Andorid Java Uygulama İçi Satın Alma Çalışmıyor

HAKStudio

Üye
16 Ocak 2019
94
7
Android uygulama içi satın almada billingClient.startConnection yapıyorum. Response Code OK olarak dönüyor ama ürün listesinin size'ı 0 dönüyor. queryPurchaseHistoryAsync yapınca SERVICE_UNAVAILABLE dönüyor. billingclient'ın son sürümünü kullanayım dedim intte doğru dürüst kaynak bulamadım. Hep eski sürümlerle örnek yapmışlar. Onları kullanınca da deprecated diyor. Acaba kod doğru da uygulamayı Play Store'da yayınlamadığım için mi çalışmıyor anlamadım. Github'dan 3. parti lib mi kullansam bilemedim. Ne yapabilirim?

'Anka

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
8 Eyl 2021
3,346
2,521
Merhaba Değerli Üyemiz, billingClient.startConnection() fonksiyonunun başarılı şekilde çalışmasına rağmen, ürün listesi size'ı 0 döndüğüne göre, belki de ürünleri doğru bir şekilde tanımlamadığınız için bu sorunu yaşayabilirsiniz. Ürün ID'lerini kontrol edin ve doğru şekilde tanımlandıklarından emin olun.

queryPurchaseHistoryAsync() hizmeti geçici olarak kullanılamıyorsa, biraz bekleyin ve daha sonra tekrar deneyin. Bu kod sorununa neden olmamalıdır. Eğer sorun devam ederse, Google Play Billing API'nın kullandığı hizmete erişemezsiniz. Bu durumda, Google Play Console'da ödeme sorunları bölümünü kontrol edin ve hesabınızın kötüye kullanım veya diğer nedenlerle askıya alınıp alınmadığını kontrol edin. Eğer hesabınızın durumu normal ise, müşteri hizmetlerine başvurarak daha fazla yardım almaya çalışabilirsiniz.

billingClient'ın son sürümünü kullanmaya karar verdiyseniz, belki de bu dökümanı kullanarak sürüm 3.0 API'lerini kullanmayı öğrenebilirsiniz: Integrate the Google Play Billing Library into your app | Google Play's billing system | Android Developers

Son olarak, uygulamanızı Play Store'da yayınlamadan önce test etmek için, Google Play Console'da bir test kullanıcısı hesabı oluşturarak test yapmanızı öneririm. Bu, uygulamanızı kullanıcılara yayınlamadan önce hatalarınızı tespit etmek ve çözmek için bir fırsat sunar.

İyi Forumlar, İyi Bayramlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.