistemi olarak kurmanız daha mantıklı olacaktır. Ama illa ben tek işletim sistemim ubuntu olsun istiyorum diyorsanız temel anlamda linux komutlarını bilmeniz gerekiyor. Paket yüklemek, paket güncellemek ve uygulamaların nasıl yükleneceği ile ilgili bilgiler. Ayrıca ilk defa kurulum yapacaksanız mümkünse yanınızda başka bir bilgisayar daha bulundurun. Bazı durumlarda network ile ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz ve sorunun çözümü için araştırma yapacağınız zaman ya da herhangi işinizi görecek apt dosyalarını aktarmak için kullanabilirsiniz. Kurulum esnasında veya sonrasında sorun yaşamanız durumunda tarafımla iletişime geçebilir ya da yardım merkezine konu açabilirsiniz.

İyi forumlar.

Zaten VirtualBoxtan kullandim ve gayet memnun olduğumu fark ettim ve ramim az olduğundan dolayı ramim yetmedi (4gb) bu yuzden ubuntuyu tercih edecegim temel bilgileri hemen hemen ogrendim sayilir

The Narkoz

Kıdemli Üye
19 Ağu 2017
2,783
1
Azerbaycan
şimdi Ubuntu son kullanıcı odaklı bir dağıtım yani komutlarla pek işin olmayacak :D her şey mouse işe yapıcan,indir kaldır güncelle ve sayır cok kolay olucak hatta derim en kolay dağıtım w*ndowsdan bile daha kolay komutları da youtube de araştıra araştıra hiç bir şey kusursuz değildir bazen hata ola bilir onları araştıra araştıra Ubuntu:forumun da bula bilirsin cözerek öğrene bilirsin. öğrenmeye de bilirsin yani Ubuntu dediğim gibi son kullanıcı odaklı bir dağıtım ola bildiğince az yerler de komut kullana bilirisin

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.