Anakartıma uygun işlemci seçemiyorum (yardım)

Niflheim

Üye
30 Haz 2019
72
2
İşlemci: İntel i5 9400f
Ekran kartı:Amd rx570 8gb
Anakart:MSI H310M PRO-VD INTEL H310 SOKET 1151 DDR4 2666 MHZ

Arkadaşlar şuan kullandığım sistem bu şekilde.​

Conquerors Blade adlı oyuna başladım.Oyun 2019 çıkışlı piyasaya.Ekran kartında problem yok ama işlemcim çok darboğaz oluyor.Oyun işlemci ağırlıklı çalışan bir oyunmuş sanırım.
İşlemcim ekran kartıma göre güçsüz gibi geliyor.Bu yüzden işlemcimi yükseltmek istiyorum.Fakat anakartıma uyumlu olup olmadığını anlayamıyorum baktığım işlemcilerin.
bu ekran kartı ve anakartı kullanarak yani değiştirmeden,Sadece işlemciyi değiştirme şansım var mı ?
3-4 k aralığında bir işlemci bakıyorum.Fakat uyumluluk mevzusunu çözebilmiş değilim:LOL:

Yardımcı olabilicek birileri var mıdır acaba ?

MAFUX

Üye
16 Eyl 2021
66
35
Yeni bir işlemci almak istiyorsanızda ana kartınız Intel 1151 soket işlemcilere uygun. Yani işlemci bakarken İntel işlemcilere bakmalı ve soket pini kategorisini 1151 olarak işaretlemelisiniz.

Niflheim

Üye
30 Haz 2019
72
2
Merhaba

Sistemi toplarken bütün parçaları birbirine yakın ayarda almıştım.Ancak bazı oyunlarda bu problemi çok yaşıyorum.İşlemciden dolayı zorlanıyor bilgisayarım.Bu yüzden model yükseltme ihtiyacı duydum.Özellikle conquerors blade oynarken işlemci çok ısınıyor.en düşük grafiklerde fps im 20 lere düşüyor.Çok canımı sıkıyor bu durum.
1151 pin herhangi bir işlemci olur mu diyorsunuz yani

MAFUX

Üye
16 Eyl 2021
66
35
Merhaba

Sistemi toplarken bütün parçaları birbirine yakın ayarda almıştım.Ancak bazı oyunlarda bu problemi çok yaşıyorum.İşlemciden dolayı zorlanıyor bilgisayarım.Bu yüzden model yükseltme ihtiyacı duydum.Özellikle conquerors blade oynarken işlemci çok ısınıyor.en düşük grafiklerde fps im 20 lere düşüyor.Çok canımı sıkıyor bu durum.
1151 pin herhangi bir işlemci olur mu diyorsunuz yani
Hocam anakartınız intel ve 1151 pin soketine sahip intel işlemcileri destekliyor. İşlemci bakarken bu kriterlere göre bakmalısınız.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.